gnome-core 1.4.0 - en to tr translation catalogue (442 entries)

en: %A %B %d
tr: %d %B %A

en: %A, %B %d
tr: %A, %d %B

en: %A, %B %d %Y
tr: %A, %d %B %Y

en: %I:%M:%S %p
tr: %l:%M:%S %p

en: %a
    %b %d
tr: %a
    %d %b

en: %a %b %d
tr: %a %d %b

en: %d messages
tr: %d ileti

en: %d/%d messages
tr: %d/%d ileti

en: %s the Fish
tr: %s Balığı

en: %s the GNOME Fish Says:
tr: %s Gnome Balığı der ki:

en: %s%cScreenshot-%d.png
tr: %s%cgoruntu-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s-%d.png
tr: %s%cgoruntu-%s-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s.png
tr: %s%cgoruntu-%s.png

en: %s%cScreenshot.png
tr: %s%cgoruntu.png

en: (c) 1998-2000 the Free Software Foundation
tr: (c) 1998-2001 the Free Software Foundation

en: (with minor help from George)
tr: (George'un naçizane yardımlarıyla)

en: ... and many more
tr: ... ve daha niceleri

en: 12 hour
tr: 12 saatlik

en: 24 hour
tr: 24 saatlik

en: A normal member of the session.
tr: Oturumun normal bir üyesi.

en: A session shutdown is in progress.
tr: Oturum kapatılması sürüyor.

en: A swallowed application appears to have died unexpectedly.
    Attempt to reload it?
tr: Bir yutulmuş uygulama anlaşılmayan bir sebeple ölmüş görünüyor.
    Tekrar yüklenmeye çalışılsın mı?

en: About GNOME
tr: Gnome Hakkında

en: About GNOME...
tr: GNOME hakkında...

en: About the panel...
tr: Panel hakkında...

en: Action
tr: Eylem

en: Add new item to this menu
tr: Bu menüye yeni öğe ekle

en: Add this applet as a launcher to panel
tr: Bu takıyı panele başlatıcı olarak ekle

en: Add this as drawer to panel
tr: Bunu sürgü olarak panele ekle

en: Add this as menu to panel
tr: Bunu menü olarak panele ekle

en: Add this launcher to panel
tr: Bu başlatıcıyı panele ekle

en: Add to panel
tr: Panele ekle

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced...
tr: Gelişmiş...

en: Alexandre Muniz
tr: Alexandre Muñiz

en: Always started on every login.
tr: Her girişte başlat.

en: Animation
tr: Canlandırma

en: Applet appearance
tr: Takı görünümü

en: Applets
tr: Takılar

en: Applets:
tr: Takılar:

en: Application
tr: Uygulama

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Audio Settings
tr: Ses Ayarları

en: BGNOSCROLL
tr: ARTKAYMA

en: BGSCROLL
tr: ARTKAY

en: Background
tr: Artalan

en: Background Settings
tr: Artalan Ayarları

en: Background Type:
tr: Artalan Türü:

en: Background color
tr: Artalan rengi

en: Background color:
tr: Artalan rengi:

en: Background pixmap
tr: Artalan resmi

en: Background pixmap does not scroll
tr: Artalan resmi kaydırılmaz

en: Background pixmap scrolls
tr: Artalan resmi kaydırılır

en: Background should be shaded
tr: Artalan gölgeli olsun

en: Background type
tr: Artalan türü

en: Before each update:
tr: Her güncellemeden önce:

en: Black on light yellow
tr: Açık sarı üstüne siyah

en: Black on white
tr: Beyaz üstüne siyah

en: Blank Screen Now
tr: Ekranı Şimdi Boşalt

en: Blinking cursor
tr: Yanıp sönen imleç

en: Browse
tr: Göz At

en: Browse...
tr: Gözat...

en: COLOR
tr: RENK

en: COMMAND
tr: KOMUT

en: Can't create menu, using main menu!
tr: Menü oluşturulamıyor, ana menü kullanılıyor!

en: Can't execute 'About GNOME'
tr: 'GNOME Hakkında' çalıştırılamadı

en: Can't execute the screenshot program
tr: Ekran görüntüsü alma programı çalıştırılamadı

en: Can't find an empty spot
tr: Boş bir nokta bulunamadı

en: Can't find the screenshot program
tr: Ekran görüntüsü alma programı bulunamadı

en: Can't open directory, using main menu!
tr: Dizin açılamıyor, ana menü kullanılıyor!

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Cancel Login
tr: Girişi İptal Et

en: Cannot execute panel global properties
tr: Panel genel özellikleri çalıştırılamıyor

en: Cannot execute the gnome calendar,
    perhaps it's not installed.
    It is in the gnome-pim package.
tr: GNOME takvim uygulaması çalıştırılamadı,
    Yüklenmemiş olabilir.
    gnome-pim paketinin bir parçasıdır.

en: Cannot execute xscreensaver
tr: xscreensaver çalıştırılamıyor

en: Cannot find pixmap file %s
tr: %s resim dosyası bulunamadı

en: Check for mail every
tr: Postayı

en: Clock
tr: Saat

en: Clock Applet
tr: Saat Takısı

en: Clock properties
tr: Saat özellikleri

en: Color
tr: Renk

en: Color Xterm
tr: Renkli Xterm

en: Color palette:
tr: Renk paleti:

en: Color scheme:
tr: Renk planı:

en: Color selector
tr: Renk seçici

en: Color to use:
tr: Kullanılacak renk:

en: Colors
tr: Renkler

en: Command (optional)
tr: Komut (isteğe bağlı)

en: Command to execute when fish is clicked:
tr: Balığa tıklandığında çalıştırılacak komut:

en: Command to run before we check for mail:
tr: Posta kontrolünden önce çalıştırılacak komut:

en: Continue
tr: Devam et

en: Could not connect to gnome-session
tr: gnome oturumuna bağlanılamadı

en: Could not connect to the session manager
tr: Oturum yöneticisine bağlanılamadı

en: Could not get directory name from path: %s
tr: Dizin ismi bu dosya yolundan alınamadı: %s

en: Could not get file name from path: %s
tr: Dosya adı bu dosya yolundan alınamadı: %s

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
tr: %s için internet adresi bulunamadı.
    Bu Gnome'un düzgün çalışmasını önleyecektir.
    Bu sorunu  %s adresini /etc/hosts dosyasına
    ekleyerek çözebilirsiniz.

en: Create launcher applet
tr: Başlatıcı takısını oluştur

en: Create menu item
tr: Menü öğesi oluştur

en: Create panel
tr: Panel oluştur

en: Create swallow applet
tr: Yutulmuş takı oluştur

en: Current screen:
tr: Şimdiki ekran:

en: Custom
tr: Özel

en: Custom colors
tr: Özel renkler

en: Debian menus
tr: Debian menüleri

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Delete generates DEL/^H
tr: Delete DEL/^H oluşturur

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Desktop entry properties
tr: Masaüstü girdi özellikleri

en: Desktop menu:
tr: Masaüstü menüsü:

en: Disabled
tr: Kapalı

en: Discarded on logout and can die.
tr: Çıkışta gözardı edilip öldürülebilir .

en: Distribution menu (if found):
tr: Dağıtım menüsü (bulunursa):

en: Do not shade background
tr: Artalanı toplama

en: Do not start up shells as login shells
tr: Kabukları giriş kabukları olarak başlatma

en: Do not update lastlog entry
tr: lastlog girdisini güncelleme

en: Do not update utmp entry
tr: utmp girdisini güncelleme

en: Do not update wtmp entry
tr: wtmp girdisini güncelleme

en: Don't scale image to fit
tr: Resmi uymak için büyültme

en: Drawer
tr: Sürgü

en: Drawer handle
tr: Sürgü tutamağı

en: Edge panel
tr: Köşe paneli

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit menus...
tr: Menüleri düzenle...

en: Enable Auto-hide
tr: Otomatik gizlemeyi etkinleştir

en: Enable bold text
tr: Kalın metinleri etkinleştir

en: Enable hidebutton
tr: Gizle düğmesini etkinleştir

en: Enable hidebutton arrow
tr: Gizle düğmesi okunu etkinleştir

en: End world hunger
tr: Dünyadaki açlığı bitirelim

en: Enlightenment Window Manager
tr: Enlightenment Pencere Yöneticisi

en: Entire menu
tr: Tüm Menü

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Execute this program instead of a shell
tr: Bir kabuk yerine bu uygulamayı çalıştır

en: Execute this program the same way as xterm does
tr: Bu uygulamayı Xterm'de çalışır gibi çalıştır

en: FONT
tr: YAZITİPİ

en: Failed to execute command:
    %s
tr: Komut çalıştırılırken hata oluştu:
    %s

en: Failed to execute command:
    %s
    %s
tr: Komut çalıştırılırken hata oluştu:
    %s
    %s

en: File
tr: Dosya

en: File %s already exists. Overwrite?
tr: %s dosyası var. Üzerine yazılsın mı?

en: Fish
tr: Balık

en: Floating panel
tr: Yüzen panel

en: Folder:
tr: Dizin:

en: Font:
tr: Yazıtipi:

en: Fore/Background Color:
tr: Ön/Artalan Rengi:

en: Foreground color
tr: Önalan rengi

en: Foreground color:
tr: Önalan rengi:

en: Format
tr: Zaman gösterme türü

en: Frames In Animation:
tr: Canlandırılan resimler:

en: Frederic Devernay
tr: Frédéric Devernay

en: GEOMETRY
tr: YERLEŞİM

en: GNOME Developers' Site
tr: Gnome Geliştiricileri Sayfası

en: GNOME Fish Properties
tr: Gnome Balığı Özellikleri

en: GNOME Login
tr: GNOME Girişi

en: GNOME Main Site
tr: Gnome Ana Sayfası

en: GNOME News Site
tr: Gnome Haberleri Sayfası

en: GNOME Terminal
tr: Gnome Terminali

en: GNOME was brought to you by
tr: GNOME'u oluşturanlar

en: General
tr: Genel

en: Gergo Erdi
tr: Gergo Érdi

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-core
tr: Kurulum programının Glade dosyası bulunamadı.
    Lütfen gnome-core paketinin kurulumunu denetleyin

en: Global Preferences...
tr: Genel Tercihler...

en: Global main menu
tr: Genel ana menü

en: Grab a window instead of the entire screen
tr: Tüm ekran yerine bir pencereyi yakala

en: Grab key...
tr: Tuşu yakala...

en: Green on black
tr: Siyah üstüne yeşil

en: Height
tr: Yükseklik

en: Help
tr: Yardım

en: Help on %s
tr: %s için yardım

en: Hidden
tr: Gizli

en: Hide
tr: Gizle

en: Hide advanced options
tr: Gelişmiş seçenekleri gizle

en: Hide the advanced controls below this button.
tr: Bu düğme altındaki gelişmiş seçenekleri gizle

en: Hide this panel
tr: Bu paneli gizle

en: Hiding
tr: Gizleme

en: ICON
tr: SİMGE

en: Icon
tr: Simge

en: Image
tr: Resim

en: In a submenu
tr: Altmenüde

en: Inactive
tr: Kapalı

en: Inigo Serna
tr: Iñigo Serna

en: Initialize session settings
tr: Oturum ayarlarını başlat

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
tr: Ekran görüntüsünü kaydetmek için bellek yetersiz.
    Lütfen bazı programlarınızı kapatıp yeniden deneyin.

en: Internet time
tr: Internet saati

en: KDE menu (if found):
tr: KDE menüsü (bulunursa):

en: KDE menus
tr: KDE menüleri

en: Keep panels above other windows
tr: Paneller pencerelerin üzerine kalsın

en: Keep panels below other windows
tr: Paneller pencerelerin altında kalsın

en: Keyboard Bell
tr: Klavye Zili

en: Keyboard Settings
tr: Klavye Ayarları

en: Kill Daemon
tr: Oturum Sunucuyu Öldür

en: Kill session
tr: Oturumu öldür

en: Large (64 pixels)
tr: Büyükçe (64 piksel)

en: Launcher from menu
tr: Menüden başlatıcı

en: Launcher properties
tr: Başlatıcı özellikleri

en: Launcher...
tr: Başlatıcı...

en: Left
tr: Sol

en: Linux console
tr: Linux konsolu

en: Local maildir
tr: Yerel posta dizini

en: Local mailspool
tr: Yerel posta havuzu

en: Lock Screen Now
tr: Ekranı Şimdi Kilitle

en: Lock button
tr: Kilitleme düğmesi

en: Lock screen
tr: Ekranı kilitle

en: Log Out
tr: Çık

en: Log out
tr: Çık

en: Log out button
tr: Çıkış düğmesi

en: Log out of GNOME
tr: GNOME'dan çık

en: Login
tr: Giriş

en: Logout
tr: Çık

en: Looking up internet address for %s
tr: `%s' için internet adresi aranıyor

en: Mail check
tr: Posta denetimi

en: Mail check Applet
tr: Posta Denetimi Takısı

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
tr: Posta kutunuza yeni e-posta geldiği anda posta denetim sistemi sizi uyarır

en: Mail check properties
tr: Posta kontrol özellikleri

en: Mail server:
tr: Posta sunucusu:

en: Mail spool file:
tr: Posta havuzu dosyası:

en: Mailbox
tr: Posta kutusu

en: Mailbox resides on:
tr: Posta kutusunun yeri:

en: Main Menu
tr: Ana menü

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Many many others ...
tr: Ve daha niceleri...

en: Martin Norbaeck
tr: Martin Norbäck

en: Menu
tr: Menü

en: Menu panel
tr: Menü paneli

en: Menu path
tr: Menü dosya yolu

en: Menu properties
tr: Menü özellikleri

en: Menu type
tr: Menü türü

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
tr: İstemcilerin çıkması için milisaniye cinsinden bekleme zamanı (0=sınırsız)

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
tr: İstemcilerin kaydolması için milisaniye cinsinden bekleme zamanı (0=sınırsız)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
tr: İstemcilerin yanıtı için milisaniye cinsinden bekleme zamanı (0=sınırsız)

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Mouse Settings
tr: Fare Ayarları

en: Move
tr: Taşı

en: NOSHADED
tr: TOPLAMA

en: Never allowed to die.
tr: Kesinlikle öldürülemez.

en: No mail.
tr: ePostanız yok.

en: No program selected
tr: Program seçilmedi

en: No response to the %s command.
tr: %s komutuna yanıt yok.

en: Normal menu
tr: Normal menü

en: Not enough room to write file %s
tr: %s dosyasına yazmak için yeterli yer yok

en: Note: The panel will size itself to the
    largest applet in the panel, and that
    not all applets obey these sizes.
tr: Bilgi: Panel yüksekliğine uymayan takılar
    için panel yüksekliği takı yüksekliğine göre
    kendiliğinden ayarlanır.

en: OK
tr: Tamam

en: Off
tr: Kapat

en: Offset from screen edge:
tr: Ekran kenarından uzaklığı:

en: On the main menu
tr: Ana menüde

en: Only read saved sessions from the default.session file
tr: default.session dosyasından sadece kaydedilmiş oturumları oku

en: Open URL: %s
tr: URL Aç: %s

en: Options
tr: Seçenekler

en: Order
tr: Sıra

en: Order:
tr: Sıra:

en: Orient panel horizontally
tr: Paneli yatay yönlendir

en: Orient panel vertically
tr: Paneli dikey yönlendir

en: PIXMAP
tr: RESİM

en: Panel Manual...
tr: Panel Kılavuzu...

en: Panel Position
tr: Panel Konumu

en: Panel menu:
tr: Panel menüsü:

en: Panel properties
tr: Panel özellikleri

en: Panel size:
tr: Panel boyutu:

en: Password:
tr: Parola:

en: Pause per frame (s):
tr: Her resimde bekleme (s):

en: Pick a color
tr: Bir renk seçiniz

en: Pixmap
tr: Resim

en: Pixmap file:
tr: Resim dosyası:

en: Play a sound when new mail arrives
tr: Yeni ePosta varsa bir ses çıkar

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Press a key...
tr: Bir tuşa basınız...

en: Preview
tr: Önizleme

en: Print Screenshot
tr: Ekran Görüntüsünü Yazdır

en: Program
tr: Uygulama

en: Programs
tr: Programlar

en: Programs menu
tr: Programlar menüsü

en: Programs:
tr: Programlar:

en: Properties...
tr: Özellikler...

en: Put into run dialog
tr: Çalıştırma diyaloğuna koy

en: Really log out?
tr: Gerçekten çıkmak istiyor musunuz?

en: Really reset all GNOME user settings for %s?
tr: %s için tüm kullanıcı ayarları gerçekten sıfırlansın mı ?

en: Reboot
tr: Yeniden başlat

en: Reload
tr: Tekrar Yükle

en: Remote IMAP-server
tr: Uzak IMAP-sunucusu

en: Remote POP3-server
tr: Uzak POP3-sunucusu

en: Remote-client-error occured. Remote-polling deactivated. Maybe you used a wrong server/username/password?
tr: Uzak-istemci-hatası oluştu. Uzak-bağlantı kesildi. Sunucu/kullanıcı/parola üçlüsünden biri yanlış olabilir mi?

en: Remove
tr: Sil

en: Remove Program
tr: Uygulamayı sil

en: Remove from panel
tr: Panelden sil

en: Remove this item
tr: Bu öğeyi sil

en: Remove this panel
tr: Bu paneli siler

en: Remove this panel...
tr: Bu paneli sil....

en: Reread all menus
tr: Tüm menüleri tekrar oku

en: Reset all user settings
tr: Tüm kullanıcı ayarlarını sıfırla

en: Respawn
tr: Yeniden oluştur

en: Respawn abandoned due to failures.
tr: Hatalardan dolayı yeniden oluşturma durduruldu.

en: Restart Daemon
tr: Oturum Sunucuyu Tekrar Başlat

en: Revert
tr: Eski Durumuna Getir

en: Right
tr: Sağ

en: Rotate image for vertical panels
tr: Dikey paneller için resmi döndür

en: Rotate on vertical panels
tr: Düşey panellerde döndür

en: Run Program
tr: Program Çalıştır

en: Run in terminal
tr: Terminalde çalıştır

en: Run...
tr: Çalıştır...

en: Running
tr: Çalışıyor

en: SHADED
tr: TOPLU

en: SOLID
tr: DOLGU

en: Save current setup
tr: Geçerli ayarları kaydet

en: Save screenshot to _desktop
tr: Ekran görüntüsünü _masaüstüne kaydet

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
tr: _Ekran görüntüsünü web sayfasına (~/public_html) kaydet

en: Saving
tr: Kaydediliyor

en: Saving session details.
tr: Oturum ayrıntıları kaydediliyor.

en: Sawfish Window Manager
tr: Sawfish Pencere Yöneticisi

en: Scale image (keep proportions)
tr: Resmi boyutlandır (oranları koru)

en: Screensaver
tr: Ekran Koruyucu

en: Screenshot
tr: Ekran Görüntüsü

en: Screenshot Print Preview
tr: Ekran Görüntüsü Önizlemesi

en: Scroll on keystroke
tr: Tuşlarla kaydır

en: Scroll on output
tr: Çıktıya bağlı kaysın

en: Scrollback lines:
tr: Geri kaydırma satırları:

en: Scrollbar position:
tr: Kaydırma çubuğu konumu:

en: Scrolling
tr: Kaydırma

en: Select animation
tr: Canlandırmaları seçin

en: Select-by-word characters:
tr: Kelime ayıran karakterler:

en: Session
tr: Oturum

en: Session Chooser
tr: Oturum Seçici

en: Session Manager Proxy
tr: Oturum Yöneticisi Vekili

en: Session Properties
tr: Oturum Özellikleri

en: Set the TERM variable
tr: TERM değişkenini belirle

en: Set the window icon
tr: Pencere simgesini belirle

en: Set the window title
tr: Pencere başlığını belirle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Shade background
tr: Artalanı topla

en: Show arrows on hide button
tr: Gizli düğmelerde okları göster

en: Show date in applet
tr: Tarihi takıda göster

en: Show date in tooltip
tr: Tarihi balon içinde göster

en: Show hide buttons
tr: Gizli düğmeleri göster

en: Shut Down
tr: Kapat

en: Silence terminal bell
tr: Sessiz terminal zili

en: Size and Position
tr: Boyut ve Konum

en: Sliding panel
tr: Kayan panel

en: Small (36 pixels)
tr: Küçükçe (32 piksel)

en: Solid background
tr: Artalan

en: Specifies font name
tr: Yazıtipi belirlenir

en: Specifies the geometry for the main window
tr: Ana pencerenin yerleşimi belirlenir

en: Specify a session name to load
tr: Yüklenecek oturum ismini belirtin

en: Standard
tr: Normal

en: Start Session
tr: Oturumu Başlat

en: Start up shells as login shells
tr: Kabukları giriş kabukları olarak başlat

en: Start with default programs
tr: Öntanımlı uygulamalarla başla

en: Started but has not yet reported state.
tr: Başlatıldı ama henüz durum rapor edilmedi.

en: Starting
tr: Başlatılıyor

en: Starting GNOME
tr: GNOME Oturumunun Başlatılması

en: Starting GNOME: %s
tr: GNOME Oturumunun Başlatılması: %s

en: Starting GNOME: done
tr: GNOME Oturumunun Başlatılması: bitti

en: State
tr: Durum

en: State not reported within timeout.
tr: Zaman aşımından dolayı durum rapor edilmedi.

en: Status dock
tr: Durum rıhtımı

en: Stretch image (change proportions)
tr: Resmi büyült (oranları değiştir)

en: Style
tr: Stil

en: Style:
tr: Stil:

en: SuSE menus
tr: SuSE menüleri

en: Swallowed app...
tr: Yutulmuş uygulama...

en: Swap Delete/Backspace
tr: Delete/BackSpace tuşlarını yer değiştir

en: Szabolcs 'Shooby' Ban
tr: Szabolcs 'Shooby' Bán

en: TCLASS
tr: TSINIFI

en: TERMNAME
tr: TERMİSMİ

en: TITLE
tr: BAŞLIK

en: TRANSPARENT
tr: ŞEFFAF

en: Terminal Class:
tr: Terminal Sınıfı:

en: Terminal class name
tr: Terminal sınıf ismi

en: Text only
tr: Salt metin

en: The Animation Filename:
tr: Canlandırma Dosyası ismi:

en: The GNOME Fish Applet
tr: GNOME Balık Takısı

en: The GNOME Panel
tr: GNOME Paneli

en: The GNOME terminal emulation program.
tr: GNOME Terminal uygulaması.

en: The Mysterious GEGL
tr: Esrarengiz GEGL

en: The Panel
tr: Gnome Paneli

en: The Squeaky Rubber Gnome
tr: Ve Gıcırdıyan Lastik GNOME

en: The clock applet gives your panel a lightweight and simple display of the date and time
tr: Saat takısı panele ufak ve basit bir saat ve tarih gösterici ekler

en: The directory /tmp/orbit-%s is not owned
    by the current user, %s.
    Please correct the ownership of this directory.
tr: /tmp/orbit-%s dizininin sahibi
    şu anki kullanıcı değildir, %s
    Lütfen bu dizinin sahibini değiştirin.

en: The program may be slow, stopped or broken.
tr: Uygulama yavaş, durdurulmuş veya bozuk olabilir.

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
tr: Suyunun değiştirilmesi lazım!
    (Bugün ayın kaçı?)

en: This Month
tr: Bu Ay

en: This Week
tr: Bu Hafta

en: This applet has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using this applet, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
tr: Bu takı uzun uzadıya kullanılmaz. Sadece birazcık disk alanınızı ve çok değerli panel alanınızı azaltır . Eğer birisi bu takının çok faydalı olduğunu söylüyorsa, onu hemen bir ruh doktoruna gönderin.

en: This program is responsible for launching other applications, embedding small applets within itself, world peace, and random X crashes.
tr: Bu uygulama başka uygulamaları başlatmaktan, küçük takıları içine gömmekten, dünya barışı ve ani X çökmelerinden suçlu bulunmuştur.

en: Time Format
tr: Saat Biçimi

en: Title of application to swallow
tr: Yutulacak uygulamanın başlığı

en: Today
tr: Bugün

en: Tomas Oegren
tr: Tomas Ögren

en: Tooltip/Name
tr: Balon Yardımı/İsmi

en: Top left corner's position: X
tr: Sol üst köşenin konumu: X

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Transparent background
tr: Şeffaf artalan

en: Trash
tr: Çöp

en: Try
tr: Dene

en: Try again
tr: Tekrar dene

en: Try to create the terminal with the TerminalFactory
tr: Terminali TerminalFactory ile oluşturmayı dene

en: Try to start a TerminalFactory
tr: Bir TerminalFactory başlatmayı dene

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
tr: Png bilgisi oluşturulamadı.
    Sisteminizde libpng'nin eski bir sürümü olabilir

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
tr: Png yapısı illendirilemedi.
    Sisteminizde libpng'nin eski bir sürümü olabilir

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
tr: Png bilgisi hazırlanamadı.
    Sisteminizde libpng'nin eski bir sürümü olabilir

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
tr: Masaüstünün resmi çekilemiyor.

en: Unaffected by logouts but can die.
tr: Çıkıştan etkilenmedi, ama öldürülebilir.

en: Unix time
tr: Unix saati

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Update lastlog entry
tr: lastlog girdisini güncelle

en: Update utmp entry
tr: utmp girdisini güncelle

en: Update wtmp entry
tr: wtmp girdisini güncelle

en: Use --login by default
tr: --login seçeneğini öntanımlı kullan

en: Use GMT
tr: GMT kullan

en: Use custom icon for panel button
tr: Panel düğmesi için özel simge kullan

en: Use dialog boxes
tr: Diyalog kutularını kullan

en: Username:
tr: Kullanıcı:

en: Wait abandoned due to conflict.
tr: Bir çakışmadan dolayı bekleme bırakıldı.

en: Waiting to start or already finished.
tr: Başlatmak için bekleniyor ya da zaten bitmişti.

en: Wanda the GNOME Fish
tr: Wanda'nın GNOME Balığı

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against usage of wanda for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
tr: Uyarı: Bu komut kullanışlı görünebilir.
    Bu takı kullanışlı olsa da kullanmak istemeyebilirsiniz.
    Takıyı "pratik" veya kullanışlı yapan herşey için
    wanda'yı kullanmamanızı tavsiye ederiz.

en: When a panel is removed, the panel and its
    applet settings are lost. Remove this panel?
tr: Bir panel silinince, panel ve takılarının
    tüm ayarları silinecektir. Bu panel silinsin mi?

en: When clicked:
tr: Tıklanınca:

en: When new mail arrives:
tr: Yeni ePosta varsa:

en: White on black
tr: Siyah üstüne beyaz

en: Width
tr: Genişlik

en: Will run '%s'
tr: '%s' çalıştırılacak

en: Window Manager
tr: Pencere Yöneticisi

en: You already have a status dock on the panel. You can only have one
tr: Panelde zaten bir durum rıhtımı var. Sadece bir tane olabilir.

en: You can only have one menu panel at a time.
tr: Bir defada sadece bir menü paneline sahip olabilirsiniz.

en: You cannot remove your last panel.
tr: Son panel silinemez.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
tr: fortune'u yüklememişsiniz ya da bir uygulama belirtmemişsiniz
    
    Lütfen balık özellikleri diyaloğuna bakın.

en: You have mail.
tr: ePostanız var.

en: You have new mail.
tr: Yeni ePostanız var.

en: You have switched the class of this window. Do you
     want to reconfigure this window to match the default
    configuration of the new class?
tr: Bu pencerenin sınıfını değiştirdiniz.
    Bu pencerenin yeni öntanımlı yapılandırma sınıfı
    ile uyumlu duruma getirilmesini ister misiniz?

en: You may wait for it to respond or remove it.
tr: Yanıt vermesini bekleyebilir ya da kaldırabilirsiniz.

en: Your GNOME Fish's Name:
tr: Gnome Balığınızın İsmi:

en: Your session has been saved
tr: Oturumunuz kaydedildi

en: Your version of libICE has a bug which causes gnome-session
    to not function correctly.
    
    If you are on Solaris, you should either upgrade to Solaris patch
    #108376-16 or use the libICE.so.6 from the original Solaris 7.
    Copy the file into /usr/openwin/lib.  (Thanks go to Andy Reitz
    for information on this bug).
    
    Your GNOME session will terminate after closing this dialog.
tr: libICE sürümü gnome oturumunun düzgün çalışmamasına sebep olan
    bir hata içeriyor.
    
    Solaris kullanıyorsanız, ya #108376-16 yamasını güncelleyin
    ya da özgün Solaris 7 den libICE.so.6 dosyasını kullanın.
    Dosyayı /usr/openwin/lib dizinine kopyalayın. (bu hata
    hakkında bilgi veren Andy Reitz'e teşekkür edin.).
    
    GNOME oturumu bu diyalog kapatıldığında sonlandırılacaktır.

en: _Close terminal
tr: Terminali Kapa_t

en: _Hide menubar
tr: Menü çubuğunu _Gizle

en: _New terminal
tr: _Yeni terminal

en: _Open in browser
tr: Tarayıcıda _Aç

en: _Print screenshot...
tr: E_kran görüntüsünü yazdır...

en: _Save screenshot to file:
tr: _Ekran görüntüsünü dosyaya kaydet

en: _Secure keyboard
tr: Klavyeyi ki_litle

en: and finally, The Knights Who Say ... NI!
tr: ve son olarak, N'ayır!... diyen Şövalye!

en: clock/hourformat=12
tr: 24

en: menu wasn't created
tr: menü oluşturulamadı

en: minutes
tr: dakikada bir kontrol et

en: seconds
tr: saniyede bir kontrol et.
