make 3.79 - en to nl translation catalogue (355 entries)

en: attempt to use unsupported feature: `%s'
nl: poging tot gebruik van een niet ondersteunde feature: `%s'

en: touch archive member is not available on VMS
nl: touch archief-onderdeel is niet beschikbaar onder VMS

en: touch: Archive `%s' does not exist
nl: touch: Archief `%s' bestaat niet

en: touch: `%s' is not a valid archive
nl: touch: `%s' is geen geldig archief

en: touch: Member `%s' does not exist in `%s'
nl: touch: Onderdeel `%s' bestaat niet in `%s'

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on `%s'
nl: touch: Ongeldig resultaat van ar_member_touch op `%s'

en: lbr$set_module failed to extract module info, status = %d
nl: lbr$set_module kon geen module informatie extraheren, status = %d

en: lbr$ini_control failed with status = %d
nl: lbr$ini_control mislukte met status = %d

en: unable to open library `%s' to lookup member `%s'
nl: kon bibliotheek `%s' niet openen om onderdeel `%s' op te zoeken

en: Member `%s'%s: %ld bytes at %ld (%ld).
nl: Onderdeel `%s'%s: %ld bytes op %ld (%ld).

en:  (name might be truncated)
nl:  (naam kan ingekort zijn)

en:   Date %s
nl:   Datum %s

en: *** Break.
nl: *** Afgebroken.

en: *** [%s] Archive member `%s' may be bogus; not deleted
nl: *** [%s] Archief-onderdeel `%s' kan vals zijn; niet verwijderd

en: *** Archive member `%s' may be bogus; not deleted
nl: *** Archief-onderdeel `%s' kan vals zijn; niet verwijderd

en: *** [%s] Deleting file `%s'
nl: *** [%s] Bestand `%s' wordt verwijderd

en: *** Deleting file `%s'
nl: *** Bestand `%s' wordt verwijderd

en: #  commands to execute
nl: #  uit te voeren opdrachten

en:  (built-in):
nl:  (ingebouwd):

en:  (from `%s', line %lu):
nl:  (uit `%s', regel %lu):

en: 
    # Directories
nl: 
    # Mappen

en: # %s: could not be stat'd.
nl: # %s: kon de status niet opvragen.

en: # %s (key %s, mtime %d): could not be opened.
nl: # %s (sleutel %s, veranderd op %d): kan niet worden geopend.

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
nl: # %s (apparaat %d, inode [%d,%d,%d]): kon niet worden geopend.

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
nl: # %s (apparaat %ld, inode %ld): kon niet worden geopend.

en: # %s (key %s, mtime %d):
nl: # %s (sleutel %s, veranderd op %d):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
nl: # %s (apparaat %d, inode [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %ld, inode %ld):
nl: # %s (apparaat %ld, inode %ld):

en: No
nl: Nee

en:  files,
nl:  bestanden,

en: no
nl: nee

en:  impossibilities
nl:  onmogelijkheden

en:  so far.
nl:  tot zo ver.

en:  impossibilities in %u directories.
nl:  onmogelijkheden in in %u mappen.

en: Recursive variable `%s' references itself (eventually)
nl: Recursieve variabele `%s' refereert (uiteindelijk) naar zichzelf

en: warning: undefined variable `%.*s'
nl: let op: ongedefinieerde variabele `%.*s'

note: Unterminated variable reference.
en: unterminated variable reference
nl: onafgesloten referentie naar variabele

en: Commands were specified for file `%s' at %s:%lu,
nl: Commando's waren opgegeven voor bestand `%s' op %s:%lu,

en: Commands for file `%s' were found by implicit rule search,
nl: Commando's voor bestand `%s' zijn gevonden door implicite zoek regels,

en: but `%s' is now considered the same file as `%s'.
nl: maar `%s' wordt nu beschouwd als het zelfde bestand als `%s'.

en: Commands for `%s' will be ignored in favor of those for `%s'.
nl: Commando's voor `%s' worden genegeerd ten voordele van die voor `%s'.

en: can't rename single-colon `%s' to double-colon `%s'
nl: kan enkele colon `%s' niet hernoemen naar dubbele colon `%s' (FIXME)

en: can't rename double-colon `%s' to single-colon `%s'
nl: kan dubbele colon `%s' niet hernoemen in enkele colon `%s'

en: *** Deleting intermediate file `%s'
nl: *** Verwijderen tijdelijk bestand `%s'

en: # Not a target:
nl: # Niet een bestemming:

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
nl: #  Belangrijk bestand (afhankelijk van .PRECIOUS).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
nl: #  Onecht doel (afhankelijk van .PHONY).

en: #  Command-line target.
nl: #  Commando-regel doel.

en: #  A default or MAKEFILES makefile.
nl: #  Een standaard of MAKEFILES makefile.

en: #  Implicit rule search has been done.
nl: #  Impliciete zoek regel is uitgevoerd.

en: #  Implicit rule search has not been done.
nl: #  Impliciete zoek regel is niet uitgevoerd.

en: #  Implicit/static pattern stem: `%s'
nl: #  Impliciete/statische patroon stam: `%s'

en: #  File is an intermediate prerequisite.
nl: #  Bestand is een tijdelijke afhankelijke.

en: #  Also makes:
nl: #  Maakt ook:

en: #  Modification time never checked.
nl: #  Wijzigingstijd nooit gecontroleerd.

en: #  File does not exist.
nl: #  Bestand bestaat niet.

en: #  Last modified %s
nl: #  Laatst gewijzigd %s

en: #  File has been updated.
nl: #  Bestand is gewijzigd.

en: #  File has not been updated.
nl: #  Bestand is niet gewijzigd.

en: #  Commands currently running (THIS IS A BUG).
nl: #  Commando's die nu uitgevoerd worden (THIS IS A BUG).

en: #  Dependencies commands running (THIS IS A BUG).
nl: #  Commando's voor afhankelijken die nu uitgevoerd worden (THIS IS A BUG).

en: #  Successfully updated.
nl: #  Met succes bijgewerkt.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
nl: #  Dient bijgewerkt te worden (-q is aktief).

en: #  Failed to be updated.
nl: #  Bijwerken mislukte.

en: #  Invalid value in `update_status' member!
nl: #  Ongeldige waarde in `update_status' onderdeel!

en: #  Invalid value in `command_state' member!
nl: #  Ongeldige waarde in `command_state' onderdeel!

en: 
    # Files
nl: 
    # Bestanden

en: 
    # No files.
nl: 
    # Geen bestanden.

en: 
    # %u files in %u hash buckets.
nl: 
    # %u bestanden in %u frommelbakjes.

en: # average %.3f files per bucket, max %u files in one bucket.
nl: # gemiddeld %.3f bestanden per bakje, maximaal %u bestanden in een bakje.

note: Check the first argument.
en: non-numeric first argument to `word' function
nl: niet-numeriek eerste argument voor `word' functie

en: non-numeric first argument to `wordlist' function
nl: niet-numeriek eerste argument voor `wordlist' functie

en: non-numeric second argument to `wordlist' function
nl: niet-numeriek tweede argument voor `wordlist' functie

en: create_child_process: DuplicateHandle(In) failed (e=%d)
nl: create_child_process: DuplicateHandle(In) mislukte (e=%d)

en: create_child_process: DuplicateHandle(Err) failed (e=%d)
nl: create_child_process: DuplicateHandle(Err) mislukte (e=%d)

en: CreatePipe() failed (e=%d)
nl: CreatePipe() mislukte (e=%d)

en: windows32_openpipe (): process_init_fd() failed
nl: windows32_openpipe (): process_init_fd() mislukte

en: Cleaning up temporary batch file %s
nl: Opruimen van tijdelijk batchbestand %s

en: Insufficient number of arguments (%d) to function `%s'
nl: Te weinig argumenten (%d) voor functie `%s'

en: Unimplemented on this platform: function `%s'
nl: Niet geimplementeerd op dit platform: functie `%s'

en: unterminated call to function `%s': missing `%c'
nl: niet afgesloten aanroep naar functie `%s': ontbrekend `%c'

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie `%s' is dubbelzinnig

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `--%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie `%s' vereist een argument

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: onbekende optie `--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: onbekende optie `%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: onjuiste optie -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie `-W %s' is dubbelzinnig

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `-W %s' staat geen argumenten toe

en: Looking for an implicit rule for `%s'.
nl: Zoeken naar een impliciete regel voor `%s'.

en: Looking for archive-member implicit rule for `%s'.
nl: Zoek naar een impliciete regel voor archief-onderdeel voor `%s'.

en: Avoiding implicit rule recursion.
nl: Vermijden impliciete regel recursie.

en: Trying pattern rule with stem `%.*s'.
nl: Probeer patroon regel met stam `%.*s'.

en: Rejecting impossible implicit prerequisite `%s'.
nl: Verwerpen onmogelijke impliciete afhankelijkheid `%s'.

en: Rejecting impossible rule prerequisite `%s'.
nl: Verwerpen onmogelijke regel afhankelijkheid `%s'.

en: Trying implicit prerequisite `%s'.
nl: Proberen impliciete afhankelijkheid `%s'.

en: Trying rule prerequisite `%s'.
nl: Proberen regel afhankelijkheid `%s'.

en: Found prerequisite `%s' as VPATH `%s'
nl: Afhankelijkheid `%s' gevonden als VPATH `%s'

en: Looking for a rule with intermediate file `%s'.
nl: Zoeken naar een regel met tijdelijk bestand `%s'.

en: *** [%s] Error 0x%x (ignored)
nl: *** [%s] Fout 0x%x (genegeerd)

en: *** [%s] Error 0x%x
nl: *** [%s] Fout 0x%x

en: [%s] Error %d (ignored)
nl: [%s] Fout %d (genegeerd)

en: *** [%s] Error %d
nl: *** [%s] Fout %d

en:  (core dumped)
nl:  (geheugendump)

en: Warning: Empty redirection
nl: Let op: Lege verwijzing

en: Syntax error, still inside '"'
nl: Syntaxfout, nog steeds binnen '"'

en: Got a SIGCHLD; %u unreaped children.
nl: Kreeg een SIGCHLD; %u niet-beëindigde kindprocessen.

en: *** Waiting for unfinished jobs....
nl: *** Wachten op onafgeronde taken...

en: Live child 0x%08lx (%s) PID %ld %s
nl: Aktief kindproces 0x%08lx (%s) PID %ld %s

en:  (remote)
nl:  (op afstand)

en: Reaping losing child 0x%08lx PID %ld %s
nl: Afsluiten verliezend kind 0x%08lx PID %ld %s

en: Reaping winning child 0x%08lx PID %ld %s
nl: Afsluiten winnend kind 0x%08lx PID %ld %s

en: Cleaning up temp batch file %s
nl: Tijdelijk batchbestand %s wordt opgeruimd

en: Removing child 0x%08lx PID %ld %s from chain.
nl: Verwijder kindproces 0x%08lx PID %ld %s uit reeks.

en: write jobserver
nl: schrijf taakserver

en: Released token for child 0x%08lx (%s).
nl: Token vrijgegeven voor kindproces 0x%08lx (%s).

en: process_easy() failed failed to launch process (e=%d)
nl: process_easy() kon geen process uitvoeren (e=%d)

en: 
    Counted %d args in failed launch
nl: 
    %d argumenten geteld in mislukte uitvoeren

en: Putting child 0x%08lx (%s) PID %ld%s on the chain.
nl: Kindproces 0x%08lx (%s) PID %ldh%s in reeks geplaatst.

en: Obtained token for child 0x%08lx (%s).
nl: Token ontvangen voor kind 0x%08lx (%s).

en: read jobs pipe
nl: lezen van takenpijp

en: cannot enforce load limits on this operating system
nl: kan geen belastingslimiet opleggen onder dit besturingssysteem

en: cannot enforce load limit:
nl: kan geen belastingslimiet opleggen:

en: internal error: `%s' command_state
nl: interne fout: `%s' command_state

en: -warning, CTRL-Y will leave sub-process(es) around.
nl: -waarschuwing, CTRL-Y laat nog kindproces(sen) rondslingeren.

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
nl: -waarschuwing, u moet misschien CTRL-Y opnieuw activeren vanuit DCL.

en: BUILTIN [%s][%s]
nl: INGEBOUWD [%s][%s]

en: BUILTIN CD %s
nl: INGEBOUWDE CD %s

en: BUILTIN RM %s
nl: INGEBOUWDE RM %s

en: Unknown builtin command '%s'
nl: Onbekend ingebouwd commando `%s'.

en: Error, empty command
nl: Fout, leeg commando

en: fopen (temporary file)
nl: fopen (tijdelijk bestand)

en: Redirected input from %s
nl: Invoer omgeleid van %s

en: Redirected error to %s
nl: Foutuitvoer omgeleid naar %s

en: Redirected output to %s
nl: Uitvoer omgeleid naar %s

en: Executing %s instead
nl: In plaats daarvan wordt %s uitgevoerd

en: Error spawning, %d
nl: Fout spawning, %d

en: make reaped child pid %d, still waiting for pid %d
nl: make sloot kind proces %d af, nog wachtende op proces %d

en: %s: Command not found
nl: %s: Commando niet gevonden

en: %s: Shell program not found
nl: %s: Shell programma niet gevonden

en: $SHELL changed (was `%s', now `%s')
nl: $SHELL veranderd (was `%s', nu `%s')

en: Creating temporary batch file %s
nl: Tijdelijk batchbestand %s wordt aangemaakt

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
nl: %s (regel %d) Foutieve shell context (!unixy && !batch_mode_shell)

en: Ignored for compatibility
nl: Genegeerd voor compatibiliteit

en: DIRECTORY
nl: MAP

en: Change to DIRECTORY before doing anything
nl: Ga naar MAP voordat er iets gedaan wordt

en: Print lots of debugging information
nl: Toon veel debug informatie

en: FLAGS
nl: VLAGGEN

en: Print various types of debugging information
nl: Toon verschillende typen debug informatie

en: Suspend process to allow a debugger to attach
nl: Proces wordt uitgesteld om een debugger aan te kunnen hechten

en: Environment variables override makefiles
nl: Omgevingsvariabelen zijn belangrijker dan makefiles

en: FILE
nl: BESTAND

en: Read FILE as a makefile
nl: Lees BESTAND als een makefile

en: Print this message and exit
nl: Toon deze melding en beëindig programma

en: Ignore errors from commands
nl: Negeer fouten van commando's

en: Search DIRECTORY for included makefiles
nl: Zoek in MAP voor op te nemen makefiles

en: Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg
nl: Sta N taken tegelijkertijd toe; oneindig veel zonder argument

en: Keep going when some targets can't be made
nl: Doorgaan wanneer sommige doelen niet aangemaakt kunnen worden

en: Don't start multiple jobs unless load is below N
nl: Start niet meer taken tenzij de belasting beneden N is

en: Don't actually run any commands; just print them
nl: Voer geen commando's uit; laat ze alleen maar zien

en: Consider FILE to be very old and don't remake it
nl: Veronderstel dat BESTAND zeer oud is en maak het niet opnieuw

en: Print make's internal database
nl: Toon make's intern gegevensbeheer

en: Run no commands; exit status says if up to date
nl: Voer geen commando's uit; afsluitwaarde geeft aan of het up to date is

en: Disable the built-in implicit rules
nl: Schakel de ingebouwde impliciete regels uit

en: Disable the built-in variable settings
nl: Schakel de ingebouwde variabelen uit

en: Don't echo commands
nl: Laat geen commando's zien

en: Turns off -k
nl: Zet -k uit

en: Touch targets instead of remaking them
nl: Touch doelen in plaats van opnieuw aanmaken

en: Print the version number of make and exit
nl: Toon het versie-nummer van make en beëindig programma

en: Print the current directory
nl: Toon de huidige map

en: Turn off -w, even if it was turned on implicitly
nl: Zet -w uit, zelfs als het impliciet aangezet is

en: Consider FILE to be infinitely new
nl: Veronderstel dat BESTAND oneindig nieuw is

en: Warn when an undefined variable is referenced
nl: Waarschuw indien naar een ongedefinieerde variabele wordt verwezen

en: empty string invalid as file name
nl: lege string is een ongeldige bestandsnaam

en: unknown debug level specification `%s'
nl: onbekende specificatie van debug-niveau `%s'

en: %s: Interrupt/Exception caught (code = 0x%x, addr = 0x%x)
nl: %s: Onderbreking/Uitzondering afgevangen (code = 0x%x, addr = 0x%x)

en: 
    Unhandled exception filter called from program %s
    ExceptionCode = %x
    ExceptionFlags = %x
    ExceptionAddress = %x
nl: 
    Filter voor niet afgevangen uitzonderingen aangeroepen door programma %s
    UitzonderingCode = %x
    UitzonderingVlaggen = %x
    UitzonderingAdres = %x

en: Access violation: write operation at address %x
nl: Geschonden toegang: schrijfoperatie op adres %x

en: Access violation: read operation at address %x
nl: Geschonden toegang: leesoperatie op adres %x

en: find_and_set_shell setting default_shell = %s
nl: find_and_set_shell stelt default_shell in op %s

en: find_and_set_shell path search set default_shell = %s
nl: find_and_set_shell zoekpad stelt default_shell in op %s

en: %s is suspending for 30 seconds...
nl: %s wordt uitgesteld voor 30 seconden...

en: done sleep(30). Continuing.
nl: sleep(30) is afgelopen. Doorgaan.

en: Makefile from standard input specified twice.
nl: Makefile uit standaard invoer twee keer opgegeven.

en: fwrite (temporary file)
nl: fwrite (tijdelijk bestand)

en: Do not specify -j or --jobs if sh.exe is not available.
nl: Geef geen -j of --jobs op indien sh.exe niet beschikbaar is.

en: Resetting make for single job mode.
nl: make opnieuw instellen voor enkele taak modus.

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
nl: Parallelle taken (-j) worden niet ondersteund op dit platform.

en: Resetting to single job (-j1) mode.
nl: Terug naar enkele taak-modus (-j1).

en: internal error: multiple --jobserver-fds options
nl: interne fout: meerdere --jobserver-fds opties

en: internal error: invalid --jobserver-fds string `%s'
nl: interne fout: ongeldige --jobserver-fds string `%s'

en: warning: -jN forced in submake: disabling jobserver mode.
nl: let op: -jN geforceerd in submake: jobserver modus uitgeschakeld.

en: dup jobserver
nl: dubbele jobserver

en: warning: jobserver unavailable: using -j1.  Add `+' to parent make rule.
nl: let op: jobserver niet beschikbaar: -j1 wordt gebruikt.  Voeg `+' toe aan de bovenliggende make opdracht.

en: creating jobs pipe
nl: takenpijp aanmaken

en: init jobserver pipe
nl: takenpijp beginnen

en: Updating makefiles....
nl: Bijwerken van makefiles...

en: Makefile `%s' might loop; not remaking it.
nl: Makefile `%s' kan in een lus komen; wordt niet opnieuw aangemaakt.

note: The update failed and this makefile was not from the MAKEFILES variable, so we care.
en: Failed to remake makefile `%s'.
nl: Opnieuw maken van makefile `%s' mislukte.

en: Included makefile `%s' was not found.
nl: Ingesloten makefile `%s' was niet gevonden.

note: A normal makefile.  We must die later.
en: Makefile `%s' was not found
nl: Makefile `%s' was niet gevonden

en: Couldn't change back to original directory.
nl: Kan niet terug naar originele map.

en: Re-executing:
nl: Heruitvoeren:

en: unlink (temporary file):
nl: unlink (tijdelijk bestand)

en: No targets specified and no makefile found
nl: Geen doelen gespecificeerd en geen makefile gevonden

en: No targets
nl: Geen doelen

note: Update the goals.
en: Updating goal targets....
nl: Bijwerken doelen...

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
nl: waarschuwing:  Klokafwijking gevonden.  Uw build kan incompleet zijn.

en: Usage: %s [options] [target] ...
nl: Gebruik: %s [opties] [doel] ...

en: Options:
nl: Opties:

en: 
    Report bugs to <bug-make@gnu.org>.
nl: 
    Meld fouten aan <bug-make@gnu.org>;
    meld fouten in de vertaling aan <nl@li.org>.

en: the `-%c' option requires a positive integral argument
nl: de `-%c' optie vereist een positief integraal argument

en: 
    # Make data base, printed on %s
nl: 
    # Make database, afgedrukt op %s

en: 
    # Finished Make data base on %s
nl: 
    # Klaar met Make database op %s

en: Entering
nl: Binnengaan van

en: Leaving
nl: Weggaan uit

en: an unknown directory
nl: een onbekende map

en: directory `%s'
nl: map `%s'

en: Unknown error %d
nl: Onbekende fout %d

en: virtual memory exhausted
nl: geen virtueel geheugen meer beschikbaar

note: All the other debugging messages go to stdout, but we write this one to stderr because it might be run in a child fork whose stdout is piped.
en: %s access: user %lu (real %lu), group %lu (real %lu)
nl: %s toegang: gebruiker %lu (werkelijk %lu), groep %lu (werkelijk %lu)

en: Initialized
nl: Geïnitialiseerd

en: Reading makefiles...
nl: Inlezen makefiles...

en: Reading makefile `%s'
nl: Lezen makefile `%s'

en:  (no default goal)
nl:  (geen standaard doel)

en:  (search path)
nl:  (zoekpad)

en:  (don't care)
nl:  (kan me niet schelen)

en:  (no ~ expansion)
nl:  (geen ~ expansie)

en: invalid syntax in conditional
nl: ongeldige syntax in conditie

en: extraneous `endef'
nl: extra `endef'

en: empty variable name
nl: lege variabelenaam

en: empty `override' directive
nl: lege `override' opdracht

en: invalid `override' directive
nl: ongeldige `override' opdracht

en: no file name for `%sinclude'
nl: geen bestandsnaam voor `%sinclude'

note: This line starts with a tab but was not caught above because there was no preceding target, and the line might have been usable as a variable definition. But now it is definitely lossage.
en: commands commence before first target
nl: commando's beginnen voor het eerste doel

en: missing rule before commands
nl: ontbrekende regel voor commando's

note: There's no need to be ivory-tower about this: check for one of the most common bugs found in makefiles...
en: missing separator%s
nl: ontbrekend scheidingsteken%s

en:  (did you mean TAB instead of 8 spaces?)
nl:  (bedoelde u TAB in plaats van 8 spaties?)

en: missing target pattern
nl: ontbrekend doel patroon

en: multiple target patterns
nl: meerdere doel patronen

en: target pattern contains no `%%'
nl: doel patroon bevat geen `%%'

en: missing `endif'
nl: ontbrekende `endif'

en: Extraneous text after `endef' directive
nl: Extra tekst na `endef' opdracht

note: No `endef'!!
en: missing `endef', unterminated `define'
nl: onbrekende `endef', niet afgesloten `define'

en: Extraneous text after `%s' directive
nl: Extra tekst na `%s' opdracht

en: extraneous `%s'
nl: extra `%s'

en: only one `else' per conditional
nl: slechts één `else' per voorwaarde

en: Malformed per-target variable definition
nl: Foutieve definitie van per-doel variabele

en: mixed implicit and static pattern rules
nl: gemengde impliciete en statische patroon regels

en: mixed implicit and normal rules
nl: gemengde implicite en normale regels

en: target `%s' doesn't match the target pattern
nl: doel `%s' komt niet overeen met doel patroon

en: target `%s' leaves prerequisite pattern empty
nl: doel `%s' laat afhankelijkheidspatroon leeg

en: target file `%s' has both : and :: entries
nl: doel bestand `%s' heeft zowel : als :: ingangen

en: target `%s' given more than once in the same rule.
nl: doel `%s' komt meer dan eens voor in dezelfde regel.

en: warning: overriding commands for target `%s'
nl: let op: overschrijven commando's voor doel `%s'

en: warning: ignoring old commands for target `%s'
nl: let op: oude commando's voor doel `%s' worden genegeerd

note: This only happens when the first thing on the line is a '\0'. It is a pretty hopeless case, but (wonder of wonders) Athena lossage strikes again!  (xmkmf puts NULs in its makefiles.) There is nothing really to be done; we synthesize a newline so the following line doesn't appear to be part of this l
en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
nl: let op: NULteken aanwezig; rest van regel genegeerd

en: Nothing to be done for `%s'.
nl: Niets te doen voor `%s'.

en: Pruning file `%s'.
nl: Bestand `%s' wordt opgeruimd.

en: Considering target file `%s'.
nl: Doelbestand `%s' wordt overwogen.

en: Recently tried and failed to update file `%s'.
nl: Recentelijk geprobeerd en gefaald bij updaten bestand `%s'.

en: File `%s' was considered already.
nl: Bestand `%s' was reeds in overweging genomen.

en: Still updating file `%s'.
nl: Bestand `%s' wordt nog steeds bijgewerkt.

en: Finished updating file `%s'.
nl: Klaar met bijwerken bestand `%s'.

en: File `%s' does not exist.
nl: Bestand `%s' bestaat niet.

en: Found an implicit rule for `%s'.
nl: Implicite regel gevonden voor `%s'.

en: No implicit rule found for `%s'.
nl: Geen implicite regel gevonden voor `%s'.

en: Using default commands for `%s'.
nl: Gebruiken standaard commando's voor `%s'.

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
nl: Niet doorgegaan met rondgaande %s <- %s afhankelijkheid.

en: Finished prerequisites of target file `%s'.
nl: Klaar met afhankelijkheden voor doel bestand `%s'.

en: The prerequisites of `%s' are being made.
nl: De afhankelijkheden voor `%s' worden gemaakt.

en: Giving up on target file `%s'.
nl: Geef het op voor doel bestand `%s'.

en: Target `%s' not remade because of errors.
nl: Doel `%s' niet opnieuw gemaakt vanwege fouten.

en: Prerequisite `%s' of target `%s' does not exist.
nl: Afhankelijke `%s' van doel `%s' bestaat niet.

en: Prerequisite `%s' is newer than target `%s'.
nl: Afhankelijkheid `%s' is nieuwer dan afhankelijke `%s'.

en: Prerequisite `%s' is older than target `%s'.
nl: Afhankelijkheid `%s' is ouder dan afhankelijke `%s'.

en: Target `%s' is double-colon and has no prerequisites.
nl: Doel `%s' is dubbele punt en heeft geen afhankelijkheden.

en: No commands for `%s' and no prerequisites actually changed.
nl: Geen commando's voor `%s' en geen gewijzigde afhankelijkheden.

en: No need to remake target `%s'
nl: Doel `%s' hoeft niet opnieuw gemaakt te worden.

en: ; using VPATH name `%s'
nl: ; VPATH naam `%s' wordt gebruikt

en: Must remake target `%s'.
nl: Doel `%s' moet opnieuw gemaakt worden.

en:   Ignoring VPATH name `%s'.
nl:   VPATH naam `%s' wordt genegeerd.

en: Commands of `%s' are being run.
nl: Commando's van `%s' worden uitgevoerd.

en: Failed to remake target file `%s'.
nl: Opnieuw aanmaken van doelbestand `%s' is mislukt.

en: Successfully remade target file `%s'.
nl: Succesvol het doel bestand `%s' opnieuw aangemaakt.

en: Target file `%s' needs remade under -q.
nl: Doel bestand `%s' dient opnieuw aangemaakt te worden met -q.

en: %sNo rule to make target `%s'%s
nl: %sGeen regel voor het maken van doel `%s'%s

en: %sNo rule to make target `%s', needed by `%s'%s
nl: %sGeen regel voor aanmaken doel `%s', nodig voor `%s'%s

en: *** Warning: File `%s' has modification time in the future (%s > %s)
nl: *** Let op: Bestand `%s' heeft een wijzigingstijd in de toekomst (%s > %s)

note: Give a warning if there is no pattern, then remove the pattern so it's ignored next time.
en: .LIBPATTERNS element `%s' is not a pattern
nl: .LIBPATTERNS onderdeel `%s' is geen patroon

en: 
    # No implicit rules.
nl: 
    # Geen implicite regels.

en: 
    # %u implicit rules, %u
nl: 
    # %u implicite regels, %u

en: BUG: num_pattern_rules wrong!  %u != %u
nl: BUG: onjuist aantal patroon regels!  %u != %u

en: 
    # Pattern-specific variable values
nl: 
    # Patroon-specifieke waarden van variabelen

en: 
    # No pattern-specific variable values.
nl: 
    # Geen patroon-specifieke waarden van variabelen.

en: 
    # %u pattern-specific variable values
nl: 
    # %u patroon-specifieke waarden van variabelen

en: unknown signal
nl: onbekend signaal

en: Hangup
nl: Opgehangen

en: Interrupt
nl: Onderbroken

en: Quit
nl: Beëindigd

en: Illegal Instruction
nl: Ongeldige instructie

en: Trace/breakpoint trap
nl: Trace/breekpunt afgevangen

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: IOT trap
nl: IOT opgevangen

en: EMT trap
nl: EMT opgevangen

en: Floating point exception
nl: Drijvende komma uitzondering

en: Killed
nl: Gedood

en: Bus error
nl: Bus fout

en: Segmentation fault
nl: Segmentatie fout

en: Bad system call
nl: Onjuiste systeem aanroep

en: Broken pipe
nl: Onderbroken pijp

en: Alarm clock
nl: Alarmklok

en: Terminated
nl: Afgesloten

en: User defined signal 1
nl: Gebruiker gedefinieerd signaal 1

en: User defined signal 2
nl: Gebruiker gedefinieerd signaal 2

en: Child exited
nl: Kind is beëindigd

en: Power failure
nl: Voeding faalt

en: Stopped
nl: Gestopt

en: Stopped (tty input)
nl: Gestopt (invoer van terminal)

en: Stopped (tty output)
nl: Gestopt (uitvoer naar terminal)

en: Stopped (signal)
nl: Gestopt (signaal)

en: CPU time limit exceeded
nl: CPU tijd limiet overschreden

en: File size limit exceeded
nl: Bestandsgroottelimiet overschreden

en: Virtual timer expired
nl: Virtuele timer afgelopen

en: Profiling timer expired
nl: Profiling timer afgelopen

note: "Window size changed" might be more accurate, but even if that is all that it means now, perhaps in the future it will be extended to cover other kinds of window changes.
en: Window changed
nl: Venster gewijzigd

en: Continued
nl: Doorgaan

en: Urgent I/O condition
nl: Urgente I/O conditie

note: "I/O pending" has also been suggested.  A disadvantage is that signal only happens when the process has asked for it, not everytime I/O is pending.  Another disadvantage is the confusion from giving it a different name than under Unix.
en: I/O possible
nl: I/O mogelijk

en: Resource lost
nl: Bron verloren

en: Danger signal
nl: Gevaar signaal

en: Information request
nl: Verzoek om informatie

en: Floating point co-processor not available
nl: Drijvende komma co-processor niet beschikbaar

en: default
nl: standaard

en: environment
nl: omgeving

en: makefile
nl: maakbestand

en: environment under -e
nl: omgeving onder -e

en: command line
nl: commando-regel

en: `override' directive
nl: `override' opdracht

en: automatic
nl: automatisch

en: # No variables.
nl: # Geen variabelen.

en: # %u variables in %u hash buckets.
nl: # %u variabelen in %u frommelbakjes.

en: # average of %.1f variables per bucket, max %u in one bucket.
nl: # gemiddelde van %.1f variabelen per bakje, maximaal %u in een bakje.

en: # average of %d.%d variables per bucket, max %u in one bucket.
nl: # gemiddelde van %d.%d variabelen per bakje, maximaal %u in een bakje.

en: 
    # Variables
nl: 
    # Variabelen

en: 
    # VPATH Search Paths
nl: 
    # VPATH Zoekpaden

en: # No `vpath' search paths.
nl: # Geen `vpath' zoekpaden.

en: 
    # %u `vpath' search paths.
nl: 
    # %u `vpath' zoekpaden.

en: 
    # No general (`VPATH' variable) search path.
nl: 
    # Geen standaard (`VPATH' variabele) zoekpad.

en: 
    # General (`VPATH' variable) search path:
    #
nl: 
    # Algemeen (`VPATH' variabele) zoekpad:
    #

en: Customs won't export: %s
nl: Customs zullen niet exporteren: %s

en: sys$search failed with %d
nl: sys$search mislukte met %d
