make 4.2.1 - en to ga translation catalogue (410 entries)

en: attempt to use unsupported feature: '%s'
ga: rinneadh iarracht ar ghné gan tacaíocht a úsáid: '%s'

en: touch archive member is not available on VMS
ga: ní féidir 'touch' a dhéanamh ar bhall de chartlann ar VMS

en: touch: Archive '%s' does not exist
ga: touch: Níl an chartlann '%s' ann

en: touch: '%s' is not a valid archive
ga: touch: Níl '%s' ina cartlann bhailí

en: touch: Member '%s' does not exist in '%s'
ga: touch: Níl a leithéid de bhall '%s' i '%s'

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on '%s'
ga: touch: Tháinig droch-chód ar ais ó ar_member_touch ar '%s'

en: lbr$set_module() failed to extract module info, status = %d
ga: níorbh fhéidir le lbr$set_module eolas faoin mhodúl a fháil, stádas = %d

en: lbr$ini_control() failed with status = %d
ga: theip ar lbr$ini_control le stádas = %d

en: unable to open library '%s' to lookup member status %d
ga: ní féidir leabharlann '%s' a oscailt chun cuardach a dhéanamh ar stádas baill %d

en: Member '%s'%s: %ld bytes at %ld (%ld).
ga: Ball '%s'%s: %ld beart ag %ld (%ld).

en:  (name might be truncated)
ga:  (seans go dteascfar an t-ainm)

en:   Date %s
ga:   Dáta %s

en:   uid = %d, gid = %d, mode = 0%o.
ga:   uid = %d, gid = %d, mód = 0%o.

en: Recipe has too many lines (%ud)
ga: An iomarca línte san oideas (%ud)

en: *** Break.
ga: *** Briseadh.

en: *** [%s] Archive member '%s' may be bogus; not deleted
ga: *** [%s] Seans gur ball bréige é '%s'; níor scriosadh é

en: *** Archive member '%s' may be bogus; not deleted
ga: *** Seans gur ball bréige é '%s'; níor scriosadh é

en: *** [%s] Deleting file '%s'
ga: *** [%s] Comhad '%s' á scriosadh

en: *** Deleting file '%s'
ga: *** Comhad '%s' á scriosadh

en: #  recipe to execute
ga: #  oideas le rith

en:  (built-in):
ga:  (insuite):

en:  (from '%s', line %lu):
ga:  (ó '%s', líne %lu):

en: 
    # Directories
ga: 
    # Comhadlanna

en: # %s: could not be stat'd.
ga: # %s: níorbh fhéidir é a stat.

en: # %s (key %s, mtime %I64u): could not be opened.
ga: # %s (eochair %s, mtime %I64u): níorbh fhéidir é a oscailt.

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
ga: # %s (gléas %d, i-nód [%d,%d,%d]): níorbh fhéidir é a oscailt.

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
ga: # %s (gléas %ld, i-nód %ld): níorbh fhéidir é a oscailt.

en: # %s (key %s, mtime %I64u):
ga: # %s (eochair %s, mtime %I64u):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
ga: # %s (gléas %d, i-nód [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %ld, inode %ld):
ga: # %s (gléas %ld, i-nód %ld):

en: No
ga: Níl

en:  files,
ga:  comhad,

en: no
ga: níl

en:  impossibilities
ga:  rudaí neamhfhéideartha

en:  so far.
ga:  go dtí seo.

en:  impossibilities in %lu directories.
ga:  rudaí neamhfhéideartha i %lu comhadlann.

en: Recursive variable '%s' references itself (eventually)
ga: Déanann an athróg athchúrsach '%s' tagairt di féin (ar deireadh)

en: unterminated variable reference
ga: tagairt d'athróg gan chríochnú

en: Recipe was specified for file '%s' at %s:%lu,
ga: Sonraíodh oideas le haghaidh comhaid '%s' ag %s:%lu,

en: Recipe for file '%s' was found by implicit rule search,
ga: Aimsíodh oideas le haghaidh '%s' trí chuardach ar rialacha intuigthe,

en: but '%s' is now considered the same file as '%s'.
ga: ach anois is ionann iad na comhaid '%s' agus '%s'.

en: Recipe for '%s' will be ignored in favor of the one for '%s'.
ga: Déanfar neamhshuim ar an oideas le haghaidh '%s'; úsáidfear an ceann le haghaidh '%s' ina ionad.

en: can't rename single-colon '%s' to double-colon '%s'
ga: ní féidir idirstad aonair '%s' a athainmnigh le hidirstad dúbailte '%s'

en: can't rename double-colon '%s' to single-colon '%s'
ga: ní féidir idirstad dúbailte '%s' a athainmniú le hidirstad aonair '%s'

en: *** Deleting intermediate file '%s'
ga: *** Comhad idirmheánach '%s' á scriosadh

en: Removing intermediate files...
ga: Comhaid idirmheánacha á mbaint...

en: Current time
ga: An t-am anois

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
ga: %s: Stampa ama as raon; %s á úsáid ina ionad

en: # Not a target:
ga: # Ní sprioc é:

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
ga: #  Comhad luachmhar (réamhriachtanas de .PRECIOUS).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
ga: #  Sprioc bhréige (réamhriachtanas de .PHONY).

en: #  Command line target.
ga: #  Sprioc líne na n-orduithe.

en: #  A default, MAKEFILES, or -include/sinclude makefile.
ga: #  Makefile réamhshocraithe, nó ó MAKEFILES, nó -include/sinclude.

en: #  Builtin rule
ga: #  Riail insuite

en: #  Implicit rule search has been done.
ga: #  Rinneadh cuardach ar rialacha intuigthe.

en: #  Implicit rule search has not been done.
ga: #  Ní dhearnadh cuardach ar rialacha intuigthe.

en: #  Implicit/static pattern stem: '%s'
ga: #  Stoc patrúin intuigthe/statach: '%s'

en: #  File is an intermediate prerequisite.
ga: #  Tá an comhad ina réamhriachtanas idirmheánach.

en: #  Also makes:
ga: #  Déanann sé freisin:

en: #  Modification time never checked.
ga: #  Níor seiceáladh an t-am mionathraithe riamh.

en: #  File does not exist.
ga: #  Níl a leithéid de chomhad ann.

en: #  File is very old.
ga: #  Tá an comhad an-aosta.

en: #  Last modified %s
ga: #  Athraithe %s

en: #  File has been updated.
ga: #  Nuashonraíodh an comhad.

en: #  File has not been updated.
ga: #  Níor nuashonraíodh an comhad.

en: #  Recipe currently running (THIS IS A BUG).
ga: #  Oideas á rith faoi láthair (IS FABHT É SEO).

en: #  Dependencies recipe running (THIS IS A BUG).
ga: #  Oideas spleáchais á rith (IS FABHT É SEO).

en: #  Successfully updated.
ga: #  D'éirigh leis an nuashonrú.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
ga: #  Tá gá le nuashonrú (-q sainithe).

en: #  Failed to be updated.
ga: #  Theip ar an nuashonrú.

en: #  Invalid value in 'command_state' member!
ga: #  Luach neamhbhailí sa bhall 'command_state'!

en: 
    # Files
ga: 
    # Comhaid

en: 
    # files hash-table stats:
    #
ga: 
    # comhaid hais-tábla stait:
    #

en: %s: Field '%s' not cached: %s
ga: %s: Níl réimse '%s' i dtaisce: %s

en: non-numeric first argument to 'word' function
ga: neamhuimhriúil an chéad argóint le feidhm 'word'

en: first argument to 'word' function must be greater than 0
ga: caithfidh an chéad argóint le feidhm 'word' a bheith deimhneach

en: non-numeric first argument to 'wordlist' function
ga: neamhuimhriúil an chéad argóint le feidhm 'wordlist'

en: non-numeric second argument to 'wordlist' function
ga: neamhuimhriúil an dara hargóint le feidhm 'wordlist'

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(In) failed (e=%ld)
ga: windows32_openpipe: theip ar DuplicateHandle(In) (e=%ld)

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(Err) failed (e=%ld)
ga: windows32_openpipe: theip ar DuplicateHandle(Earr) (e=%ld)

en: CreatePipe() failed (e=%ld)
ga: Theip ar CreatePipe() (e=%ld)

en: windows32_openpipe(): process_init_fd() failed
ga: windows32_openpipe(): theip ar process_init_fd()

en: Cleaning up temporary batch file %s
ga: Baisc-chomhad sealadach %s á ghlanadh

en: file: missing filename
ga: comhad: ainm comhaid ar iarraidh

en: open: %s: %s
ga: oscailt: %s: %s

en: write: %s: %s
ga: scríobh: %s: %s

en: close: %s: %s
ga: dúnadh: %s: %s

en: file: too many arguments
ga: comhad: an iomarca argóintí

en: read: %s: %s
ga: léamh: %s: %s

en: file: invalid file operation: %s
ga: comhad: oibríocht neamhbhailí ar chomhad: %s

en: insufficient number of arguments (%d) to function '%s'
ga: easpa argóintí (%d) ar fheidhm '%s'

en: unimplemented on this platform: function '%s'
ga: níl feidhm '%s' ar fáil ar an chóras seo

en: unterminated call to function '%s': missing '%c'
ga: glao ar fheidhm '%s' gan chríochnú: '%c' ar iarraidh

en: Empty function name
ga: Tá ainm na feidhme folamh

en: Invalid function name: %s
ga: Tá ainm na feidhme neamhbhailí: %s

en: Function name too long: %s
ga: Tá ainm na feidhme rófhada: %s

en: Invalid minimum argument count (%u) for function %s
ga: Íosmhéid argóintí neamhbhailí (%u) d'fheidhm %s

en: Invalid maximum argument count (%u) for function %s
ga: Uasmhéid argóintí neamhbhailí (%u) d'fheidhm %s

en: %s: option '%s' is ambiguous
ga: %s: Tá an rogha '%s' débhríoch

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha '--%s'

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha '%c%s'

en: %s: option '%s' requires an argument
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha '%s'

en: %s: unrecognized option '--%s'
ga: %s: rogha anaithnid '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
ga: %s: rogha anaithnid '%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
ga: %s: rogha neamhcheadaithe -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ga: %s: rogha neamhbhailí -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha -- %c

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
ga: %s: Tá an rogha '-W %s' débhríoch

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha '-W %s'

en: guile: Expanding '%s'
ga: guile: '%s' á leathnú

en: guile: Evaluating '%s'
ga: guile: '%s' á luacháil

en: can't allocate %lu bytes for hash table: memory exhausted
ga: ní féidir %lu beart a dháileadh le haghaidh hais-tábla: cuimhne ídithe

en: Looking for an implicit rule for '%s'.
ga: Ag lorg riail intuigthe le haghaidh '%s'.

en: Looking for archive-member implicit rule for '%s'.
ga: Ag lorg riail intuigthe le haghaidh bhall cartlainne '%s'.

en: Avoiding implicit rule recursion.
ga: Athchúrsáil de bharr rialacha intuigthe á seachaint.

en: Stem too long: '%.*s'.
ga: Stoc rófhada: '%.*s'.

en: Trying pattern rule with stem '%.*s'.
ga: Ag baint triail as riail phatrúin le stoc '%.*s'.

en: Rejecting impossible rule prerequisite '%s'.
ga: Réamhriachtanas neamhfhéideartha rialach '%s' á dhiúltú.

en: Rejecting impossible implicit prerequisite '%s'.
ga: Réamhriachtanas intuigthe neamhfhéideartha '%s' á dhiúltú.

en: Trying rule prerequisite '%s'.
ga: Ag baint triail as réamhriachtanas rialach '%s'.

en: Trying implicit prerequisite '%s'.
ga: Ag baint triail as réamhriachtanas intuigthe '%s'.

en: Found prerequisite '%s' as VPATH '%s'
ga: Aimsíodh réamhriachtanas '%s' mar VPATH '%s'

en: Looking for a rule with intermediate file '%s'.
ga: Ag lorg riail le comhad idirmheánach '%s'.

en: Cannot create a temporary file
ga: Ní féidir comhad sealadach a chruthú

en:  (core dumped)
ga:  (córdhumpa)

en:  (ignored)
ga:  (rinneadh neamhshuim air)

en: <builtin>
ga: <insuite>

en: %s[%s: %s] Error %d%s
ga: %s[%s: %s] Earráid %d%s

en: *** Waiting for unfinished jobs....
ga: *** Ag fanacht le jabanna neamhchríochnaithe...

en: Live child %p (%s) PID %s %s
ga: Mac beo %p (%s) PID %s %s

en:  (remote)
ga:  (i gcéin)

en: Reaping winning child %p PID %s %s
ga: Mac a bhuaigh á bhaint: %p PID %s %s

en: Reaping losing child %p PID %s %s
ga: Mac a chaill á bhaint: %p PID %s %s

en: Cleaning up temp batch file %s
ga: Baisc-chomhad sealadach %s á ghlanadh

en: Cleaning up temp batch file %s failed (%d)
ga: Níorbh fhéidir baisc-chomhad sealadach %s a ghlanadh (%d)

en: Removing child %p PID %s%s from chain.
ga: Mac %p PID %s%s á bhaint ón slabhra.

en: Released token for child %p (%s).
ga: Saoradh ceadchomhartha le haghaidh mac %p (%s).

en: process_easy() failed to launch process (e=%ld)
ga: theip ar process_easy(); níor tosaíodh próiseas (e=%ld)

en: 
    Counted %d args in failed launch
ga: 
    %d argóint sa tosú teipthe

en: Putting child %p (%s) PID %s%s on the chain.
ga: Mac %p (%s) PID %s%s á chur ar an slabhra.

en: Obtained token for child %p (%s).
ga: Fuarthas ceadchomhartha le haghaidh mac %p (%s).

en: %s: target '%s' does not exist
ga: %s: níl sprioc '%s' ann

en: %s: update target '%s' due to: %s
ga: %s: nuashonrú sprioc '%s' mar gheall ar: %s

en: cannot enforce load limits on this operating system
ga: ní féidir srianta lóid a chur i bhfeidhm ar an chóras oibriúcháin seo

en: cannot enforce load limit:
ga: ní féidir srian lóid a chur i bhfeidhm:

en: no more file handles: could not duplicate stdin
ga: níl aon hanla comhaid le fáil: níorbh fhéidir stdin a chóipeáil

en: no more file handles: could not duplicate stdout
ga: níl aon hanla comhaid le fáil: níorbh fhéidir stdout a chóipeáil

en: no more file handles: could not duplicate stderr
ga: níl aon hanla comhaid le fáil: níorbh fhéidir stderr a chóipeáil

en: Could not restore stdin
ga: Níorbh fhéidir stdin a athchóiriú

en: Could not restore stdout
ga: Níorbh fhéidir stdout a athchóiriú

en: Could not restore stderr
ga: Níorbh fhéidir stderr a athchóiriú

en: make reaped child pid %s, still waiting for pid %s
ga: bhain make mac le PID %s, ag feitheamh le PID %s fós

en: spawnvpe: environment space might be exhausted
ga: spawnvpe: seans nach bhfuil aon spás fágtha sa timpeallacht

en: $SHELL changed (was '%s', now '%s')
ga: Athraíodh $SHELL (ba '%s' é, ach is '%s' é anois)

en: Creating temporary batch file %s
ga: Baisc-chomhad sealadach %s á chruthú

en: Batch file contents:
    	@echo off
ga: Inneachar an bhaisc-chomhaid:
    	@echo off

en: Batch file contents:%s
    	%s
ga: Inneachar an bhaisc-chomhaid:%s
    	%s

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
ga: %s (líne %d) Droch-chomhthéacs blaoisce (!unixy && !batch_mode_shell)

en: Failed to open global symbol table: %s
ga: Níorbh fhéidir an tábla siombailí comhchoiteann a oscailt: %s

en: Loaded object %s is not declared to be GPL compatible
ga: Níl an réad lódáilte %s comhoiriúnach leis an GPL

en: Failed to load symbol %s from %s: %s
ga: Níorbh fhéidir siombail %s a lódáil ó %s: %s

en: Empty symbol name for load: %s
ga: Tá ainm na siombaile le lódáil folamh: %s

en: Loading symbol %s from %s
ga: Siombail %s á lódáil ó %s

en: The 'load' operation is not supported on this platform.
ga: Níl an oibríocht 'load' ar fáil ar an gcóras seo.

en: Options:
ga: Roghanna:

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
ga:   -b, -m                      Déan neamhshuim (comhoiriúnacht)

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
ga:   -B, --always-make           Déan gach sprioc, gan choinníollacha.

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
ga:   -C COMHADLANN, --directory=COMHADLANN
                                  Téigh go COMHADLANN roimh dhéanamh aon rud.

en:   -d                          Print lots of debugging information.
ga:   -d                          Taispeáin go leor eolas dífhabhtaithe.

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
ga:   --debug[=BRATACHA]          Taispeáin eolas fabhtaithe de chineálacha éagsúla.

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
ga:   -e, --environment-overrides
                                  Sáraíonn athróga timpeallachta makefileanna.

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
ga:   -f COMHAD, --file=COMHAD, --makefile=COMHAD
                                  Léigh COMHAD mar makefile.

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
ga:   -h, --help                  Taispeáin an chabhair seo agus scoir.

en:   -i, --ignore-errors         Ignore errors from recipes.
ga:   -i, --ignore-errors         Déan neamhshuim ar earráidí ó oidis.

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
ga:   -I COMHADLANN, --include-dir=COMHADLANN
                                  Cuardaigh i gCOMHADLANN ar makefileanna breise.

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
ga:   -j [N], --jobs[=N]          Ceadaigh N jab le chéile; éigríoch mura gceaptar arg.

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
ga:   -k, --keep-going            Lean ar aghaidh fiú nach féidir sprioc a dhéanamh.

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
ga:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Ná tosaigh jabanna iomadúla mura bhfuil an lód níos lú ná N.

en:   -L, --check-symlink-times   Use the latest mtime between symlinks and target.
ga:   -L, --check-symlink-times   Úsáid an t-am modhnaithe is déanaí, ar an nasc
                                     siombalach nó ar an sprioc.

en:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Don't actually run any recipe; just print them.
ga:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Ná rith aon oideas; taispeáin na orduithe amháin.

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
ga:   -o COMHAD, --old-file=COMHAD, --assume-old=COMHAD
                                  Caith le COMHAD mar cheann cianaosta; ná hathdhéan é.

en:   -O[TYPE], --output-sync[=TYPE]
                                  Synchronize output of parallel jobs by TYPE.
ga:   -O[CINEÁL], --output-sync[=CINEÁL]
                                  Sioncronaigh aschur ó jabanna comhthreomhara de réir CINEÁL.

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
ga:   -p, --print-data-base       Taispeáin an bunachar sonraí inmheánach.

en:   -q, --question              Run no recipe; exit status says if up to date.
ga:   -q, --question              Ná rith aon oideas; stádas scortha = 0 má tá sé cothrom le dáta.

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
ga:   -r, --no-builtin-rules      Díchumasaigh na rialacha intuigthe insuite.

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
ga:   -R, --no-builtin-variables  Díchumasaigh na hathróga insuite.

en:   -s, --silent, --quiet       Don't echo recipes.
ga:   -s, --silent, --quiet       Ná déan macalla ar orduithe.

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
ga:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Múch -k.

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
ga:   -t, --touch                 Teagmhaigh spriocanna in ionad iad a athdhéanamh.

en:   --trace                     Print tracing information.
ga:   --trace                       Taispeáin faisnéis dífhabhtaithe.

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
ga:   -v, --version               Taispeáin eolas faoin leagan agus scoir.

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
ga:   -w, --print-directory       Taispeáin an chomhadlann reatha.

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
ga:   --no-print-directory        Múch -w, fiú má tá sé i bhfeidhm go hintuigthe.

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
ga:   -W COMHAD, --what-if=COMHAD, --new-file=COMHAD, --assume-new=COMHAD
                                  Caith le COMHAD mar cheann úrnua (go héigríoch).

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
ga:   --warn-undefined-variables  Tabhair rabhadh má dhéantar tagairt d'athróg gan sainmhíniú.

en: empty string invalid as file name
ga: ní féidir teaghrán folamh a úsáid mar ainm comhaid

en: unknown debug level specification '%s'
ga: leibhéal dífhabhtaithe anaithnid '%s'

en: unknown output-sync type '%s'
ga: cineál anaithnid '%s' le haghaidh output-sync

en: %s: Interrupt/Exception caught (code = 0x%lx, addr = 0x%p)
ga: %s: Fuarthas idirbhriseadh/eisceacht (cód = 0x%lx, seoladh = 0x%p)

en: 
    Unhandled exception filter called from program %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p
ga: 
    Cuireadh glaoch ar scagaire eisceachta gan láimhseáil ón chlár %s
    CódEisceachta = %lx
    BratachaEisceachta = %lx
    SeoladhEisceachta = 0x%p

en: Access violation: write operation at address 0x%p
ga: Sárú cearta rochtana: oibríocht scríofa ag seoladh 0x%p

en: Access violation: read operation at address 0x%p
ga: Sárú cearta rochtana: oibríocht léimh ag seoladh 0x%p

en: find_and_set_shell() setting default_shell = %s
ga: tá find_and_set_shell() ag socrú default_shell = %s

en: find_and_set_shell() path search set default_shell = %s
ga: shocraigh find_and_set_shell() conair chuardaigh default_shell = %s

en: warning: jobserver unavailable: using -j1.  Add '+' to parent make rule.
ga: rabhadh: níl an jabfhreastalaí ar fáil: ag úsáid -j1. Cuir '+' leis an máthair-riail.

en: Makefile from standard input specified twice.
ga: Sonraíodh Makefile ón ionchur caighdeánach faoi dhó.

en: fopen (temporary file)
ga: fopen (comhad sealadach)

en: fwrite (temporary file)
ga: fwrite (comhad sealadach)

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
ga: Níl jabanna parailéalacha (-j) ar fáil ar an gcóras seo.

en: Resetting to single job (-j1) mode.
ga: Á athshocrú le haghaidh jabanna aonair (-j1).

en: Symbolic links not supported: disabling -L.
ga: ní thacaítear le naisc shiombalacha: -L á dhíchumasú.

en: Updating makefiles....
ga: Makefileanna á nuashonrú....

en: Makefile '%s' might loop; not remaking it.
ga: Seans go lúbfar an Makefile '%s'; ní athdhéanfar é.

en: Failed to remake makefile '%s'.
ga: Níorbh fhéidir makefile '%s' a athdhéanamh.

en: Included makefile '%s' was not found.
ga: Níor aimsíodh makefile '%s' atá san áireamh.

en: Makefile '%s' was not found
ga: Níor aimsíodh makefile '%s'

en: Couldn't change back to original directory.
ga: Níorbh fhéidir filleadh ar an gcomhadlann roimhe seo.

en: Re-executing[%u]:
ga: Á rith arís[%u]:

en: unlink (temporary file):
ga: unlink (comhad sealadach):

en: .DEFAULT_GOAL contains more than one target
ga: tá níos mó ná aon sprioc amháin i .DEFAULT_GOAL

en: No targets
ga: Níl aon sprioc ann

en: No targets specified and no makefile found
ga: Níor sonraíodh aon sprioc agus níor aimsíodh aon makefile

en: Updating goal targets....
ga: Cinn sprice á nuashonrú....

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
ga: rabhadh:  Clog ar sceabha.  Seans nár chríochnaigh an tógáil.

en: Usage: %s [options] [target] ...
ga: Úsáid: %s [roghanna] [sprioc] ...

en: 
    This program built for %s
ga: 
    Tógadh an clár seo le haghaidh %s

en: 
    This program built for %s (%s)
ga: 
    Tógadh an clár seo le haghaidh %s (%s)

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
ga: Seol tuairiscí fabhtanna chuig <bug-make@gnu.org>

en: the '%s%s' option requires a non-empty string argument
ga: caithfidh tú teaghrán neamhfholamh a thabhairt mar argóint le '%s%s'

en: the '-%c' option requires a positive integer argument
ga: caithfidh tú slánuimhir dheimhneach a thabhairt mar argóint le '-%c'

en: %sBuilt for %s
ga: %sTógadh an clár seo le haghaidh %s

en: %sBuilt for %s (%s)
ga: %sTógadh an clár seo le haghaidh %s (%s)

en: %sLicense GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sThis is free software: you are free to change and redistribute it.
    %sThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
ga: %sCeadúnas GPLv3+: GNU GPL leagan 3 nó níos déanaí <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sIs saorbhogearra é seo: ceadaítear duit é a athrú agus a athdháileadh.
    %sNíl baránta AR BITH ann, an oiread atá ceadaithe de réir dlí.

en: 
    # Make data base, printed on %s
ga: 
    # Bunachar sonraí Make, priontáilte ar %s

en: 
    # Finished Make data base on %s
ga: 
    # Críochnaíodh an bunachar sonraí Make seo ar %s

en: %s: user %lu (real %lu), group %lu (real %lu)
ga: %s: úsáideoir %lu (fíor %lu), grúpa %lu (fíor %lu)

en: Initialized access
ga: Rochtain túsaithe

en: User access
ga: Rochtain úsáideora

en: Make access
ga: Rochtain make

en: Child access
ga: Rochtain mic

en: %s: Entering an unknown directory
ga: %s: Ag dul isteach i gcomhadlann anaithnid

en: %s: Leaving an unknown directory
ga: %s: Ag dul amach as comhadlann anaithnid

en: %s: Entering directory '%s'
ga: %s: Ag dul isteach i gcomhadlann '%s'

en: %s: Leaving directory '%s'
ga: %s: Ag dul amach as comhadlann '%s'

en: %s[%u]: Entering an unknown directory
ga: %s[%u]: Ag dul isteach i gcomhadlann anaithnid

en: %s[%u]: Leaving an unknown directory
ga: %s[%u]: Ag dul amach as comhadlann anaithnid

en: %s[%u]: Entering directory '%s'
ga: %s[%u]: Ag dul isteach i gcomhadlann '%s'

en: %s[%u]: Leaving directory '%s'
ga: %s[%u]: Ag dul amach as comhadlann '%s'

en: write error: stdout
ga: earráid scríofa: stdout

en: -O[TYPE] (--output-sync[=TYPE]) is not configured for this build.
ga: níl -O[CINEÁL] (--output-sync[=CINEÁL]) ar fáil sa leagan seo.

en: creating jobs pipe
ga: píopa na jabanna á chruthú

en: duping jobs pipe
ga: píopa na jabanna á chóipeáil

en: init jobserver pipe
ga: píopa an jabfhreastalaí á thúsú

en: internal error: invalid --jobserver-auth string '%s'
ga: earráid inmheánach: teaghrán neamhbhailí --jobserver-auth '%s'

en: Jobserver client (fds %d,%d)
ga: Cliant jabfhreastalaí (fds %d,%d)

en: jobserver pipeline
ga: píblíne an jabfhreastalaí

en: write jobserver
ga: scríobh jabfhreastalaí

en: pselect jobs pipe
ga: pselect píopa na jabanna

en: read jobs pipe
ga: léadh píopa na jabanna

en: Reading makefiles...
ga: Makefile-anna á léamh...

en: Reading makefile '%s'
ga: Makefile '%s' á léamh

en:  (no default goal)
ga:  (gan ceann sprice réamhshocraithe)

en:  (search path)
ga:  (conair chuardaigh)

en:  (don't care)
ga:  (is cuma)

en:  (no ~ expansion)
ga:  (ná leathnaigh ~)

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile '%s'
ga: Ag dul thar BOM UTF-8 i Makefile '%s'

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile buffer
ga: Ag dul thar BOM UTF-8 i maolán Makefile

en: invalid syntax in conditional
ga: comhréir neamhbhailí i gcoinníollach

en: %s: failed to load
ga: %s: theip ar lódáil

en: recipe commences before first target
ga: tosaíonn an t-oideas roimh an chéad sprioc

en: missing rule before recipe
ga: riail ar iarraidh roimh an oideas

en: missing separator (did you mean TAB instead of 8 spaces?)
ga: deighilteoir ar iarraidh (ar mhian leat TÁB in ionad ocht spás?)

en: missing separator
ga: deighilteoir ar iarraidh

en: missing target pattern
ga: patrún sprice ar iarraidh

en: multiple target patterns
ga: ilphatrúin sprice

en: target pattern contains no '%%'
ga: níl aon '%%' sa phatrún sprice

en: missing 'endif'
ga: 'endif' ar iarraidh

en: empty variable name
ga: ainm folamh athróige

en: extraneous text after 'define' directive
ga: téacs breise i ndiaidh treorach 'define'

en: missing 'endef', unterminated 'define'
ga: 'endef' ar iarraidh, 'define' gan chríochnú

en: extraneous text after 'endef' directive
ga: téacs breise i ndiaidh treorach 'endef'

en: extraneous text after '%s' directive
ga: téacs breise i ndiaidh treorach '%s'

en: extraneous '%s'
ga: '%s' breise

en: only one 'else' per conditional
ga: ní cheadaítear ach aon 'else' amháin le gach ráiteas coinníollach

en: Malformed target-specific variable definition
ga: Is míchumtha é an sainmhíniú athróige (le haghaidh aon sprioc amháin)

en: prerequisites cannot be defined in recipes
ga: ní féidir réamhriachtanais a shonrú in oidis

en: mixed implicit and static pattern rules
ga: rialacha intuigthe agus rialacha statacha measctha le chéile

en: mixed implicit and normal rules
ga: rialacha intuigthe agus gnáthrialacha measctha le chéile

en: target '%s' doesn't match the target pattern
ga: níl sprioc '%s' comhoiriúnach leis an bpatrún sprice

en: target file '%s' has both : and :: entries
ga: tá iontrálacha : agus :: sa chomhad sprice '%s'

en: target '%s' given more than once in the same rule
ga: tá an sprioc '%s' ann níos mó ná uair amháin sa riail chéanna

en: warning: overriding recipe for target '%s'
ga: rabhadh: oideas le haghaidh sprioc '%s' á shárú

en: warning: ignoring old recipe for target '%s'
ga: rabhadh: ag déanamh neamhshuim ar sheanoideas le haghaidh sprioc '%s'

en: *** mixed implicit and normal rules: deprecated syntax
ga: *** rialacha intuigthe agus gnáthrialacha measctha le chéile: comhréir dulta i léig

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
ga: rabhadh: chonacthas carachtar NUL; ag déanamh neamhshuim ar an chuid eile den líne

en: Nothing to be done for '%s'.
ga: Níl faic le déanamh i gcomhair '%s'.

en: '%s' is up to date.
ga: Tá '%s' cothrom le dáta.

en: Pruning file '%s'.
ga: Comhad '%s' á bhearradh.

en: %sNo rule to make target '%s', needed by '%s'%s
ga: %sNíl aon riail chun sprioc '%s' a dhéanamh, rud a theastaíonn '%s'%s

en: %sNo rule to make target '%s'%s
ga: %sNíl aon riail chun sprioc '%s' a dhéanamh%s

en: Considering target file '%s'.
ga: Comhad sprice '%s' á scrúdú.

en: Recently tried and failed to update file '%s'.
ga: Rinneadh iarracht comhad '%s' a nuashonrú le déanaí, ach theip ar an iarracht.

en: File '%s' was considered already.
ga: Rinneadh scrúdú ar chomhad '%s' cheana.

en: Still updating file '%s'.
ga: Comhad '%s' á nuashonrú fós.

en: Finished updating file '%s'.
ga: Nuashonraíodh comhad '%s'.

en: File '%s' does not exist.
ga: Níl comhad '%s' ann.

en: *** Warning: .LOW_RESOLUTION_TIME file '%s' has a high resolution time stamp
ga: *** Rabhadh: Stampa ama ardtaifidh ar comhad .LOW_RESOLUTION_TIME `%s'

en: Found an implicit rule for '%s'.
ga: Aimsíodh riail intuigthe le haghaidh '%s'.

en: No implicit rule found for '%s'.
ga: Níor aimsíodh aon riail intuigthe le haghaidh '%s'.

en: Using default recipe for '%s'.
ga: Ag baint úsáid as oideas réamhshocraithe le haghaidh '%s'.

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
ga: Tréigeadh an spleáchas ciorclach %s <- %s.

en: Finished prerequisites of target file '%s'.
ga: Críochnaíodh na réamhriachtanais den chomhad sprice `%s'.

en: The prerequisites of '%s' are being made.
ga: Réamhriachtanais '%s' á ndéanamh anois.

en: Giving up on target file '%s'.
ga: Comhad sprice '%s' á thréigean.

en: Target '%s' not remade because of errors.
ga: Ní dhearna an sprioc '%s' arís mar gheall ar earráidí.

en: Prerequisite '%s' is order-only for target '%s'.
ga: Is réamhriachtanas ord-amháin é '%s' le haghaidh sprice '%s'.

en: Prerequisite '%s' of target '%s' does not exist.
ga: Níl réamhriachtanas '%s' den sprioc '%s' ann.

en: Prerequisite '%s' is newer than target '%s'.
ga: Tá réamhriachtanas '%s' níos nuaí ná sprioc '%s'.

en: Prerequisite '%s' is older than target '%s'.
ga: Tá réamhriachtanas '%s' níos sine ná sprioc '%s'.

en: Target '%s' is double-colon and has no prerequisites.
ga: Is sprioc le dhá idirstad é '%s' agus níl aon réamhriachtanas aice.

en: No recipe for '%s' and no prerequisites actually changed.
ga: Níl aon oideas ann le haghaidh '%s' agus níor athraigh aon réamhriachtanas.

en: Making '%s' due to always-make flag.
ga: '%s' á dhéanamh mar gheall ar bhratach --always-make.

en: No need to remake target '%s'
ga: Ní gá an sprioc '%s' a athdhéanamh

en: ; using VPATH name '%s'
ga: ; ag baint úsáid as ainm VPATH '%s'

en: Must remake target '%s'.
ga: Caithfidh an sprioc '%s' a athdhéanamh.

en:   Ignoring VPATH name '%s'.
ga:   Ag déanamh neamhshuim ar ainm VPATH '%s'.

en: Recipe of '%s' is being run.
ga: Oideas le haghaidh '%s' á rith.

en: Failed to remake target file '%s'.
ga: Níorbh fhéidir an comhad sprice '%s' a athdhéanamh.

en: Successfully remade target file '%s'.
ga: D'éirigh linn an comhad sprice '%s' a athdhéanamh.

en: Target file '%s' needs to be remade under -q.
ga: Ní mór comhad sprice '%s' a athdhéanamh le rogha -q.

en: Using default commands for '%s'.
ga: Ag baint úsáid as orduithe réamhshocraithe le haghaidh '%s'.

en: Warning: File '%s' has modification time %s s in the future
ga: Rabhadh: Tá am athraithe an chomhaid '%s' %s soicind sa todhchaí

en: .LIBPATTERNS element '%s' is not a pattern
ga: Ní patrún é eilimint .LIBPATTERNS '%s'

en: Customs won't export: %s
ga: Ní easpórtálfar Customs: %s

en: 
    # Implicit Rules
ga: 
    # Rialacha Intuigthe

en: 
    # No implicit rules.
ga: 
    # Níl aon riail intuigthe.

en: BUG: num_pattern_rules is wrong!  %u != %u
ga: FABHT: num_pattern_rules mícheart!  %u != %u

en: unknown signal
ga: comhartha anaithnid

en: Hangup
ga: Croch suas

en: Interrupt
ga: Idirbhriseadh

en: Quit
ga: Scoir

en: Illegal Instruction
ga: Treoir Neamhcheadaithe

en: Trace/breakpoint trap
ga: Rianaigh/brisphointe

en: Aborted
ga: Tobscortha

en: IOT trap
ga: Gaiste IOT

en: EMT trap
ga: Gaiste EMT

en: Floating point exception
ga: Eisceacht snámhphointe

en: Killed
ga: Maraithe

en: Bus error
ga: Busearráid

en: Segmentation fault
ga: Fabht deighilte

en: Bad system call
ga: Drochghlao ar an gcóras

en: Broken pipe
ga: Píopa briste

en: Alarm clock
ga: Clog aláraim

en: Terminated
ga: Scortha

en: User defined signal 1
ga: Comhartha saincheaptha 1

en: User defined signal 2
ga: Comhartha saincheaptha 2

en: Child exited
ga: Scoir an mhacphróiseas

en: Power failure
ga: Cliseadh cumhachta

en: Stopped
ga: Stoptha

en: Stopped (tty input)
ga: Stoptha (ionchur tty)

en: Stopped (tty output)
ga: Stoptha (aschur tty)

en: Stopped (signal)
ga: Stoptha (comhartha)

en: CPU time limit exceeded
ga: Teorainn ama LAP sáraithe

en: File size limit exceeded
ga: Uasmhéid na gcomhad sáraithe

en: Virtual timer expired
ga: Am fíorúil caite

en: Profiling timer expired
ga: Am próifíle caite

en: Window changed
ga: Athraíodh an fhuinneog

en: Continued
ga: Leanta

en: Urgent I/O condition
ga: Staid phráinneach A/I

en: I/O possible
ga: A/I indéanta

en: Resource lost
ga: Acmhainn caillte

en: Danger signal
ga: Comhartha guaise

en: Information request
ga: Iarratas ar eolas

en: Floating point co-processor not available
ga: Níl comhphróiseálaí snámhphointe ar fáil

en: 
    %s No strcache buffers
ga: 
    %s Gan maoláin strcache

en: 
    %s strcache buffers: %lu (%lu) / strings = %lu / storage = %lu B / avg = %lu B
ga: 
    %s maolán strcache: %lu (%lu) / teaghráin = %lu / stóras = %lu B / meán = %lu B

en: %s other used: total = %lu B / count = %lu / avg = %lu B
ga: %s eile úsáidte: iomlán = %lu B / líon = %lu / meán = %lu B

en: %s other free: total = %lu B / max = %lu B / min = %lu B / avg = %hu B
ga: %s eile saor: iomlán = %lu B / uas = %lu B / íos = %lu B / meán = %hu B

en: 
    %s strcache performance: lookups = %lu / hit rate = %lu%%
ga: 
    %s feidhmíocht strcache: cuardaigh = %lu / ráta aimsithe = %lu%%

en: # hash-table stats:
    #
ga: # staitisticí an hais-tábla:
    #

en: automatic
ga: uathoibríoch

en: default
ga: réamhshocraithe

en: environment
ga: timpeallacht

en: environment under -e
ga: timpeallacht le -e

en: command line
ga: líne na n-orduithe

en: 'override' directive
ga: treoir 'override'

en:  (from '%s', line %lu)
ga:  (ó '%s', líne %lu)

en: # variable set hash-table stats:
ga: # athróg tacar hais-tábla stait:

en: 
    # Variables
ga: 
    # Athróga

en: 
    # Pattern-specific Variable Values
ga: 
    # Luachanna Athróige sainiúil don phatrún

en: 
    # No pattern-specific variable values.
ga: 
    # Níl aon luach athróige atá sainiúil don phatrún.

en: 
    # %u pattern-specific variable values
ga: 
    # %u luach athróige atá sainiúil don phatrún

en: warning: undefined variable '%.*s'
ga: rabhadh: athróg gan sainmhíniú '%.*s'

en: sys$search() failed with %d
ga: Theip ar sys$search() le stádas %d

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
ga: -rabhadh, is féidir gur gá duit ionramháil CTRL-Y a athchumasú ó DCL.

en: BUILTIN CD %s
ga: CD INSUITE %s

en: Append output to %s
ga: Iarcheangail aschur le %s

en: Append %.*s and cleanup
ga: Iarcheangal %.*s agus glanadh

en: Executing %s instead
ga: %s á rith ina áit

en: 
    # VPATH Search Paths
ga: 
    # VPATH Conairí Cuardaigh

en: # No 'vpath' search paths.
ga: # Níl aon chonair chuardaigh 'vpath' ann.

en: 
    # %u 'vpath' search paths.
ga: 
    # %u conair chuardaigh 'vpath'.

en: 
    # No general ('VPATH' variable) search path.
ga: 
    # Níl aon chonair ghinearálta chuardaigh (athróg 'VPATH') ann.

en: 
    # General ('VPATH' variable) search path:
    #
ga: 
    # Conair ghinearálta chuardaigh (athróg 'VPATH'):
    #

en: Jobserver slots limited to %d
ga: Sliotáin an jabfhreastalaí teoranta do %d

en: creating jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
ga: séamafór an jabfhreastalaí á chruthú: (Earráid %ld: %s)

en: internal error: unable to open jobserver semaphore '%s': (Error %ld: %s)
ga: earráid inmheánach: níorbh fhéidir séamafór an jabfhreastalaí '%s' a oscailt: (Earráid %ld: %s)

en: Jobserver client (semaphore %s)
ga: Cliant an jabfhreastalaí (séamafór %s)

en: release jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
ga: séamafór an jabfhreastalaí a fhuascailt: (Earráid %ld: %s)

en: semaphore or child process wait: (Error %ld: %s)
ga: séamafóir nó feitheamh le macphróiseas: (Earráid %ld: %s)
