gnome-core 1.2.0 - en to sl translation catalogue (980 entries)

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME Help Pages</H3>
    <p>
    <UL>
sl: 
    <p>
    <br>
    <H3>Strani z GNOME pomočjo</H3>
    <p>
    <UL>

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Info Pages</H3>
    <p>
    <UL>
sl: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Info strani</H3>
    <p>
    <UL>

en:  (empty)
sl:  (prazno)

en:  Desktop
sl:  Namizje

en:  Folder
sl:  Mapa

en: %A %B %d
sl: %A %d %B

en: %A, %B %d
sl: %A, %d. %B

en: %A, %B %d %Y
sl: %A, %d %B %Y

en: %a
    %b %d
sl: %a
    %d %b

en: %a %b %d
sl: %a %d. %b

en: %a, %d  %b  %Y %H:%M:%S %z
sl: %a, %b  %d  %Y %H:%M:%S %z

en: %b %d, %Y %H:%M
sl: %d %b, %Y %H:%M

en: %d messages
sl: %d sporočil

en: %d/%d messages
sl: %d/%d sporočil

en: %s applet appears to have died unexpectedly.
    
    Reload this applet?
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it from
    the "Applets" submenu in the main menu.)
sl: Zdi se, da je vstavek %s nepričakovano umru.
    
    Znova naloži ta vstavek?
    
    (Če se odločite, da ga tokrat ne boste znova naložili, ga lahko vedno dodate
    v podmenuju "Vstavki" v glavnem menuju.)

en: %s the Fish
sl: %s Riba

en: %s the GNOME Fish Says:
sl: %s GNOME riba pravi:

en: %s%cScreenshot-%d.png
sl: %s%cZajem_zaslona-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s-%d.png
sl: %s%cZajem_zaslona-%s-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s.png
sl: %s%cZajem_zaslona-%s.png

en: %s%cScreenshot.png
sl: %s%cZajem_zaslona.png

en: (C) 1997-2000 the Free Software Foundation
sl: (C) 1997-2000 Fundacija za prosto programje

en: (c) 1998 the Free Software Foundation
sl: (c) 1998 Fundacija za prosto programje

en: (c) 1998-2000 the Free Software Foundation
sl: (c) 1998-2000 Fundacija za prosto programje

en: (c) 1998-2001 the Free Software Foundation
sl: (c) 1998-2001 Fundacija za prosto programje

en: (with minor help from George)
sl: (z manjšo pomočjo George-a)

en: -*-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*
sl: -*-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-iso8859-2

en: -*-helvetica-medium-r-normal-*-8-*-*-*-*-*-*-*
sl: -*-helvetica-medium-r-normal-*-8-*-*-*-*-*-iso8859-2

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-240-*-*-p-*-*-*
sl: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-240-*-*-p-*-iso8859-2

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-8-*-*-*-p-*-*-*
sl: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-8-*-*-*-p-*-iso8859-2

en: ... and many more
sl: ... in mnogi drugi

en: 12 hour
sl: 12 urna

en: 24 hour
sl: 24 urna

en: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
sl: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Kazalo vsebine</h1>

en: <BODY>Could not load default TOC page</BODY>
sl: <BODY>Ne morem naložiti strani privzetega kazala vsebine</BODY>

en: <BODY>Unknown TOC argument</BODY>
sl: <BODY>Neznan argument za kazalo<BODY>

en: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Results of the substring search for the string
sl: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Rezultati iskanja podniza

en: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
sl: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Kazalo vsebine</h1>

en: <body><h2>Error: file not found</h2></body>
sl: <body><h2>Napaka: datoteka ni bila najdena</h2></body>

en: <br><B>No matches found</B>
sl: <br><B>Ni zadetkov</B>

en: <h2>GNOME Help</h2>
sl: <h2>GNOME pomoč</h2>

en: <h2>Info Pages</h2>
sl: <h2>Info strani</h2>

en: <h2>Man Pages</h2>
sl: <h2>Man Strani</h2>

en: <p>
    <br>
    <H3>Manual Pages</H3>
    <p>
    <UL>
sl: <p>
    <br>
    <H3>Priročnikove strani</H3>
    <p>
    <UL>

en: A normal member of the session.
sl: Običajen član seje.

en: A session shutdown is in progress.
sl: Seja se zapira.

en: A swallowed application appears to have died unexpectedly.
    Attempt to reload it?
sl: Zdi se, da je pogoltnjen progra nepričakovano umru.
    Naj ga poskusim znova naložiti?

en: A tasklist for the GNOME desktop environment.
    Icons by Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).
sl: Seznam poslov za namizje GNOME.
    Ikone naredil Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
sl: AaBbCcČčDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsŠšTtUuVvWwXxYyZzŽž

en: About GNOME
sl: O GNOME

en: About GNOME...
sl: O GNOME...

en: About the panel...
sl: O pultu...

en: About...
sl: O programu...

en: Above
sl: nad

en: Above other windows
sl: Nad drugimi okni

en: Action
sl: Dejanje

en: Add Startup Program
sl: Dodaj začetni program

en: Add a new session
sl: Dodaj novo sejo

en: Add appointement...
sl: Dodaj zmenek...

en: Add bookmark
sl: Dodaj zaznamek

en: Add from menu
sl: Dodaj iz menuja

en: Add new item to this menu
sl: Dodaj nov predmet temu menuju

en: Add this applet as a launcher to panel
sl: Ta vstavek dodaj pultu kot zaganjalnik

en: Add this as drawer to panel
sl: Dodaj pultu kot predal

en: Add this as menu to panel
sl: Dodaj pultu kot menu

en: Add this launcher to panel
sl: Dodaj pultu kot zaganjalnik

en: Add this program to Favorites
sl: Dodaj ta program med priljubljene

en: Add this to Favorites menu
sl: Dodaj v menu priljubljenih

en: Add to panel
sl: Dodaj pultu

en: Add...
sl: Dodaj...

en: Adding tearoff when tearoffs are disabled
sl: Dodaj odtrgnike kadar so izključeni

en: Administration
sl: Administracija

en: Advanced
sl: Napredno

en: Advanced...
sl: Napredno...

en: Aligned panel
sl: poravnan pult

en: All properties...
sl: Vse lastnosti...

en: Allow typing in a command line instead of choosing an application from the list
sl: Dovoli pisanje v ukazno vrstico namesto izbiranja programa s seznama

en: Alternate editor types are not supported by gnome-edit yet.
    Please choose a standard executable editor in the gnome-edit capplet
    in the gnome control center.
sl: Gnome-edit še ne podpira drugih tipov uirejevalnikov.
    Prosim izberite standarden urejevalnik v gnome-edit vstavku
    v gnome kontrolnem centru.

en: Always started on every login.
sl: Vedno se zažene pri vsaki prijavi.

en: Amusements
sl: Zabava

en: An applet is not responding to a save request.
    Remove the applet or continue waiting?
sl: Vstavek se ne odziva na zahtevo za shranitev.
    Odstrani vstavek ali nadaljuj s čakanjem?

en: Animation
sl: Animacija

en: Animation speed
sl: Hitrost animacij

en: App
sl: Program

en: Applet
sl: Vstavek

en: Applet appearance
sl: Videz vstavka

en: Applets
sl: Vstavki

en: Applets (system menus)
sl: Vstavki (sistemski menuji)

en: Applets:
sl: Vstavki:

en: Application
sl: Program

en: Applications
sl: Programi

en: Applications menu
sl: Menu programov

en: Are you sure you want to delete this submenu and all its contents?
sl: Si prepričan, da želiš zbrisati ta podmenu in vso njegovo vsebino?

en: Arrange Icons
sl: Uredi ikone

en: Audio Settings
sl: Nastavitve zvoka

en: Audio mixer
sl: Audio mešalka

en: Auto hide
sl: samodejno skrij

en: Automatically re-check menus
    for newly installed software
sl: Samodejno preverjaj menuje
    za novo nameščeno programsko opremo

en: Automatically save changes to session
sl: Samodejno shrani spremembe seje

en: Available Programs
sl: Programi na voljo

en: Avoid on maximize
sl: Ogibaj se ob razpenjanju

en: Avoid this panel when maximizing windows
sl: Ob razpetju oken se temu pultu izogni

en: BGNOSCROLL
sl: OZNEDRSI

en: BGSCROLL
sl: OZDRSIL

en: BMarks
sl: Zaznamki

en: Back
sl: Nazaj

en: Background
sl: Ozadje

en: Background Settings
sl: Nastavitve ozadja

en: Background Type:
sl: Tip ozadja:

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Background color:
sl: Barva ozadja:

en: Background pixmap
sl: Slika v ozadju

en: Background pixmap does not scroll
sl: Slika v ozadju ne drsi

en: Background pixmap scrolls
sl: Drsnik slike ozadja

en: Background should be shaded
sl: Ozadje naj bo senčeno

en: Background type
sl: Tip ozadja

en: Before each update:
sl: Pred vsako osvežitvijo:

en: Behaviour
sl: Obnašanje

en: Below
sl: pod

en: Below other windows
sl: Pod drugimi okni

en: Black on light yellow
sl: Črno na svetlo rumenem

en: Black on white
sl: Črno na belem

en: Blank Screen Now
sl: Takoj izprazni zaslon

en: Blinking cursor
sl: Utripanje kazalca

en: Bookmark
sl: Zaznamek

en: Bookmark file
sl: Datoteka z zaznamki

en: Border width (tile only)
sl: Debelina okvira (samo naslov)

en: Browse
sl: Brskaj

en: Browse Currently Running Programs...
sl: Brskaj po trenutno pognanih programih...

en: Browse the startup hints
sl: Pregled začetnih namigov

en: Browse...
sl: Brskaj...

en: Bug Tracking System (www)
sl: Sistem sledenja hroščem (splet)

en: Button type:
sl: Tip gumba:

en: Buttons
sl: Gumbi

en: By Name
sl: Po imenu

en: By Size
sl: Po velikosti

en: By Time Last Accessed
sl: Po času zadnjega dostopa

en: By Time Last Changed
sl: Po času zadnje spremembe

en: By Time Last Modified
sl: Po času zadnje modifikacije

en: By Type
sl: Po vrsti

en: COLOR
sl: BARVA

en: COMMAND
sl: UKAZ

en: CORBA Exception
sl: CORBA Izjema

en: C_olor selector...
sl: Izbirnik _barv...

en: Cache file
sl: Datoteka predpomnilnika

en: Cache size
sl: Velikost predpomnilnika

en: Can't create applet!
sl: Ne morem ustvariti vstavka!

en: Can't create menu, using main menu!
sl: Ne morem ustvariti menujev, uporabljam glavni menu!

en: Can't create the user menu directory
sl: Ne morem ustvariti uporabniškega menu direktorija

en: Can't execute 'About GNOME'
sl: Ne morem pognati 'O GNOME'

en: Can't execute printer command
sl: Ne morem izvršiti ukaza za tiskanje

en: Can't execute the screenshot program
sl: Ne morem pognati programa za zajem zaslona'

en: Can't find an empty spot
sl: Ne najdem praznega prostora

en: Can't find the screenshot program
sl: Nisem mogel najti programa za zajem zaslona

en: Can't get goad_id for applet, ignoring it
sl: Ne morem dobiti goad_id za vstavek, ignoriram ga

en: Can't get goad_id from desktop entry!
sl: Ne morem dobiti goad_id iz vnosa namizja!

en: Can't load entry
sl: Ne morem naložiti vnosa

en: Can't open directory, using main menu!
sl: Ne morem odpreti imenika, uporabljam glavni menu!

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cancel Login
sl: Prekliči prijavo

en: Cannot activate a panel object
sl: Ne morem aktivirati predmeta na pultu

en: Cannot create an item with an empty command
sl: Nisem mogel ustvariti predmeta s praznim ukazom

en: Cannot create object
sl: Ne morem ustvariti predmeta

en: Cannot execute panel global properties
sl: Ne morem izvesti pultovih globalnih lastnosti

en: Cannot execute the gmc-client program,
    perhaps gmc is not installed
sl: Ne morem pognati programa gmc-client,
    morda gmc ni nameščen

en: Cannot execute the gnome calendar,
    perhaps it's not installed.
    It is in the gnome-pim package.
sl: Ne morem pognati gnome koledarja,
    morda ni nameščen.
    Najdete ga lahko v gnome-pim paketu.

en: Cannot execute xscreensaver
sl: Ne morem pognati programa 'xscreensaver'

en: Cannot find pixmap file %s
sl: Ne najdem pixmap datoteke %s

en: Cannot launch gmenu!
sl: Ne morem zagnati programa gmenu!

en: Cannot start CORBA
sl: Ne morem pognati CORBA-e

en: Check for mail
sl: Preveri za pošto

en: Check for mail every
sl: Preveri pošto vsakih

en: Choose Current Session
sl: Izberi trenutno sejo

en: Choose an icon
sl: Izberi ikono

en: Click on the GNOME foot icon to open the
    Main Menu.  This menu contains all
    GNOME applications, tools, and commands.
sl: Klikni na ikono GNOME noge, da odpres
    Glavni Menu.  Ta menu vsebuje vse
    GNOME aplikacije, orodja in ukaze

en: Clicked tile
sl: Kliknjena plošča

en: Clock
sl: Ura

en: Clock Applet
sl: Vstavek Ura

en: Clock applets
sl: Vstavki ur

en: Clock properties
sl: Lastnosti ure

en: Clocks
sl: Ure

en: Close All
sl: Zapri vse

en: Close drawer if a launcher inside it is pressed
sl: Zapri predal, če je zaganjalnik v njem pritisnjen

en: Close window
sl: Zapri okno

en: Color
sl: barva

en: Color XTerm
sl: Bravni XTerm

en: Color Xterm
sl: Barvni Xterm

en: Color palette:
sl: Barvna paleta:

en: Color scheme:
sl: Barvna shema:

en: Color selector
sl: Izbirnik barv

en: Color to use:
sl: Uporabi barvo:

en: Colors
sl: Barve

en: Columns of Desktops
sl: Število stolpcev namizij

en: Command
sl: Ukaz

en: Command (optional)
sl: Ukaz (ni obvezno)

en: Command to execute when fish is clicked:
sl: Ukaz, ki naj se izvrši ob kliku na ribo:

en: Command to run before we check for mail:
sl: Ukaz, ki naj se požene, preden pogledamo za pošto:

en: Confirm before killing windows
sl: Zahtevaj potrditev pred ubijanjem oken

en: Confirm the removal of panels with a dialog
sl: Potrdi odstranitev pulta z dialogom

en: Constant speed animations
sl: Nespremenljiva hitrost animacij

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Continue waiting
sl: Nadaljuj s čakanjem

en: Copy date
sl: Kopiraj datum

en: Copy time
sl: Kopiraj uro

en: Copyright (C) 1999 Anders Carlsson
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 1999 Anders Carlsson

en: Copyright (c) 1998 Red Hat Software, Inc.
sl: Avtorske pravice pridržane (c) 1998 Red Hat Software, Inc.

en: Could not call time-admin
    Perhaps time-admin is not installed
sl: Nisem mogel poklicati programa time-admin
    Morda time-admin ni nameščen

en: Could not connect to gnome-session
sl: Ne morem se povezati z gnome-session

en: Could not connect to the session manager
sl: Ne morem se povezati z upravljalnikom sej

en: Could not get directory name from path: %s
sl: Nisem mogel dobiti imena imenika iz poti: %s

en: Could not get file from path: %s
sl: Ne morem dobiti datoteke s poti: %s

en: Could not get file name from path: %s
sl: Nisem mogel dobiti imena datoteke iz poti: %s

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
sl: Ne morem poizvedeti o internet naslovu %s.
    To bo preprečilo GNOMEu, da bi deloval pravilno.
    Ta problem bi se mogoče odpravil, če se v datoteko
    datoteko /etc/hosts doda %s.

en: Could not open .order file: %s
sl: Nisem mogel odpreti datoteke .order: %s

en: Could not open .order file: %s
    %s
sl: Nisem mogel odpreti datoteke ".order": %s
    %s

en: Could not open file '%s' for writing
sl: Nisem mogel odpreti datoteke '%s' za pisanje

en: Could not remove old order file %s: %s
sl: Nisem mogel odstraniti stare datoteke "order" %s: %s

en: Could not remove the menu item %s: %s
sl: Nisem mogel odstraniti predmeta menuja %s: %s

en: Could not rename tmp file: %s to %s
    %s
sl: Nisem mogel preimenovati začasne datoteke: %s v %s
    %s

en: Couldn't add applet
sl: Ne morem dodati vstavka

en: Count
sl: Števec

en: Create a new item
sl: Ustvari nov predmet

en: Create a new menu item
sl: Ustvari nov predmet

en: Create a new submenu
sl: Ustvari uporaniški podmenu

en: Create launcher applet
sl: Ustvari zaganjalni vstavek

en: Create menu item
sl: Ustvari predmet menuja

en: Create panel
sl: Ustvari pult

en: Create swallow applet
sl: Naredi pogoltnjen vstavek

en: Creates a new terminal window
sl: _Ustvari novo terminalsko okno

en: Current screen:
sl: Trenutni zaslon:

en: Current session managed programs
sl: Trenutni programi, ki so upravljani s sejo

en: Custom
sl: Prikrojeno

en: Custom colors
sl: Prikroji barve

en: Debian menus
sl: Menuji Debian

en: Debug level
sl: Stopnja razhroščevanja

en: Default
sl: privzet

en: Default (from global preferences)
sl: Privzeto (iz globalnih nastavitev)

en: Default movement mode
sl: Privzet način premikanja

en: Default task size:
sl: Privzeta velikost posla:

en: Delete
sl: Zbriši

en: Delete empty submenu?
sl: Zbriši prazni podmenu

en: Delete generates DEL/^H
sl: Tipka zbriši generira DEL oziroma ^H

en: Delete selected menu item
sl: Zbriši izbran predmet

en: Delete this menu item?
sl: Zbriši ta menujski predmet

en: Depth (displacement when pressed)
sl: Globina (premik ko je pritisnjen)

en: Description
sl: Opis

en: Desk Guide
sl: Vodnik po namizju

en: Desk Guide Alert
sl: Opozorilo Vodnika po namizju

en: Desk Guide Settings
sl: Nastavitve Vodnika po namizju

en: Desk Guide Task View
sl: Pregled poslov Vodnika po namizju

en: Desk-Guide tooltip delay [ms]
sl: Premor pred prikazom namigov Vodnika po namizju [ms]

en: Deskguide (the desktop pager)
sl: Vodnik-po-namizju (namizni pager)

en: Desktop
sl: Namizje

en: Desktop Height [pixels]
sl: Višina namizja [v pikslih]

en: Desktop Settings
sl: Nastavitve namizja

en: Desktop Width [pixels]
sl: Širina namizja [v pikslih]

en: Desktop entry properties
sl: Lastnosti vnosa na namizju

en: Desktop menu:
sl: Namizni menu:

en: Desktop name tooltip delay [ms]
sl: Premor pred prikazom namigov imen namizij [ms]

en: Desktop:
sl: Namizje:

en: Development
sl: Razvoj

en: Development (www)
sl: Razvoj (splet)

en: Disabled
sl: Izključeno

en: Discarded on logout and can die.
sl: Zavrže se ob odjavi in lahko umre.

en: Display
sl: Pokaži

en: Display fortunes instead of hints
sl: Prikaži fortune namesto namigov

en: Display message of the day instead of hints
sl: Prikaži sporočilo dneva namesto namigov

en: Display normal hints
sl: Prikaži običajne namige

en: Display this dialog next time
sl: Prikaži ta dialog tudi prihodnjič

en: Display tooltips with full task names
sl: Kaži namige s polnimi imeni poslov

en: Distribution menu (if found):
sl: Menu distribucije (če je najden):

en: Distribution:
sl: Distribucija:

en: Divide height by number of rows
sl: Deli višino s številom vrstic

en: Divide height by number of vertical areas
sl: Deli višino s številom navpičnih območij

en: Divide width by number of columns
sl: Deli širino s številom stolpcev

en: Divide width by number of horizontal areas
sl: Deli širino s številom vodoravnih območij

en: Do not shade background
sl: Ne senči ozadja

en: Do not start up shells as login shells
sl: Ne poženi lupin kot prijavnih lupin

en: Do not update lastlog entry
sl: Ne osveži lastlog vnosa

en: Do not update utmp entry
sl: Ne osveži utmp vnosa

en: Do not update wtmp entry
sl: Ne osveži wtmp vnosa

en: Don't avoid on maximize
sl: Se ne ogibaj ob razpenjanju

en: Don't know how to activate `%s'
sl: Ne znam aktivirati `%s'

en: Don't scale image to fit
sl: Ne raztegni slike, da bo ustrezala

en: Drawer
sl: predal

en: Drawer handle
sl: Ročica predala

en: Drawer icon
sl: Ikona predala

en: Drawer sliding
sl: Drsenje predala

en: E-Mail utility
sl: E-Poštni pripomoček

en: Edge panel
sl: robni pult

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit Startup Program
sl: Uredi začetni program

en: Edit menus...
sl: Uredi menuje...

en: Edit session name
sl: Uredi ime seje

en: Edit...
sl: Uredi...

en: Emacs text editor
sl: Urejevalnik besedil Emacs

en: Enable Auto-hide
sl: Vključi samodejno skrivanje

en: Enable animations
sl: Vključi animacije

en: Enable bold text
sl: Vključi polkrepko besedilo

en: Enable hidebutton
sl: Vključi gumb za skrivanje

en: Enable hidebutton arrow
sl: Vključi puščico na gumbu za skrivanje

en: Enable login hints
sl: Vključi namige ob prijavi

en: Enable panel keybindings
sl: Vključi povezave tipk pulta

en: Enable task grouping
sl: Vključi združevanje poslov

en: End world hunger
sl: Končaj svetovno lakoto

en: Enlightenment Window Manager
sl: Enlightenment upravljalnik oken

en: Entire menu
sl: Celoten menu

en: Ephemeris for X (Astronomy)
sl: Ephemeris za X (astronomija)

en: Error during execution of chosen editor.
    
    The editor you have chosen is probably either not available,
    or is not on your current path.
sl: Napaka med izvajanjem izbranega urejevalnika.
    
    Urejevalnik verjetno ni na voljo ali,
    pa ga ni v trenutni poti.

en: Error loading document:
    
    %s
    
    You probably don't
    have this documentation
    installed on your system.
sl: Napaka pri nalaganju dokumenta:
    
    %s
    
    Te dokumentacije verjetno nimate
    naložene na vašem sistemu.

en: Execute
sl: Izvedi

en: Execute a command line
sl: Izvedi ukazno vrstico

en: Execute this program instead of a shell
sl: Poženi ta program namesto lupine

en: Execute this program the same way as xterm does
sl: Poženi program na isti način kot bi ga xterm

en: Explicit hide
sl: skrij na zahtevo

en: FAQ (www)
sl: FAQ (splet)

en: FONT
sl: PISAVA

en: Failed to create directory
sl: Ustvarjanje imenika je spodletelo

en: Failed to execute command:
    %s
sl: Spodletela je izvedba ukaza:
    %s

en: Failed to execute command:
    %s
    %s
sl: Spodletela je izvedba ukaza:
    %s
    %s

en: Failed to load this program!
sl: Nalaganje tega programa je spodletelo!

en: Fast but low quality scaling of button icons
sl: Hitro a nekvalitetno prilagajanje velikosti ikon gumbov

en: Favorites
sl: Priljubljeni

en: Favorites (user menus)
sl: Priljubljeni (uporabniški menuji)

en: Favorites menu
sl: Menu priljubljenih

en: Favorites:
sl: Priljubljeni:

en: File
sl: Datoteka

en: File %s already exists. Overwrite?
sl: Datoteka %s že obstaja. Prepiši?

en: File Formats
sl: Datotečni formati

en: File Manager
sl: Upravljalnik datotek

en: FileRunner
sl: ZaganjalecDatotek

en: Fill window thumbnails with screen contents
sl: Sličice naj bodo pomanjšane slike delovnih površin

en: Fish
sl: Riba

en: Floating panel
sl: lebdeč pult

en: Folder:
sl: Mapa:

en: Follow panel size
sl: Sledi velikosti pulta

en: Font:
sl: Pisava:

en: Fore/Background Color:
sl: Barva ospredja/ozadja:

en: Foreground color
sl: Barva ospredja

en: Foreground color:
sl: Barva ospredja:

en: Format
sl: Oblika izpisa

en: Forward
sl: Naprej

en: Frames In Animation:
sl: Število slik v animaciji:

en: Free movement (doesn't disturb other applets) (or use Alt)
sl: Prosto premikanje (ne moti ostalih vstavkov) (ali uporabi Alt)

en: GEOMETRY
sl: GEOMETRIJA

en: GNOME Desktop Guide (Pager)
sl: GNOME Vodnik po namizju (pager)

en: GNOME Developers' Site
sl: Stran razvijalcev GNOME-a

en: GNOME Fish Properties
sl: Lastnosti GNOME ribe

en: GNOME Help
sl: GNOME pomoč

en: GNOME Help Browser allows easy access to various forms of documentation on your system
sl: GNOME brskalnik po pomoči omogoča enostaven dostop do različnih oblik dokumentacije na vašem sistemu

en: GNOME Help Path
sl: Pot do GNOME pomoči

en: GNOME Hints
sl: Namigi GNOME

en: GNOME Login
sl: GNOME prijava

en: GNOME Main Site
sl: Glavna stran GNOME

en: GNOME News Site
sl: Stran z novicami GNOME

en: GNOME Tasklist
sl: Seznam poslov GNOME

en: GNOME front-end to aspell
sl: Vmesnik GNOME za aspell

en: GNOME menu editor
sl: GNOME urejevalnik menujev

en: GNOME terminal
sl: Terminal GNOME

en: GNOME was brought to you by
sl: GNOME so ustvarili

en: GNU Image Manipulation Program
sl: Program za manipuliranje s slikami GNU

en: Games
sl: Igre

en: Games menu
sl: Menu iger

en: General
sl: Splošno

en: Geometry
sl: Geometrija

en: Gergo Erdi
sl: Gergő Érdi

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-core
sl: Datoteka glade za program za zajem zaslona manjka.
    Prosimo preverite vašo namestitev paketa gnome-core

en: Global
sl: Globalno

en: Global Preferences...
sl: Globalne lastnosti...

en: Global main menu
sl: Globalni glavni menu

en: Global menu
sl: Globalni menu

en: Global panel properties
sl: Globalne lastnosti pulta

en: Gnome Help Bookmarks
sl: Zaznamki pomoči GNOME

en: Gnome Help Browser
sl: Gnome brskalnik pomoči

en: Gnome Help Configure
sl: Nastavi GNOME pomoč

en: Gnome Help History
sl: Gnome zgodovina pomoči

en: Gnome hint
sl: Gnome namig

en: Go to the next location in the history list
sl: Pojdi na naslednjo lokacijo v seznamu zgodovine

en: Go to the previous location in the history list
sl: Pojdi na prejšnjo lokacijo v seznamu zgodovine

en: Grab a window instead of the entire screen
sl: Zajemi okno namesto celotnega zaslona

en: Grab key...
sl: Preberi tipko...

en: Graphical File Manager
sl: Grafični upravljalnik datotek

en: Graphics
sl: Grafika

en: Graphics menu
sl: Menu grafike

en: Green on black
sl: Zeleno na črnem

en: Gtk+ port of Vim
sl: Gtk+ različica Vim-a

en: HEIGHT
sl: VIŠINA

en: Height
sl: Višina

en: Height of window
sl: Višina okna

en: Help
sl: Pomoč

en: Help on %s
sl: Pomoč o %s

en: Help on Help
sl: Pomoč o pomoči

en: Help system
sl: Sistem pomoči

en: Hidden
sl: Skrito

en: Hide
sl: Skrij

en: Hide advanced options
sl: Skrij naprene možnosti

en: Hide buttons
sl: Gumbi za skrivanje

en: Hide delay (ms)
sl: Premor skrivanja(ms)

en: Hide the advanced controls below this button.
sl: Skrij napredne možnosti pod tem gumbom.

en: Hide this panel
sl: Skrij ta pult

en: Hiding
sl: Skrivaj

en: Hiding policy
sl: Politika skrivanja

en: History
sl: Zgodovina

en: History and cache
sl: Zgodovina in predpomnilnik

en: History file
sl: Datoteka zgodovine

en: History size
sl: Velikost zgodovine

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Horizontal Layout
sl: Vodoravna postavitev

en: Huge (80 pixels)
sl: ogromna (80 pikslov)

en: I've detected a panel already running.
    Start another panel as well?
    (The new panel will not be restarted.)
sl: Zaznal sem že pognan pult.
    Zaženem še en pult?
    (Nov pult se ne bo znova pognal.)

en: ICON
sl: IKONA

en: Icon
sl: Ikona

en: Iconify
sl: Skrči v ikono

en: Iconify All
sl: Skrči vse

en: If you are using Linux 2.2.x with glibc 2.1.x, this
    is probably due to incorrectly setup Unix98 ptys.
    
    Please read linux/Documentation/Changes for how to
    set them up correctly.
sl: Če uporabljate Linux 2.2.x z glibc 2.1.x, je
    to verjetno zaradi napačnih nastavitev Unix98 pty-ev.
    
    Prosim preberi linux/Documentation/Changes za navodila
    kako jih pravilno nastaviti.

en: Image
sl: Slika

en: Image loading and display settings
sl: Nastavitve nalaganja in prikazovanja slik

en: Imlib Configuration Options
sl: Nastavitvene možnosti Imlib

en: In a submenu
sl: V podmenuju

en: In the menu
sl: V menuju

en: Inactive
sl: Nedejaven

en: Incremental update delay [ms]
sl: Premor med postopnim obnavljanjem [ms]

en: Index
sl: Kazalo

en: Info Pages
sl: Info strani

en: Info Path
sl: Pot do programa info

en: Inigo Serna
sl: Ińigo Serna

en: Initialize session settings
sl: Inicializiraj nastavitve seje

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
sl: Ni dovolj pomnilnika za shranitev zajema zaslona.
    Prosim sporstite nekaj virov in poskusite znova.

en: Integrated help system (Info, man, HTML)
sl: Integriran sistem pomoči (Info, man, HTML)

en: Internet time
sl: Internetni čas

en: Japanese terminal emulation program
sl: Japonski emulator terminala

en: KDE menu (if found):
sl: KDE menu (če je najden):

en: KDE menus
sl: Menuji KDE

en: Kanji terminal
sl: Terminal Kanji

en: Keep menus in memory
sl: Hrani menuje v pomnilniku

en: Keep panels above other windows
sl: Ohrani pulte nad ostalimi okni

en: Keep panels below other windows
sl: Pulte ohrani pod drugimi okni

en: Keep panels on the same level as other windows
sl: Pulte ohrani na enakem nivoju kot druga okna

en: Key Bindings
sl: Povezave Tipk

en: Keyboard Bell
sl: Tipkovničin zvonec

en: Keyboard Settings
sl: Nastavitve tipkovnice

en: Kill All
sl: Ubij vse

en: Kill Daemon
sl: Ubij daemona

en: Kill app
sl: Ubij program

en: Kill session
sl: Ubij sejo

en: Large (64 pixels)
sl: velika (64 pikslov)

en: Last
sl: Zadnji

en: Launcher
sl: zaganjalnik

en: Launcher from menu
sl: Zaganjalnik iz menuja

en: Launcher icon
sl: Ikona zaganjalnika

en: Launcher properties
sl: Lastnosti zaganjalnika

en: Launcher...
sl: Zaganjalnik...

en: Layout
sl: Postavitev

en: Left
sl: Levo

en: Level
sl: Nivo

en: Library Functions
sl: Funkcije iz knjižnic

en: Linux console
sl: Linux konzola

en: Local maildir
sl: Krajevni imenik za pošto

en: Local mailspool
sl: Krajevni poštni čakalnik

en: Location:
sl: Lokacija:

en: Lock Screen
sl: Zakleni zaslon

en: Lock Screen Now
sl: Takoj zakleni zaslon

en: Lock button
sl: Gumb za zaklepanje

en: Lock screen
sl: Zakleni zaslon

en: Log Out
sl: Odjava

en: Log out
sl: Odjava

en: Log out button
sl: Gumb za odjavo

en: Log out of GNOME
sl: Odjavi se iz GNOME-a

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down your computer
sl: Odjavi se iz seje, da bi se prijavil kot drug upoabnik ali ugasnil računalnik

en: Login
sl: Prijava

en: Logout
sl: Odjava

en: Looking up internet address for %s
sl: Poizvedujem za internet naslovom %s

en: Mail check
sl: Preverjanje pošte

en: Mail check Applet
sl: Vstavek za preverjanje pošte

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
sl: Preverjalnik pošte vas obvesti, ko v vaš nabiralnik prispe nova pošta

en: Mail check properties
sl: Lastnosti preverjanja pošte

en: Mail server:
sl: Strežnik pošte:

en: Mail spool file:
sl: Datoteka s čakajočo pošto:

en: Mailbox
sl: Poštni nabiralnik

en: Mailbox resides on:
sl: Poštni nabiralnik se nahaja na:

en: Mailcheck
sl: Preverjanje pošte

en: Mailing Lists (www)
sl: Dopisni seznami (splet)

en: Main Menu
sl: Glavni menu

en: Main menu
sl: Glavni menu

en: Make buttons flush with panel edge
sl: Gumbi naj se poravnajo z robom pulta

en: Man Pages
sl: Priročnik

en: Man Path
sl: Pot do programa man

en: Many many others ...
sl: Veliko veliko drugih ...

en: Martin Norbaeck
sl: Martin Norbäck

en: Maximize mode
sl: Razpet način

en: Menu editor
sl: Urejevalnik menujev

en: Menu icon
sl: Ikona menuja

en: Menu panel
sl: menujski pult

en: Menu path
sl: Pot menuja

en: Menu properties
sl: Lastnosti menuja

en: Menu type
sl: Tip menuja

en: Menus
sl: Menuji

en: Merge in system menus
sl: Vključi sistemske menuje

en: Message of The Day
sl: Sporočilo dneva

en: Message of the day file to use:
sl: Datoteka s sporočilom dneva:

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
sl: Koliko milisekund naj čakam na smrt odjemalcev (0=večno)

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
sl: Koliko milisekund naj čakam na registriranje odjemalcev (0=večno)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
sl: Koliko milisekund naj čakam na odziv odjemalcev (0=večno)

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Monitors
sl: Nadzorniki

en: Motif CD player w/ CDDB support
sl: Motif CD predvajalnik z CDDB podporo

en: Mouse Settings
sl: Nastavitve miši

en: Move
sl: Premakni

en: Move down
sl: Premakni navzdol

en: Move iconified tasks to current workspace when restoring
sl: Ob obnovitvi premakni pomanjšana okna na trenutno delovno površino

en: Move selected menu down
sl: Premakni izbran menu navzdol

en: Move selected menu up
sl: Premakni izbran menu navzgor

en: Move up
sl: Premakni navzgor

en: Multimedia
sl: Večpredstavnost

en: Multimedia applets
sl: Večpredstavni vstavki

en: Multimedia menu
sl: Menu večpredstavnosti

en: NOLASTLOG
sl: NELASTLOG

en: NOSHADED
sl: NISENČENO

en: NOUTMP
sl: NEUTMP

en: NOWTMP
sl: NEWTMP

en: NUMBER
sl: ŠTEVILKA

en: Netscape browser
sl: Brskalnik Netscape

en: Network
sl: Mreža

en: Network applets
sl: Menu mreže

en: Never allowed to die.
sl: Ne sme umreti.

en: New Folder
sl: Nova mapa

en: New Item
sl: Nov predmet

en: New Submenu
sl: Nov podmenu

en: New _Item...
sl: Nov _predmet...

en: News (www)
sl: Novice (splet)

en: No 'Exec' field in entry
sl: V vnosu ni polja 'Exec'

en: No mail.
sl: Pošte ni.

en: No message of the day found!
sl: Nobeno sporočilo dneva ni bilo najdeno!

en: No panel found
sl: Noben pult ni bil najden

en: No program selected
sl: Noben program ni izbran

en: No response to the %s command.
sl: Ni odziva na ukaz %s.

en: No socket was created
sl: Vtič ni bil ustvarjen

en: No system menus found!
sl: Sistemski menuji niso bili najdeni!

en: Non-session-managed Startup Programs
sl: Začetni programi, ki niso del seje

en: None
sl: brez

en: Normal
sl: običajen

en: Normal menu
sl: Običajni menu

en: Normal tile
sl: Običajna plošča

en: Not enough room to write file %s
sl: Ni dovolj prostora za zapis datoteke %s

en: Note: The panel will size itself to the
    largest applet in the panel, and that
    not all applets obey these sizes.
sl: Opomba: Velikost pulta bo tolikšna kot
    velikost največjega vstavka na pultu (nekateri
    vstavki ne spoštujejo tu nastavljenih velikosti)

en: Number of tasks before grouping occurs
sl: Število poslov preden se začne združevanje

en: OK
sl: V redu

en: Object created is not AppletWidget
sl: Ustvarjen predmet ni AppletWidget

en: Off
sl: Izklopljeno

en: Offset from screen edge:
sl: Odmik od roba zaslona:

en: On the main menu
sl: v glavnem menuju

en: One moment, reading menus...
sl: Trenutek, berem menuje...

en: Only read saved sessions from the default.session file
sl: Preberi le shranjene seje iz default.session datoteke

en: Only show current desktop in pager
sl: V vodniku po namizju kaži le trenutno namizje

en: Only use empty space
sl: Uporabi le prazen prostor

en: Open URL: %s
sl: Odpri URL: %s

en: Open new browser window
sl: Odpri novo brskalno okno

en: Options
sl: Možnosti

en: Options for the startup hint dialog
sl: Možnosti začetnih namigov

en: Order
sl: Vrstni red

en: Order:
sl: Vrstni red:

en: Orient panel horizontally
sl: Postavi pult vodoravno

en: Orient panel vertically
sl: Postavi pult navpično

en: Orientation
sl: Usmerjenost

en: Override desktop height with panel size
sl: Obidi višino namizja z velikostjo pulta

en: Override desktop width with panel size
sl: Obidi širino namizja z velikostjo pulta

en: Overwrite existing menu entry?
sl: Prepiši obstoječi predmet v menuju

en: PIXMAP
sl: SLIKA

en: Padding between applets
sl: Presledek med vstavki

en: Padding between applets and panel border
sl: Presledek med vstavki in robom pulta

en: Page Title
sl: Naslov strani

en: Panel
sl: Pult

en: Panel Manual...
sl: Pultov priročnik...

en: Panel Objects
sl: Predmeti na pultu

en: Panel Position
sl: Mesto pulta

en: Panel menu:
sl: Pultni menu:

en: Panel properties
sl: Lastnosti pulta

en: Panel size:
sl: Velikost pulta:

en: Panel to add the launcher to
sl: Pult, ki naj mu bo dodan zaganjalnik

en: Panel treatment (GNOME compliant window managers only)
sl: Ravnanje s pultom (le z GNOME združljivi okenski upravljalniki)

en: Panel window level:
sl: Nivo oken pulta:

en: Panel:
sl: Pult:

en: Password:
sl: Geslo:

en: Paths
sl: Poti

en: Pause per frame (s):
sl: Premor med slikami (s):

en: Pick a Font
sl: Izberi pisavo

en: Pick a color
sl: Izberi barvo

en: Pixmap
sl: raster

en: Pixmap file:
sl: Datoteka slike:

en: Play a sound when new mail arrives
sl: Naredi zvok, ko pride nova pošta

en: Popdown task view automatically
sl: Samodejno prikaži pregled poslov

en: Popup menu key
sl: Tipka za priklic menuja

en: Position to add the launcher to
sl: Položaj, kamor naj bo dodan zaganjalnik

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Prelight buttons on mouseover
sl: Osvetli gumbe, ko gre čez njih miš

en: Press a key...
sl: Pritisni tipko...

en: Preview
sl: Predogled

en: Print Screenshot
sl: Natisni zajem zaslona

en: Print command:
sl: Ukaz za tiskanje:

en: Printer
sl: Tiskalnik

en: Printer Applet
sl: Tiskalniški vstavek

en: Printer name:
sl: Ime tiskalnika:

en: Printer properties
sl: Lastnosti tiskalnika

en: Priority
sl: Prioriteta

en: Programs
sl: Programi

en: Programs (system menus)
sl: Programi (sistemski menuji)

en: Programs for Internet and networks
sl: Programi za Internet in omrežja

en: Programs menu
sl: Menu programov

en: Programs to be merged in (system menus)
sl: Programi naj se združijo v (sistemski menuji)

en: Programs with smaller values are started before programs with higher values. The default value should be OK
sl: Programi z manjšimi vrednostmi so pognani pred programi z večjimi. Privzeta vrednost bi morala ustrezati

en: Programs:
sl: Programi:

en: Prompt on logout
sl: Vprašaj ob odjavi

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Properties...
sl: Lastnosti...

en: Push movement (or use Shift)
sl: Potisnjeno premikanje (ali uporabi Shift)

en: Put into run dialog
sl: Poženi z dodatnimi možnostmi

en: Raise area grid over tasks
sl: Mreža naj bo nad posli

en: Raise panels on mouse-over
sl: Odkrij pulte če gre čez njih miška

en: RealPlayer multimedia player
sl: RealPlayer multimedijski predvajalnik

en: Really log out?
sl: Resnična odjava?

en: Really reset all GNOME user settings for %s?
sl: Resnično ponastavi vse GNOME uporabniške nastavitve za %s?

en: Reboot
sl: Ponovni zagon sistema

en: Red Hat menus
sl: Menuji Red Hat

en: Regular XTerm
sl: Običajni XTerm

en: Released under the terms of the GNU Public License.
    GNOME menu editor.
sl: Izdano pod pogoji GNU Javne Licence.
    GNOME urejevalnik menujev.

en: Reload
sl: Znova naloži

en: Remote IMAP-server
sl: Oddaljen IMAP-strežnik

en: Remote POP3-server
sl: Oddaljen POP3-strežnik

en: Remote-client-error occured. Remote-polling deactivated. Maybe you used a wrong server/username/password?
sl: Zgodila se je napaka na oddaljenem odjemalcu. Remote-polling deaktiviran Morda ste uporabili napačen strežnik/uporabniško ime/geslo?

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove Program
sl: Odstrani program

en: Remove applet
sl: Odstrani vstavek

en: Remove from panel
sl: Odstrani s pulta

en: Remove this item
sl: Odstrani ta predmet

en: Remove this panel
sl: Odstrani ta pult

en: Remove this panel...
sl: Odstrani ta pult...

en: Reread all menus
sl: Znova preberi vse menuje

en: Rescan Desktop Devices
sl: Osveži namizne naprave

en: Rescan Desktop Directory
sl: Osveži namizni imenik

en: Reset all user settings
sl: Ponastavi vse uporabniške nastavitve

en: Reset and _Clear
sl: Ponastavi in _briši

en: Respawn
sl: Venomer znova pognan

en: Respawn abandoned due to failures.
sl: Ponovni zagon razveljavljen zaradi napake.

en: Restart Daemon
sl: Znova poženi daemona

en: Restore
sl: Obnovi

en: Restore All
sl: Obnovi vse

en: Revert
sl: Povrni

en: Ridiculous (128 pixels)
sl: smešno velika (128 pikslov)

en: Right
sl: Desno

en: Rotate image for vertical panels
sl: Obrni sliko pri navpičnih pultih

en: Rotate on vertical panels
sl: Zavrti pri navpičnih pultih

en: Rows of Desktops
sl: Število vrstic namizij

en: Rows of tasks:
sl: Vrstic poslov:

en: Run
sl: Poženi

en: Run Program
sl: Poženi program

en: Run button
sl: Gumb za zagon

en: Run dialog key
sl: Tipka za zagon programa

en: Run in terminal
sl: Poženi v terminalu

en: Run...
sl: Poženi...

en: Running
sl: Teče

en: Running in "Lockdown" mode.  This means your system administrator has prohibited any changes to the panel's configuration to take place.
sl: Teče v "Zaklenjenem" načinu. To pomeni, da je sistemski administrator prepovedal kakršnekoli spremembe v nastavitvah pulta.

en: SETI@home monitor
sl: SETI@home nadzornik

en: SHADED
sl: SENČENO

en: SOLID
sl: POLNO

en: Save
sl: Shrani

en: Save Current Session
sl: Shrani trenutno sejo

en: Save changes?
sl: Shrani spremembe?

en: Save current setup
sl: Shrani trenutno stanje

en: Save screenshot to _desktop
sl: Shrani zajem zaslona na _namizje

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
sl: Shrani zajem zaslona na _spletno stran (shrani v ~/public_html

en: Saving
sl: Shranjujem

en: Saving session details.
sl: Shranjujem podrobnosti seje.

en: Sawfish Window Manager
sl: Sawfish upravljalnik oken

en: Scale image (keep proportions)
sl: Raztegni sliko (ohrani razmerja)

en: Screensaver
sl: Ohranjevalnik zaslona

en: Screenshot
sl: Zajem zaslona

en: Screenshot Print Preview
sl: Predogled tiskanja zajema zaslona

en: Scroll on keystroke
sl: Zdrsni ob pritisku na tipko

en: Scroll on output
sl: Zdrsni ob izpisu

en: Scrollback lines:
sl: Število pomnjenih vrstic:

en: Scrollbar position:
sl: Mesto drsnikov:

en: Scrolling
sl: Drsniki

en: Select animation
sl: Izberi animacijo

en: Select-by-word characters:
sl: Znaki za izbiranje-po-besedi:

en: Session
sl: Seja

en: Session Chooser
sl: Izbiralnik seje

en: Session Manager Proxy
sl: Posrednik upravljalnika sej

en: Session Name
sl: Ime seje

en: Session Options
sl: Možnosti seje

en: Session Properties
sl: Lastnosti seje

en: Set Time
sl: Nastavi čas

en: Set the TERM variable
sl: Nastavi spremenljivko TERM

en: Set the window icon
sl: Nastavi ikono okna

en: Set the window title
sl: Nastavi naziv okna

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Shade
sl: Zasenči

en: Shade All
sl: Zasenči vse

en: Shade background
sl: Senčeno ozadje

en: Show Bookmarks Window
sl: Pokaži okno zaznamkov

en: Show Desk-Guide tooltips
sl: Kaži namige Vodnika po namizju

en: Show Documentation Index
sl: Kaži kazalo dokumentacije

en: Show History Window
sl: Pokaži okno zgodovine

en: Show [...] buttons
sl: Kaži [...] gumbe

en: Show arrows on hide button
sl: Kaži puščice na gumbih za skrivanje

en: Show button tiles only when cursor is over the button
sl: Pokaži ploščo le, ko je kazalec nad gumbom

en: Show date in applet
sl: Kaži datum v vstavku

en: Show date in tooltip
sl: Kaži datum v namigu

en: Show delay (ms)
sl: Premor kazanja(ms)

en: Show desktop name tooltips
sl: Kaži namige imen namizij

en: Show hidden tasks (HIDDEN)
sl: Kaži skrite posle (HIDDEN)

en: Show hide buttons
sl: Kaži gumbe za skrivanje

en: Show iconified (minimized) applications
sl: Kaži skrčene (pomanjšane) programe

en: Show iconified (minimized) applications on all desktops
sl: Kaži skrčene (pomanjšane) programe na vseh namizjih

en: Show menu titles
sl: Kratki nazivi menujev

en: Show mini icons
sl: Kaži mini ikone

en: Show normal applications
sl: Kaži običajne programe

en: Show normal applications on all desktops
sl: Kaži običajne programe na vseh namizjih

en: Show popup menus outside of panels
sl: Kaži vzklične menuje izven pultov :)

en: Show shaded tasks (SHADED)
sl: Kaži zasenčene posle (SHADED)

en: Show splash screen on login
sl: Kaži začetni zaslon ob prijavi

en: Show tasklist arrow
sl: Kaži puščico seznama poslov

en: Show tasks which hide from taskbar (SKIP-TASKBAR)
sl: Kaži posle, ki se skrivajo pred seznamom poslov (SKIP-TASKBAR)

en: Show tasks which hide from window list (SKIP-WINLIST)
sl: Kaži posle, ki se skrivajo pred upravljalnik oken (SKIP-WINLIST)

en: Shut Down
sl: Zaustavitev sistema

en: Silence terminal bell
sl: Tihi terminalski zvonec

en: Sink tasklist into panel
sl: Potopi seznam poslov v pult

en: Size
sl: Velikost

en: Size (pixels)
sl: Velikost (v pikslih)

en: Size and Position
sl: Velikost in mesto

en: Sliding panel
sl: drseč pult

en: Small (36 pixels)
sl: majhna (36 pikslov)

en: Software (www)
sl: Programje (splet)

en: Solid background
sl: Polno ozadje

en: Sort Submenu
sl: Uredi podmenu

en: Sort Submenu _Recursive
sl: Uredi podmenu _rekurzivno

en: Sort _Recursive
sl: Uredi _rekurzivno

en: Sort selected submenu
sl: Uredi izbran podmenu

en: Special
sl: poseben

en: Special Files
sl: Posebne datoteke

en: Special icon
sl: Posebna ikona

en: Specifies font name
sl: Navaja ime pisave

en: Specifies the geometry for the main window
sl: Določi geometrijo za glavno okno

en: Specify a session name to load
sl: Navedi ime seje, ki naj se naloži

en: Standard
sl: običajno

en: Standard (48 pixels)
sl: običajna (48 pikslov)

en: Start Session
sl: Začni sejo

en: Start in fortune mode
sl: Prični v načinu "fortune"

en: Start in hint browsing mode
sl: Prični v načinu "brskanje po namigih"

en: Start in motd mode
sl: Prični v načinu "sporočilo dneva"

en: Start in session login mode (used from gsm)
sl: Prični v načinu "prijava na sejo" (za gnome upravljalnik sej)

en: Start up shells as login shells
sl: Poženi lupine kot prijavne lupine

en: Start with default programs
sl: Začni s privzetimi programi

en: Started but has not yet reported state.
sl: Pognan, a še ni sporočil stanja.

en: Starting
sl: Zaganjam

en: Starting GNOME
sl: GNOME se zaganja

en: Starting GNOME: %s
sl: GNOME se zaganja: %s

en: Starting GNOME: done
sl: GNOME se zaganja: opravljeno

en: Startup Command
sl: Začetni ukaz

en: Startup Hint
sl: Začetni namigi

en: Startup Programs
sl: Programi ob začetku

en: State
sl: Stanje

en: State not reported within timeout.
sl: Stanje ni bilo sporočeno znotraj časovne omejitve.

en: Status dock
sl: Dok stanja

en: Stick
sl: Prilepi

en: Stick All
sl: Prilepi vse

en: Stretch image (change proportions)
sl: Raztegni sliko (spremeni razmerja)

en: Style
sl: Slog

en: Style:
sl: Slog:

en: SuSE menus
sl: Menuji SuSE

en: Swallowed app...
sl: Pogoltnjen program...

en: Swap Delete/Backspace
sl: Zamenjaj tipki zbriši in povratnico

en: Switch horizontal/vertical position of tasklist arrow
sl: Preklopi med vodoravno in navpično postavitvijo puščice seznama poslov

en: Switched movement (or use Ctrl)
sl: Preklopno premikanje (ali uporabi Ctrl)

en: System
sl: Sistem

en: System Calls
sl: Sistemski klici

en: System Monitors (Processor, Diskspace, Memory, etc.)
sl: Sistemski nadzorniki (procesor, prostor na disku, pomnilnik, itd.)

en: System menu
sl: Sistemski menu

en: TCLASS
sl: TRAZRED

en: TERMNAME
sl: TERMIME

en: TITLE
sl: NAZIV

en: TRANSPARENT
sl: PROSOJNO

en: Take screenshot key
sl: Tipka za zajem zaslona

en: Take window screenshot key
sl: Zipka za zajem okna

en: Tasklist
sl: Seznam poslov

en: Tasklist height is dynamic
sl: Višina seznama poslov je dinamična

en: Tasklist height is fixed
sl: Višina seznama poslov je nespremenljiva

en: Tasklist height:
sl: Višina seznama poslov:

en: Tasklist properties
sl: Lastnosti seznama poslov

en: Tasklist width is dynamic
sl: Širina seznama poslov je dinamična

en: Tasklist width is fixed
sl: Širina seznama poslov je nespremenljiva

en: Tasklist width is that of longest title
sl: Širina seznama poslov je enaka najdaljšemu imenu

en: Tasklist width:
sl: Širina seznama poslov:

en: Tasklist: Unable to create applet widget
sl: Seznam poslov: Ne morem ustvariti gradnika vstavek

en: Tasks
sl: Posli

en: Terminal Class:
sl: Razred terminala:

en: Terminal class name
sl: Ime razreda terminala

en: Terminal emulation program
sl: Program za emulacijo terminala

en: Text based web browser
sl: Tekstovni spletni brskalnik

en: Text only
sl: Samo besedilo

en: The Animation Filename:
sl: Datoteka z animacijo:

en: The Battery
sl: Baterija

en: The GIMP
sl: GIMP

en: The GNOME Fish Applet
sl: Vstavek GNOME riba

en: The GNOME Panel
sl: Pult namizja GNOME

en: The GNOME terminal emulation program.
sl: GNOME terminalski emulator.

en: The Mysterious GEGL
sl: Skrivnostni GEGL

en: The Panel
sl: Pult

en: The Squeaky Rubber Gnome
sl: Poskakujoča guma Gnome

en: The argument is a url to add, not a .desktop file
sl: Argument je url, ki naj se doda, ne datoteka .desktop

en: The clock applet gives your panel a lightweight and simple display of the date and time
sl: Vstavek ura doda pultu enostaven prikazovalnik datuma in ure

en: The directory /tmp/orbit-%s is not owned
    by the current user, %s.
    Please correct the ownership of this directory.
sl: Imenik /tmp/orbit-%s ni v lasti
    trenutnega uporabnika, %s.
    Prosim popravi lastništvo imenika.

en: The error was: %s
sl: Napaka je bila: %s

en: The menu entry must have a filename
sl: Predmet v menuju mora imeti datoteko

en: The menu item must have a name
sl: Predmet v menuju mora imeti ime

en: The printer applet lets you easily drag files to be printed via a print command
sl: Tiskalniški vstavek omogoča enostavno spuščanje datotek na tiskalnik skozi ukaz za tiskanje

en: The program may be slow, stopped or broken.
sl: Program je lahko počasen, ustavljen ali pokvarjen.

en: The session name already exists
sl: Ime seje že obstaja

en: The session name cannot be empty
sl: Ime seje ne sme biti prazno

en: The startup command cannot be empty
sl: Zagonski ukaz ne more biti prazen

en: The system administrator has disallowed modification of the panel configuration
sl: Sistemski administrator je preprečil spremembe nastavitve pulta

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
sl: Vodo se mora zamenjati!
    (Poglejte današnji datum)

en: There has been an error while trying to log in.
    
    %s
sl: Zgodila se je napaka ob poskusu prijave.
    
    %s

en: There was a problem registering the panel with the GOAD server.
    The panel will now exit.
sl: Pult se ni uspel registrirati pri strežniku GOAD.
    Ta pult se bo sedaj zaprl.

en: This Month
sl: Ta mesec

en: This Week
sl: Ta teden

en: This applet has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using this applet, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
sl: Ta vstavek nima popolnoma nobene uporabnosti. Vse kar počne je zavzemanje prostora na disku, prevajalnega časa in, če je naložen vzame tudi nekaj prostora na pultu in v pomnilniku. Če kdo najde kakšnega uporabnika tega vstavka, ga je priporočljivo poslati k psihiatru.

en: This change conflicts with an existing menu item
sl: Ta sprememba se ne sklada z že obstoječim predmetom menuja

en: This change conflicts with an existing menu item.
    No two menu items in a submenu can have the same name.
sl: Ta sprememba se ne sklada z že obstoječim predmetom menuja.
    Nobena predmeta istega podmenuja ne moreta imeti enakega imena.

en: This launch icon does not specify a program to run
sl: Ta zaganjalna ikona ne navaja programa za zagon

en: This program is responsible for launching other applications, embedding small applets within itself, world peace, and random X crashes.
sl: Ta program je zadolžen za zagon drugih programov, vključevanje manjših vstavkov vase, svetovni mir in naključna sesutja X-ov.

en: Thumb Nails
sl: Sličice

en: Tiles enabled
sl: Plošče vključene

en: Time Format
sl: Oblika Izpisa Časa

en: Timed out on sending session save to an applet
sl: Čas za shranitev seje vstavka je potekel

en: Tiny (24 pixels)
sl: tenka (24 pikslov)

en: Title of application to swallow
sl: Naziv programa za pogoltniti

en: To desktop
sl: Na namizje

en: Today
sl: Danes

en: Toggles whether or not the keyboard is grabbed by the terminal.
sl: _Preklopi zaplenjenost tipkovnice s strani terminala.

en: Toggles whether or not the menubar is displayed.
sl: Preklopi prikaz menujske vrstice.

en: Tomas Oegren
sl: Tomas Ögren

en: Tools for software development
sl: Orodja za razvoj programske opreme

en: Tooltip/Name
sl: Namig/ime

en: Tooltips
sl: Namigi

en: Tooltips enabled
sl: Vključi namige

en: Top left corner's position: X
sl: Mesto zgornjega levega vogala: X

en: Top of applet menus
sl: Vrh menujev vstavkov

en: Top of system menus
sl: Vrh sistemskih menujev

en: Top of system merge menus
sl: Vrh združenih sistemskih menujev

en: Top of user menus
sl: Vrh uporabniških menujev

en: Transparent
sl: Prosojno

en: Transparent background
sl: Prosojno ozadje

en: Trash
sl: Smeti

en: Try
sl: Poskusi

en: Try again
sl: Poskusi znova

en: Try to avoid overlapping panels
sl: Poskusi se izogniti prekrivanju pultov

en: Try to create the terminal with the TerminalFactory
sl: Poizkusi ustvariti terminal s TerminalFactory

en: Try to start a TerminalFactory
sl: Poizkusi pognati TerminalFactory

en: Type
sl: Način

en: Ultra Tiny (12 pixels)
sl: posebno tenka (12 pikslov)

en: Unable to create file: %s
sl: Ne morem ustvariti datoteke: %s

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
sl: Nisem mogel ustvariti podatkov o png.
    Verjetno imate na sistemu slabo različico libpng

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
sl: Nisem mogel ustvariti datoteke:
    "%s"
    Prosim preverite dovoljenja starševskega imenika

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
sl: Nisem mogel inicializirati strukture png.
    Verjetno imate na sistemu slabo različico libpng

en: Unable to retrieve GNOME installation directory
sl: Ne uspem ugotoviti imenika v katerem je nameščen GNOME

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
sl: Nisem mogel nastaviti podatkov o png.
    Verjetno imate na sistemu slabo različico libpng

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
sl: Nisem mogel zajeti slike zaslona trenutnega namizja.

en: Unaffected by logouts but can die.
sl: Neodvisen od odjave, a lahko umre.

en: Unix time
sl: Unix čas

en: Unknown
sl: Neznan

en: Unshade
sl: Odsenči

en: Unshade All
sl: Odsenči vse

en: Unstick
sl: Odlepi

en: Unstick All
sl: Odlepi vse

en: Update lastlog entry
sl: Osveži lastlog vnos

en: Update utmp entry
sl: Osveži utmp vnos

en: Update wtmp entry
sl: Osveži wtmp vnos

en: Use --login by default
sl: Uporabi --login kot privzeto

en: Use GMT
sl: Uporabi GMT

en: Use custom icon for panel button
sl: Za gumb pulta uporabi prikrojeno ikono

en: Use dialog boxes
sl: Uporabi dialoge

en: Use large icons
sl: Uporabi velike ikone

en: User Commands
sl: Uporabniški ukazi

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Utilities
sl: Pripomočki

en: Utilities menu
sl: Menu pripomočkov

en: Utility
sl: Pripomočki

en: Utility applets
sl: Pripomočki

en: Vertical
sl: Navpično

en: Vertical Layout
sl: Navpična postavitev

en: Video player
sl: Video predvajalnik

en: Vietnamese terminal
sl: Vietnamski terminal

en: Vietnamese terminal emulation program
sl: Vietnamski emulator terminala

en: Visibility
sl: Vidnost

en: WIDTH
sl: ŠIRINA

en: Wait abandoned due to conflict.
sl: Čakanje razveljavljeno zaradi konflikta.

en: Waiting to start or already finished.
sl: Čaka na začetek ali pa je že končal.

en: Wanda the GNOME Fish
sl: Wanda - riba GNOME

en: Warning! Unsaved changes will be lost!
    Proceed?
sl: Opozorilo! Spremembe, ki jih niste shranili, bodo izgubljene!
    Naj nadaljujem?

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against usage of wanda for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sl: Opozorilo: Zdi se, da ukaz naredi nekaj uporabnega.
    Ker je to neuporaben vstavek si morda tega ne želite.
    Močno priporočamo proti uporabi wande za karkoli
    kar bi lahko naredilo vstavek "praktičnen" ali uporaben.

en: When a panel is removed, the panel and its
    applet settings are lost. Remove this panel?
sl: Ko je pult odstranjen so njegove nastavitve in
    nastavitve njegovih vstavkov izgubljene. Odstranim ta pult?

en: When clicked:
sl: Ob kliku:

en: When new mail arrives:
sl: Ko pride nova pošta:

en: Which tasks to show
sl: Katere posle naj kažem

en: White on black
sl: Belo na črnem

en: Whoops! for some reason we can't add to the panel
sl: Opla! zaradi neznanega razloga ne moremo dodati na pult

en: Width
sl: Širina

en: Width of window
sl: Širina okna

en: Will run '%s'
sl: Pognal se bo '%s'

en: Window Manager
sl: Upravljalnik oken

en: Window Manager Workarounds
sl: Popravki k upravljalnikom oken

en: Window manager changes active area on all desktops
    (FVWM, Sawfish)
sl: Upravljalnik oken spremennja aktivno podorčje na vseh namizjih
    (FVWM, Sawfish)

en: Window manager expects pager to modify area+desktop properties directly
    (Enlightenment, FVWM)
sl: Upravljalnik oken pričakuje, da bo pager neposredno spremenil lastnosti področja in namizja
    (Enlightenment, FVWM)

en: Window manager moves decoration window instead
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)
sl: Upravljalnik oken premika dekoracijsko okno
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)

en: With pixmap arrow
sl: z narisano puščico

en: Without pixmap
sl: brez narisane puščice

en: WordPerfect for Linux
sl: WordPerfect za Linux

en: X Color Selector
sl: Izbirnik barv X

en: X position of window
sl: X pozicija okna

en: XbmBrowser
sl: XbmBrskalnik

en: Y position of window
sl: Y pozicija okna

en: You already have a status dock on the panel. You can only have one
sl: Na tem pultu že imate prikazovalnik stanja. Lahko imate le enega

en: You are not running a GNOME Compliant
    Window Manager. GNOME support by the 
    window manager is strongly recommended
    for proper Desk Guide operation.
sl: Trenutno ne teče GNOME prilagojen
    upravljalnik oken. GNOME podpora s
    strani upravljalnika oken je priporočena
    za pravilno delovanje vodnika po namizju.

en: You can not delete a top level submenu.
sl: Ne moreš zbrisati vrhnjega podmenuja.

en: You can only have one menu panel at a time.
sl: Lahko imate samo en menujski pult hkrati.

en: You can't add an entry to that submenu.
    You do not have the proper permissions.
sl: Ne morete dodati vnosa v ta podmenu.
    Nimate ustreznih dovoljenj.

en: You cannot remove your last panel.
sl: Ne morete odstraniti vašega zadnjega pulta.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
sl: Programa 'fortune' nimate nameščenega ali niste navedli programa, ki
    naj se požene
    
    Prosim poglejte lastnosti ribe.

en: You do not have fortune installed.
sl: Nimate programa "fortune".

en: You have mail.
sl: Imaš pošto.

en: You have new mail.
sl: Imaš novo pošto.

en: You have switched the class of this window. Do you
     want to reconfigure this window to match the default
    configuration of the new class?
sl: Zamenjali ste razred tega okna. Ali želite
    znova nastaviti to okno, da bo ustrezalo privzetim
    nastavitvam za nov razred?

en: You may wait for it to respond or remove it.
sl: Lahko čakate nanj ali pa ga odstranite.

en: You must supply a single argument with the .desktop file or url to use
sl: Navesti morate en sam argument z datoteko .desktop ali url-jem, ki naj se uporabi

en: You've chosen to disable the startup hint.
    To re-enable it, choose "Startup Hint"
    in the GNOME Control Center
sl: Odločili ste se izključiti začetne namige.
    Da bi jih znova vključili, izberite "Začetni namig"
    v Kontrolnem centru GNOME

en: Your GNOME Fish's Name:
sl: Ime Vaše GNOME ribe:

en: Your session has been saved
sl: Vaša seja je bila shranjena

en: Your version of libICE has a bug which causes gnome-session
    to not function correctly.
    
    If you are on Solaris, you should either upgrade to Solaris patch
    #108376-16 or use the libICE.so.6 from the original Solaris 7.
    Copy the file into /usr/openwin/lib.  (Thanks go to Andy Reitz
    for information on this bug).
    
    Your GNOME session will terminate after closing this dialog.
sl: Vaša različica libICE ima hrošča, ki povzroči, da gnome-session
    ne deluje pravilno.
    
    Če uporabljate Solaris morate ali nadgraditi ga s popravkom #108376-16
     ali uporabiti libICE.so.6 iz izvirnega Solaris 7.  
    Skopirajte datoteko v /usr/openwin/lib.  (Zahvala gre Andy-u Reitz-u
    za podatke o tem hrošču).
    
    Vaša seja GNOME bo končana po zaprtju tega dialoga.

en: Zvt terminal widget:     Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)
sl: Gradnik Zvt terminal :     Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)

en: _Add Bookmark
sl: _Dodaj zaznamek

en: _Back
sl: Na_zaj

en: _Bookmarks
sl: _Zaznamki

en: _Close terminal
sl: _Zapri terminal

en: _Delete...
sl: _Zbriši...

en: _Forward
sl: Na_prej

en: _Hide menubar
sl: _Skrij menujsko vrstico

en: _History
sl: Z_godovina

en: _Index
sl: _Kazalo

en: _New Submenu...
sl: _Nov podmenu...

en: _New Window
sl: _Novo okno

en: _New terminal
sl: _Nov terminal

en: _Open in browser
sl: _Odpri v brskalniku

en: _Print screenshot...
sl: _Natisni zajem zaslona...

en: _Reload
sl: _Znova naloži

en: _Reset Terminal
sl: _Ponastavi terminal

en: _Save screenshot to file:
sl: _Shrani zajem zaslona v datoteko:

en: _Secure keyboard
sl: _Varna tipkovnica

en: _Show menubar
sl: _Kaži menujsko vrstico

en: _Sort
sl: _Uredi

en: _Sort Submenu
sl: Uredi _podmenu

en: _View
sl: _Pogled

en: _Window
sl: _Okno

en: and finally, The Knights Who Say ... NI!
sl: in končno, Vitezi, ki rečejo ... NI!

en: clock/hourformat=12
sl: clock/hourformat=24

en: creating user directory: %s
sl: ustvarjam uporabniški imenik: %s

en: directory utility
sl: pripomoček pri imenikih

en: fixed
sl: nespremenljiv

en: gaspell Spell Checker
sl: Črkovalnik gaspell

en: menu wasn't created
sl: menu ni bil ustvarjen

en: minutes
sl: minut

en: rxvt terminal
sl: terminal rxvt

en: seconds
sl: sekund

en: the GNOME menu editor
sl: Urejevalnik menujev GNOME

en: unable to create user directory: %s
sl: ne morem ustvariti uporabniškega imenika: %s

en: unable to remove .order file: %s
sl: ne morem odstraniti .order datoteke: %s

en: untitled
sl: neimenovan

en: untitled.desktop
sl: neimenovan.desktop

en: xbm/xpm image browser
sl: brskalnik slik xbm/xpm

en: xemacs text editor
sl: Urejevalnik besedil xemacs

en: xv image viewer
sl: Pregledovalnik slik xv
