gnome-core 1.4.0.4 - en to sk translation catalogue (965 entries)

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME Help Pages</H3>
    <p>
    <UL>
sk: 
    <p>
    <br>
    <H3>Stránky GNOME pomocníka</H3>
    <p>
    <UL>

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Info Pages</H3>
    <p>
    <UL>
sk: 
    <p>
    <br>
    <H3>Stránky GNU Info</H3>
    <p>
    <UL>

en:  (empty)
sk:  (prázdne)

en:  Desktop
sk:  Plocha

en:  Folder
sk:  Priečinok

en: %a, %d  %b  %Y %H:%M:%S %z
sk: %a %d %B %Y %H:%M:%S %z

en: %d messages
sk: %d správ

en: %d/%d messages
sk: %d/%d správ

en: %l:%M %p
sk: %I:%M %p

en: %l:%M:%S %p
sk: %I:%M:%S %p

en: %s applet appears to have died unexpectedly.
    
    Reload this applet?
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it from
    the "Applets" submenu in the main menu.)
sk: Aplet %s neočakávane skončil.
    
    Mám ho znovu spustiť?
    
    (Ak vyberiete Nie, môžete ho vždy pridať pomocou podmenu "Aplety" v Hlavnom menu)

en: %s the Fish
sk: Ryba menom %s

en: %s the GNOME Fish Says:
sk: GNOME ryba menom %s hovorí:

en: %s%cScreenshot-%d.png
sk: %s%cObrazovka-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s-%d.png
sk: %s%cObrazovka-%s-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s.png
sk: %s%cObrazovka-%s.png

en: %s%cScreenshot.png
sk: %s%cObrazovka.png

en: (C) 1997-2000 the Free Software Foundation
sk: (c) 1997-2000 the Free Software Foundation

en: (with minor help from George)
sk: (s malou pomocou od Georgea)

en: ... and many more
sk: ... a mnoho ďalších

en: 12 hour
sk: 12-hodinový

en: 24 hour
sk: 24-hodinový

en: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
sk: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Obsah</h1>

en: <BODY>Could not load default TOC page</BODY>
sk: <BODY>Nemôžem načítať štandardnú stránku s obsahom</BODY>

en: <BODY>Unknown TOC argument</BODY>
sk: <BODY>Neznámy argument obsahu</BODY>

en: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Results of the substring search for the string
sk: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Výsledky hľadania podreťazca na

en: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
sk: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Obsah</h1>

en: <body><h2>Error: file not found</h2></body>
sk: <body><h2>Chyba: súbor nebol nájdený</h2></body>

en: <br><B>No matches found</B>
sk: <br><B>Nič nenájdené</B>

en: <h2>GNOME Help</h2>
sk: <h2>GNOME Pomocník</h2>

en: <h2>Info Pages</h2>
sk: <h2>Info stránky</h2>

en: <h2>Man Pages</h2>
sk: <h2>Manuálové stránky UNIX</h2>

en: <p>
    <br>
    <H3>Manual Pages</H3>
    <p>
    <UL>
sk: <p>
    <br>
    <H3>Manuálové stránky UNIX</H3>
    <p>
    <UL>

en: A normal member of the session.
sk: Normálny člen sedenia.

en: A session shutdown is in progress.
sk: Prebieha ukončenie sedenia.

en: A swallowed application appears to have died unexpectedly.
    Attempt to reload it?
sk: Pohltená aplikácia asi neočakávane skončila.
    Mám ho znovu spustiť?

en: A tasklist for the GNOME desktop environment.
    Icons by Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).
sk: Zoznam úloh pre GNOME.
    Ikony vytvoril Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
sk: AaÁáÄäBbCcČčDdĎďEeÉéFfGgHh

en: About GNOME
sk: O GNOME

en: About GNOME...
sk: O GNOME...

en: About the panel...
sk: O paneli...

en: About...
sk: O aplikácii...

en: Above
sk: Nad

en: Above other windows
sk: nad ostatnými oknami

en: Action
sk: Akcia

en: Add Startup Program
sk: Pridať program pri štarte

en: Add a new session
sk: Pridať nové sedenie

en: Add appointement...
sk: Pridať schôdzku...

en: Add bookmark
sk: Pridá záložku

en: Add from menu
sk: Pridať z menu

en: Add new item to this menu
sk: Pridať novú položku do tohoto menu

en: Add this applet as a launcher to panel
sk: Pridať tento aplet ako spúšťač do panelu

en: Add this as drawer to panel
sk: Pridať toto ako vykresľovač do panelu

en: Add this as menu to panel
sk: Pridať toto ako menu do panelu

en: Add this launcher to panel
sk: Pridať tento spúšťač do panelu

en: Add this program to Favorites
sk: Pridať tento program do menu Obľúbené

en: Add this to Favorites menu
sk: Pridať toto do menu Obľúbené

en: Add to panel
sk: Pridať do panelu

en: Add...
sk: Pridať...

en: Adding tearoff when tearoffs are disabled
sk: Pridávam tearoff keď je tearoff zakázané.

en: Administration
sk: Administrácia systému

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Advanced...
sk: Pokročilé...

en: Alexandre Muniz
sk: Alexandre Muńiz

en: Aligned panel
sk: Zarovnaný panel

en: All properties...
sk: Všetky vlastnosti...

en: Allow typing in a command line instead of choosing an application from the list
sk: Umožní priamo zadať príkaz namiesto výberu aplikácie zo zoznamu.

en: Alternate editor types are not supported by gnome-edit yet.
    Please choose a standard executable editor in the gnome-edit capplet
    in the gnome control center.
sk: Alternatívne typy editorov ešte nie sú podporované gnome-editom.
    Prosím, vyberte štandardný spustiteľný editor pre gnome-edit 
    v Ovládacom centre GNOME.

en: Always started on every login.
sk: Vždy spustený pri každom prihlásení.

en: Amusements
sk: Hračky

en: An applet is not responding to a save request.
    Remove the applet or continue waiting?
sk: Aplet nereaguje na požiadavku na uloženie.
    Odstrániť aplet alebo čakať ďalej?

en: Animation
sk: Animácia

en: Animation speed
sk: Rýchlosť animácie

en: App
sk: Apl

en: Applet
sk: Aplet

en: Applet appearance
sk: Vzhľad apletu

en: Applets
sk: Aplety

en: Applets (system menus)
sk: Aplety (systémové menu)

en: Applets:
sk: Aplety:

en: Application
sk: Aplikácia

en: Applications
sk: Aplikácie

en: Applications menu
sk: Menu aplikácií

en: Are you sure you want to delete this submenu and all its contents?
sk: Naozaj chcete zmazať toto podmenu aj s jeho obsahom?

en: Arrange Icons
sk: Usporiadať ikony

en: Audio Settings
sk: Nastavenie zvuku

en: Audio mixer
sk: Audio mixér

en: Auto hide
sk: Automatické skrývanie

en: Automatically re-check menus
    for newly installed software
sk: Automaticky otestovať menu
    pre novo nainštalovaný softvér

en: Automatically save changes to session
sk: Automaticky ukladať zmeny sedenia

en: Available Programs
sk: Dostupné programy

en: Avoid on maximize
sk: Ignorovať pri maximalizácii

en: Avoid this panel when maximizing windows
sk: Ignorovať tento panel pri maximalizácii okien

en: BMarks
sk: Záložky

en: Back
sk: Dozadu

en: Background
sk: Pozadie

en: Background Settings
sk: Nastavenie pozadia

en: Background Type:
sk: Typ pozadia:

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background color:
sk: Farba pozadia:

en: Background pixmap
sk: Obrázok v pozadí

en: Background pixmap does not scroll
sk: Obrázok na pozadí sa neposúva

en: Background pixmap scrolls
sk: Obrázok na pozadí sa posúva

en: Background should be shaded
sk: Pozadie má byť tieňované

en: Background type
sk: Typ pozadia

en: Before each update:
sk: Pred každým obnovením:

en: Behaviour
sk: Chovanie

en: Below
sk: Pod

en: Below other windows
sk: pod ostatnými oknami

en: Black on light yellow
sk: Čierna na svetložltom

en: Black on white
sk: Čierna na bielom

en: Blank Screen Now
sk: Čierna obrazovka

en: Blinking cursor
sk: Blikajúci kurzor

en: Bookmark
sk: Záložka

en: Bookmark file
sk: Súbor so záložkami

en: Border width (tile only)
sk: Okraj (len kachličky)

en: Browse
sk: Prechádzať

en: Browse Currently Running Programs...
sk: Prechádzať aktuálne bežiace programy...

en: Browse the startup hints
sk: Prehliadač rád pri štarte

en: Browse...
sk: Prechádzať...

en: Bug Tracking System (www)
sk: Sledovanie chýb (www)

en: Button type:
sk: Typ tlačidla:

en: Buttons
sk: Tlačidlá

en: By Name
sk: Podľa mena

en: By Size
sk: Podľa veľkosti

en: By Time Last Accessed
sk: Podľa času prístupu

en: By Time Last Changed
sk: Podľa času zmeny

en: By Time Last Modified
sk: Podľa času modifikácie

en: By Type
sk: Podľa typu

en: COLOR
sk: FARBA

en: COMMAND
sk: PRÍKAZ

en: CORBA Exception
sk: Výnimka CORBA

en: C_olor selector...
sk: _Výber farieb...

en: Cache file
sk: Súbor s kešou

en: Cache size
sk: Veľkosť keše

en: Can't create applet!
sk: Nemôžem vytvoriť aplet!

en: Can't create menu, using main menu!
sk: Nemôžem vytvoriť menu, použijem hlavné menu!

en: Can't create the user menu directory
sk: Nemôžem vytvoriť používateľský priečinok pre menu

en: Can't execute 'About GNOME'
sk: Nepodarilo sa spustiť 'O GNOME'

en: Can't execute printer command
sk: Nepodarilo sa spustiť príkaz pre tlač

en: Can't execute the screenshot program
sk: Nepodarilo sa spustiť program pre zachytenie obrazovky

en: Can't find an empty spot
sk: Nepodarilo sa nájsť prázdne miesto

en: Can't find the screenshot program
sk: Nepodarilo sa nájsť program pre zachytenie obrazovky

en: Can't get goad_id for applet, ignoring it
sk: Nemôžem získať goad_id pre aplet ignorujem

en: Can't get goad_id from desktop entry!
sk: Nepodarilo sa získať goad_id položky plochy!

en: Can't load entry
sk: Nepodarilo sa načítať položku

en: Can't open directory, using main menu!
sk: Nepodarilo sa otvoriť priečinok, použijem hlavné menu!

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel Login
sk: Zrušiť prihlásenie

en: Cannot activate a panel object
sk: Nepodarilo sa aktivovať objekt panelu

en: Cannot create an item with an empty command
sk: Nepodarilo sa vytvoriť položku s prázdnym príkazom

en: Cannot create object
sk: Nemôžem vytvoriť objekt

en: Cannot execute panel global properties
sk: Nepodarilo sa spustiť globálne vlastnosti panelu

en: Cannot execute the gmc-client program,
    perhaps gmc is not installed
sk: Nepodarilo sa spustiť klientský program gmc,
    možno nie je gmc nainštalovaný

en: Cannot execute the gnome calendar,
    perhaps it's not installed.
    It is in the gnome-pim package.
sk: Nepodarilo sa spustiť kalendár gnome,
    možno nie je nainštalovaný.
    Je v balíku gnome-pim.

en: Cannot execute xscreensaver
sk: Nepodarilo sa spustiť xscreensaver

en: Cannot find pixmap file %s
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor s obrázkom %s

en: Cannot launch gmenu!
sk: Nie je možné spustiť gmenu!

en: Cannot start CORBA
sk: Nepodarilo sa spustiť CORBu

en: Carlos Perello Marin
sk: Carlos Perelló Marín

en: Check for mail
sk: Skontrolovať poštu

en: Check for mail every
sk: Kontrolovať poštu každých

en: Choose Current Session
sk: Vyberte aktuálne sedenie

en: Choose an icon
sk: Vyberte ikonu

en: Click on the GNOME foot icon to open the
    Main Menu.  This menu contains all
    GNOME applications, tools, and commands.
sk: Kliknutím na nohu GNOME otvoríte
    hlavné menu. Toto menu obsahuje všetky
    aplikácie GNOME, nástroje a príkazy.

en: Clicked tile
sk: Stlačená

en: Clock
sk: Hodiny

en: Clock Applet
sk: Aplet Hodiny

en: Clock applets
sk: Hodinové aplety

en: Clock properties
sk: Vlastnosti hodín

en: Clocks
sk: Hodiny

en: Close All
sk: Zavrieť všetky

en: Close drawer if a launcher inside it is pressed
sk: Zatvoriť vykresľovač ak je spúšťač v ňom stlačený

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Collapse
sk: Zabalenie

en: Color
sk: Farba

en: Color XTerm
sk: Farebný XTerm

en: Color Xterm
sk: Farebný Xterm

en: Color palette:
sk: Paleta farieb:

en: Color scheme:
sk: Farebná schéma:

en: Color selector
sk: Výber farieb

en: Color to use:
sk: Použiť farbu:

en: Colors
sk: Farby

en: Columns of Desktops
sk: Stĺpcov plôch

en: Command
sk: Príkaz

en: Command (optional)
sk: Príkaz (nepovinné)

en: Command to execute when fish is clicked:
sk: Príkaz vykonaný pri kliknutí na rybe:

en: Command to run before we check for mail:
sk: Príkaz spúšťaný pred kontrolou pošty:

en: Confirm before killing windows
sk: Potvrdzovať pred zrušením okna

en: Confirm the removal of panels with a dialog
sk: Potvrdzovať odstránenie panelov dialógom

en: Constant speed animations
sk: Pevná rýchlosť animácie

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Continue waiting
sk: Počkať

en: Copy date
sk: Kopírovať dátum

en: Copy time
sk: Kopírovať čas

en: Could not call time-admin
    Perhaps time-admin is not installed
sk: Nie je možné spustiť time-admin.
    Možno nie je nainštalovaný.

en: Could not connect to gnome-session
sk: Nepodarilo sa pripojiť ku gnome-sedeniu

en: Could not connect to the session manager
sk: Nepodarilo sa pripojiť na správcu sedenia

en: Could not get directory name from path: %s
sk: Nepodarilo sa získať meno priečinku z cesty: %s

en: Could not get file from path: %s
sk: Nepodarilo sa získať súbor s cestou: %s

en: Could not get file name from path: %s
sk: Nepodarilo sa získať meno súboru s cestou: %s

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
sk: Nepodarilo sa nájsť internetovú adresu pre %s.
    To môže spôsobiť problémy s GNOME.
    Možno by stačilo pridať %s do súboru /etc/hosts.

en: Could not open .order file: %s
sk: Nemôžem otvoriť súbor s triedením: %s

en: Could not open .order file: %s
    %s
sk: Nemôžem otvoriť súbor .order s triedením: %s
    %s

en: Could not open file '%s' for writing
sk: Nemôžem otvoriť súbor %s pre zápis

en: Could not remove old order file %s: %s
sk: Nemôžem odstrániť starý súbor s triedením %s: %s

en: Could not remove the menu item %s: %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť položku menu %s: %s

en: Could not rename tmp file: %s to %s
    %s
sk: Nepodarilo sa premenovať tmp súbor %s na %s
    %s

en: Couldn't add applet
sk: Nemôžem pridať applet

en: Count
sk: Počítadlo

en: Create a new item
sk: Vytvorí novú položku

en: Create a new menu item
sk: Vytvorí novú položku menu

en: Create a new submenu
sk: Vytvorí nové podmenu

en: Create launcher applet
sk: Vytvoriť spúšťací aplet

en: Create menu item
sk: Vytvoriť položku menu

en: Create panel
sk: Vytvoriť panel

en: Create swallow applet
sk: Vytvoriť pohlcovací aplet

en: Creates a new terminal window
sk: Vytvorí nové terminálové okno

en: Current screen:
sk: Aktuálna obrazovka:

en: Current session managed programs
sk: Programy spravované aktuálnym sedením

en: Custom
sk: Vlastné

en: Custom colors
sk: Vlastné farby

en: Debian menus
sk: Debian menu

en: Debug level
sk: Úroveň ladenia

en: Default
sk: Štandardné

en: Default (from global preferences)
sk: Štandardne (z globáneho nastavenia)

en: Default movement mode
sk: Štandardný mód presunu

en: Default task size:
sk: Štandardná veľkosť úlohy:

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete empty submenu?
sk: Zmazať prázdne podmenu?

en: Delete generates DEL/^H
sk: Delete generuje DEL/^H

en: Delete selected menu item
sk: Zmazať vybranú položku menu?

en: Delete this menu item?
sk: Zmazať vybranú položku menu?

en: Depth (displacement when pressed)
sk: Hĺbka (posun pri stlačení)

en: Description
sk: Popis

en: Desk Guide
sk: Sprievodca plochy

en: Desk Guide Alert
sk: Poplach Sprievodcu plochy

en: Desk Guide Settings
sk: Nastavenie Sprievodcu plochy

en: Desk Guide Task View
sk: Zobrazenie úloh Sprievodcu plochy

en: Desk-Guide tooltip delay [ms]
sk: Zobraziť radu po [ms]

en: Deskguide (the desktop pager)
sk: Sprievodca plochy (pager plochy)

en: Desktop
sk: Plocha

en: Desktop Height [pixels]
sk: Výška plochy [body]

en: Desktop Settings
sk: Nastavenie plochy

en: Desktop Width [pixels]
sk: Šírka plochy [body]

en: Desktop entry properties
sk: Vlastnosti položky plochy

en: Desktop menu:
sk: Menu plochy:

en: Desktop name tooltip delay [ms]
sk: Zobraziť radu s meno plochy po [ms]

en: Desktop:
sk: Plocha:

en: Development
sk: Vývoj

en: Development (www)
sk: Vývoj (www)

en: Disabled
sk: Zakázaný

en: Discarded on logout and can die.
sk: Pri odhlásení bude zahodený a môže skončiť.

en: Display
sk: Zobrazenie

en: Display fortunes instead of hints
sk: Zobrazovať fortune namiesto rád

en: Display message of the day instead of hints
sk: Zobrazovať správu dňa namiesto rád

en: Display normal hints
sk: Zobrazovať normálne rady

en: Display this dialog next time
sk: Zobraziť tento dialóg aj nabudúce

en: Display tooltips with full task names
sk: Zobrazovať rady s celými menami úloh

en: Distribution menu (if found):
sk: Menu distribúcie (ak existuje):

en: Distribution:
sk: Distribúcia:

en: Divide height by number of rows
sk: Deliť výšku počtom riadkov

en: Divide height by number of vertical areas
sk: Deliť výšku počtom vertikálnych oblastí

en: Divide width by number of columns
sk: Deliť šírku počtom stĺpcov

en: Divide width by number of horizontal areas
sk: Deliť šírku počtom horizontálnych oblastí

en: Do not shade background
sk: Netieňovať pozadie

en: Do not start up shells as login shells
sk: Nespúštať shell ako prihlasovací

en: Do not update lastlog entry
sk: Neobnovovať informáciu lastlog

en: Do not update utmp entry
sk: Neobnovovať informáciu utmp

en: Do not update wtmp entry
sk: Nebnovovať informáciu wtmp

en: Don't avoid on maximize
sk: Neignorovať pri maximalizácii

en: Don't know how to activate `%s'
sk: Neviem, ako aktivovať `%s'

en: Don't scale image to fit
sk: Nemeniť veľkosť obrázku

en: Drawer
sk: Vykresľovač

en: Drawer handle
sk: Handle vykresľovača

en: Drawer icon
sk: Ikona vykresľovača

en: Drawer sliding
sk: Kĺzanie vykresľovača

en: E-Mail utility
sk: Poštový klient

en: Edge panel
sk: Okrajový panel

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Startup Program
sk: Upraviť program pri štarte

en: Edit menus...
sk: Upraviť menu...

en: Edit session name
sk: Upraviť meno sedenia

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Emacs text editor
sk: Textový editor Emacs

en: Enable Auto-hide
sk: Povoliť automatické skrývanie

en: Enable animations
sk: Povoliť animácie

en: Enable bold text
sk: Povoliť tučný text

en: Enable hidebutton
sk: Povoliť hidebutton

en: Enable hidebutton arrow
sk: Povoliť šipku hidebutton

en: Enable login hints
sk: Povoliť rady pri prihlásení

en: Enable multibyte support
sk: Povoliť podporu viacbajvého kódovania

en: Enable panel keybindings
sk: Povoliť klávesové skratky panelu

en: Enable task grouping
sk: Povoliť zoskupovanie úloh

en: End world hunger
sk: Ukončiť hlad vo svete

en: Enlightenment Window Manager
sk: Správca okien Enlightenment

en: Entire menu
sk: Celé menu

en: Ephemeris for X (Astronomy)
sk: Ephemeris pre X (Astronómia)

en: Error during execution of chosen editor.
    
    The editor you have chosen is probably either not available,
    or is not on your current path.
sk: Chyba pri vykonávaní vybraného editora.
    
    Editor, ktorý ste vybrali, buď nie je k dispozícii,
    alebo nie je v aktuálne nastavenej ceste.

en: Error loading document:
    
    %s
    
    You probably don't
    have this documentation
    installed on your system.
sk: Chyba pri načítaní dokumentu:
    
    %s
    
    Asi nemáte túto
    dokumentáciu nainštalovanú.

en: Execute
sk: Spustiť

en: Execute a command line
sk: Vykonať príkazový riadok

en: Execute this program instead of a shell
sk: Spustiť tento program namiesto shellu

en: Execute this program the same way as xterm does
sk: Spustiť tento program rovnako ako to robí xterm

en: Expand
sk: Rozbalenie

en: Explicit hide
sk: Skrývanie na výzvu

en: FONT
sk: PÍSMO

en: Failed to create directory
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok

en: Failed to execute command:
    %s
sk: Nepodarilo sa vykonať príkaz:
    %s

en: Failed to execute command:
    %s
    %s
sk: Nepodarilo sa vykonať príkaz:
    %s
    %s

en: Failed to load this program!
sk: Nepodarilo sa načítať tento program!

en: Fast but low quality scaling of button icons
sk: Rýchle ale nekvalitné zväčšovanie ikon tlačidiel

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: Favorites (user menus)
sk: Obľúbené (používateľské menu)

en: Favorites menu
sk: Menu Obľúbené

en: Favorites:
sk: Obľúbené:

en: File
sk: Súbor

en: File %s already exists. Overwrite?
sk: Súbor %s už existuje. Prepísať?

en: File Formats
sk: Formáty súborov

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: Fill window thumbnails with screen contents
sk: Vyplniť miniatúry obsahom obrazovky

en: Fish
sk: Ryba

en: Floating panel
sk: Plávajúci panel

en: Folder:
sk:  Priečinok:

en: Follow panel size
sk: Podľa veľkosti panelu

en: Font:
sk: Písmo:

en: Fore/Background Color:
sk: Farba popredia/pozadia:

en: Foreground color
sk: Farba popredia

en: Foreground color:
sk: Farba popredia:

en: Format
sk: Formát

en: Forward
sk: Dopredu

en: Frames In Animation:
sk: Obrázky v animácii:

en: Free movement (doesn't disturb other applets) (or use Alt)
sk: Voľný presun (neovplyvňovať ostatné aplety) (alebo použite Alt)

en: GEOMETRY
sk: GEOMETRIA

en: GNOME Desktop Guide (Pager)
sk: GNOME Sprievodca plochy (Stránkovač)

en: GNOME Developers' Site
sk: Stránka vývojárov GNOME

en: GNOME Fish Properties
sk: Vlastnosti GNOME ryby

en: GNOME Help
sk: GNOME pomocník

en: GNOME Help Browser allows easy access to various forms of documentation on your system
sk: Prehliadač pomocníka GNOME umožňuje jednoduchý prístup k rôznym zdrojom dokumentácie na Vašom systéme

en: GNOME Help Path
sk: Cesta ku GNOME pomocníkovi

en: GNOME Hints
sk: GNOME Rady

en: GNOME Login
sk: GNOME Prihlásenie

en: GNOME Main Site
sk: Hlavná stránka GNOME

en: GNOME News Site
sk: Novinky GNOME

en: GNOME Tasklist
sk: GNOME Zoznam úloh

en: GNOME Terminal
sk: GNOME Terminál

en: GNOME front-end to aspell
sk: GNOME rozhranie programu aspell

en: GNOME menu editor
sk: GNOME editor menu

en: GNOME terminal
sk: GNOME terminál

en: GNOME terminal:     Miguel de Icaza (miguel@kernel.org)
sk: GNOME terminál:     Miguel de Icaza (miguel@kernel.org)

en: GNOME was brought to you by
sk: GNOME pre Vás vytvorili

en: GNU Image Manipulation Program
sk: GNU Program pre spracovanie obrázkov

en: Games
sk: Hry

en: Games menu
sk: Menu hier

en: General
sk: Všeobecné

en: Geometry
sk: Geometria

en: Gergo Erdi
sk: Gergő Érdi

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-core
sk: Chýba súbor glade pre program pre zachytenie obrazovky.
    Prosím, overte vašu inštaláciu gnome-core.

en: Global
sk: Globálne

en: Global Preferences...
sk: Globálne vlastnosti

en: Global main menu
sk: Globálne hlavné menu

en: Global menu
sk: Globálne menu

en: Global panel properties
sk: Globálne vlastnosti panelu

en: Gnome Help Bookmarks
sk: Záložky Pomocníka GNOME

en: Gnome Help Browser
sk: Prehliadač pomocníka GNOME

en: Gnome Help Configure
sk: Nastavenie Gnome pomocníka

en: Gnome Help History
sk: História Gnome pomocníka

en: Gnome hint
sk: Rada GNOME

en: Go to the next location in the history list
sk: Prejde na následujúce miesto podľa zoznamu histórie

en: Go to the previous location in the history list
sk: Prejde na predchádzajúce miesto podľa zoznamu histórie

en: Grab a window instead of the entire screen
sk: Zachytiť okno namiesto celej obrazovky

en: Grab key...
sk: Zachytiť kláves...

en: Graphical File Manager
sk: Grafický správca súborov

en: Graphics
sk: Grafika

en: Graphics menu
sk: Menu programov pre grafiku

en: Green on black
sk: Zelená na čiernom

en: Gtk+ port of Vim
sk: Port Vim pre Gtk+

en: Height
sk: Výška

en: Height of window
sk: Výška okna

en: Help
sk: Pomocník

en: Help on %s
sk: Pomocník k %s

en: Help on Help
sk: Pomocník o pomocníkovi

en: Help system
sk: Pomocník

en: Hidden
sk: Skryté

en: Hide
sk: Skrytý

en: Hide advanced options
sk: Skryť pokročilé možnosti

en: Hide buttons
sk: Tlačidlá Skryť

en: Hide delay (ms)
sk: Pauza skrytia (ms)

en: Hide menubar
sk: Skryť menu

en: Hide the advanced controls below this button.
sk: Skryje pokročilé možnosti pod týmto tlačidlom.

en: Hide this panel
sk: Skryť tento panel

en: Hiding
sk: Skrývanie

en: Hiding policy
sk: Spôsob skrývania

en: History
sk: História

en: History and cache
sk: História a keš

en: History file
sk: Súbor s históriou

en: History size
sk: Veľkosť histórie

en: Horizontal
sk: Horizontálne

en: Horizontal Layout
sk: Horizontálne rozloženie

en: Huge (80 pixels)
sk: Obrovské (80 bodov)

en: I've detected a panel already running.
    Start another panel as well?
    (The new panel will not be restarted.)
sk: Jeden panel už beží.
    Spustiť ďalší?
    (Nový panel nebude znovu spustený.)

en: ICON
sk: IKONA

en: Icon
sk: Ikona

en: Iconify
sk: Minimalizovať

en: Iconify All
sk: Minimalizovať všetky

en: If the SHELL environment variable is empty, or
    there is no specified in the passwd file for your user,
    one of these problems need to be corrected for the
    to run.
sk: Ak je premenná prostredia SHELL prázdna alebo
    nie je shell uvedený v súbore passwd, musíte
    aspoň jeden z týchto problémov vyriešiť, aby sa mohol
    terminál spustiť.

en: If you are using Linux 2.2.x with glibc 2.1.x, this
    is probably due to incorrectly setup Unix98 ptys.
    
    Please read linux/Documentation/Changes for how to
    set them up correctly.
sk: Ak používate Linux 2.2.x s glic 2.1.x, je to
    pravdepodobne spôsobené nesprávne nastavenými
    zariadeniami Unix98 pty.
    
    Prosím, prečítajte si linux/Documentation/Changes ako
    ich nastaviť správne.

en: Image
sk: Obrázok

en: Image loading and display settings
sk: Nastavenie zobrazovania a načítavania obrázkov

en: Imlib Configuration Options
sk: Nastavenie Imlib

en: In a submenu
sk: V podmenu

en: In the menu
sk: V menu

en: Inactive
sk: Neaktívny

en: Incremental update delay [ms]
sk: Postupne obnovovať každých [ms]

en: Info Pages
sk: Stránky Info

en: Info Path
sk: Cesta k info stránkam

en: Inigo Serna
sk: Ińigo Serna

en: Initialize session settings
sk: Inicializovať nastavenie sedenia

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
sk: Nedostatok pamäti pre uloženie zachytenej obrazovky.
    Prosím, uvoľnite nejaké miesto a skúste to znovu.

en: Integrated help system (Info, man, HTML)
sk: Integrovaný pomocník (Info, man, HTML)

en: Internet
sk: Sieť

en: Internet time
sk: Internetový čas

en: Japanese terminal emulation program
sk: Emulátor japonského terminálu

en: KDE menu (if found):
sk: KDE menu (ak existuje):

en: KDE menus
sk: KDE menu

en: Kanji terminal
sk: Kanji terminál

en: Keep menus in memory
sk: Udržiavať menu v pamäti

en: Keep panels above other windows
sk: Udržiavať panely nad ostatnými oknami

en: Keep panels below other windows
sk: Udržiavať panely pod ostatnými oknami

en: Keep panels on the same level as other windows
sk: Udržiavať panely na rovnakej úrovni ako ostatné okná

en: Key Bindings
sk: Klávesové skratky

en: Keyboard Bell
sk: Zvonček klávesnice

en: Keyboard Settings
sk: Nastavenie klávesnice

en: Kill All
sk: Zabiť všetky

en: Kill Daemon
sk: Ukončiť démona

en: Kill app
sk: Ukončiť aplikáciu

en: Kill session
sk: Ukončiť sedenie

en: Large (64 pixels)
sk: Veľké (64 bodov)

en: Last
sk: Posledný

en: Launcher
sk: Spúšťač

en: Launcher from menu
sk: Spúšťač z menu

en: Launcher icon
sk: Ikona spúšťača

en: Launcher properties
sk: Vlastnosti spúštača

en: Launcher...
sk: Spúšťač...

en: Layout
sk: Vzhľad

en: Left
sk: Vľavo

en: Level
sk: Úroveň

en: Library Functions
sk: Podprogramy

en: Linux console
sk: Linuxová konzola

en: Local maildir
sk: Lokálny priečinok

en: Local mailspool
sk: Lokálna fronta

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Lock Screen
sk: Uzamknúť obrazovku

en: Lock Screen Now
sk: Uzamknúť obrazovku teraz

en: Lock button
sk: Tlačidlo Uzamknúť

en: Lock screen
sk: Uzamknúť obrazovku

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
sk: Zamknúť obrazovku, takže môžete dočasne opustiť počítač.

en: Log Out
sk: Odhlásiť

en: Log out
sk: Odhlásiť

en: Log out button
sk: Tlačidlo Odhlásiť

en: Log out of GNOME
sk: Odhlásiť z GNOME

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down your computer
sk: Ukončiť toto sedenie a prihlásiť sa ako iný používateľ, alebo vypnúť počítač.

en: Login
sk: Prihlásenie

en: Logout
sk: Odhlásiť

en: Looking up internet address for %s
sk: Vyhľadať internetovú adresu pre %s

en: Mail check
sk: Kontrola pošty

en: Mail check Applet
sk: Aplet Kontrola pošty

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
sk: Kontrola pošty vás upozorní, keď vám príde nová pošta

en: Mail check properties
sk: Vlastnosti Kontroly pošty

en: Mail server:
sk: Poštový server:

en: Mail spool file:
sk: Súbor s poštovou frontou:

en: Mailbox
sk: Poštový schránka

en: Mailbox resides on:
sk: Poštová schránka je na:

en: Mailcheck
sk: Kontrola pošty

en: Mailing Lists (www)
sk: Mailing Listy (www)

en: Main Menu
sk: Hlavné menu

en: Main menu
sk: Hlavné menu

en: Make buttons flush with panel edge
sk: Tlačidlá zarovnané u okraja panelu

en: Man Pages
sk: Manuálové stránky UNIX

en: Man Path
sk: Cesta k manuálovým stránkam

en: Many many others ...
sk: A veľa ďalších...

en: Martin Norbaeck
sk: Martin Norbäck

en: Maximize mode
sk: Maximalizačný mód

en: Menu editor
sk: Editor menu

en: Menu icon
sk: Ikona menu

en: Menu path
sk: Cesta k menu

en: Menu properties
sk: Vlastnosti menu

en: Menu type
sk: Typ menu

en: Menus
sk: Menu

en: Merge in system menus
sk: Vložiť systémové menu

en: Message of The Day
sk: Správa dňa

en: Message of the day file to use:
sk: Súbor so správou dňa:

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
sk: Čas v milisekundách strávený čakaním na ukončenie klientov (0=navždy)

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
sk: Čas v milisekundách strávený čakaním na registráciu klientov (0=navždy)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
sk: Čas v milisekundách strávený čakaním na reakciu klientov (0=navždy)

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Monitors
sk: Monitory

en: Motif CD player w/ CDDB support
sk: Motif prehrávač CD s podporou CDDB

en: Mouse Settings
sk: Nastavenie myši

en: Move
sk: Presunúť

en: Move down
sk: Presunúť nižšie

en: Move iconified tasks to current workspace when restoring
sk: Pri obnovení presunúť minimalizované úlohy na aktuálnu plochu

en: Move selected menu down
sk: Presunie vybrané menu nižšie

en: Move selected menu up
sk: Presunie vybrané menu vyššie

en: Move up
sk: Presunúť vyššie

en: Multimedia
sk: Multimédiá

en: Multimedia applets
sk: Multimediálne aplety

en: Multimedia menu
sk: Menu multimédií

en: NUMBER
sk: ČÍSLO

en: Netscape browser
sk: Prehliadač Netscape

en: Network
sk: Sieť

en: Network applets
sk: Menu sieťových nástrojov

en: Never allowed to die.
sk: Nesmie skončiť.

en: New Folder
sk: Nový priečinok

en: New Item
sk: Nová položka

en: New Mail
sk: Nová pošta

en: New Submenu
sk: Nové podmenu

en: New _Item...
sk: Nová _položka...

en: News (www)
sk: Novinky (www)

en: No 'Exec' field in entry
sk: V položke nie je pole 'Exec'

en: No mail.
sk: Žiadna pošta.

en: No message of the day found!
sk: Nenájdená správa dňa!

en: No panel found
sk: Panel nenájdený

en: No program selected
sk: Nevybraný žiadny program

en: No response to the %s command.
sk: Žiadna reakcia na príkaz %s.

en: No socket was created
sk: Nebol vytvorený soket

en: No system menus found!
sk: Nenájdené žiadne systémové menu!

en: Non-session-managed Startup Programs
sk: Programy pri štarte nespravované sedením

en: None
sk: Žiadny

en: Normal
sk: Normálny

en: Normal menu
sk: Normálne menu

en: Normal tile
sk: Normálna

en: Not enough room to write file %s
sk: Nedostatok miesta pre zápis súboru %s

en: Note: The panel will size itself to the
    largest applet in the panel, and that
    not all applets obey these sizes.
sk: Poznámka: Panel sa prispôsobí veľkosti
    najväčšieho apletu v paneli a ďalej, že
    nie všetky aplety berú ohľad na tieto veľkosti.

en: Number of tasks before grouping occurs
sk: Počet úloh, kým sa začne používať zoskupovanie

en: Object created is not AppletWidget
sk: Vytvorený objekt nie je AppletWidget

en: Off
sk: Vypnuté

en: Offset from screen edge:
sk: Posun od okraja obrazovky:

en: On the main menu
sk: Na hlavnom menu

en: One moment, reading menus...
sk: Prosím o chvíľku strpenia, načítavam menu...

en: Only read saved sessions from the default.session file
sk: Načítané iba uložené sedenia zo súboru default.session

en: Only show current desktop in pager
sk: Zobrazovať len aktuálnu plochu

en: Only use empty space
sk: Použiť len prázdny priestor

en: Open IM (input method)
sk: Open IM (metóda vstupu)

en: Open URL: %s
sk: Otvoriť URL: %s

en: Open new browser window
sk: Otvorí nové okno prehliadača

en: Options
sk: Možnosti

en: Options for the startup hint dialog
sk: Voľby pre dialóg s radami pri štarte

en: Order
sk: Poradie

en: Order:
sk: Poradie:

en: Orient panel horizontally
sk: Orientovať panel horizontálne

en: Orient panel vertically
sk: Orientovať panel vertikálne

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Override desktop height with panel size
sk: Prepísať výšku plochy veľkosťou panelu

en: Override desktop width with panel size
sk: Prepísať šírku plochy veľkosťou panelu

en: Overwrite existing menu entry?
sk: Prepísať existujúcu položku menu?

en: Padding between applets
sk: Medzery medzi apletmi

en: Padding between applets and panel border
sk: Medzera medzi apletmi a okrajom panelu

en: Page Title
sk: Titulok stránky

en: Panel Manual...
sk: Príručka panelu...

en: Panel Objects
sk: Objekty panelu

en: Panel Position
sk: Pozícia panelu

en: Panel menu:
sk: Menu panelu:

en: Panel properties
sk: Vlastnosti panelu

en: Panel size:
sk: Veľkosť panelu:

en: Panel to add the launcher to
sk: Panel, do ktorého pridať tento spúšťač

en: Panel treatment (GNOME compliant window managers only)
sk: Práca s panelmi (len správci okien podporujúci GNOME)

en: Panel window level:
sk: Úroveň okna panelu:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Paths
sk: Cesty

en: Pause per frame (s):
sk: Prestávka medzi obrázkami (s):

en: Pick a Font
sk: Vyberte písmo

en: Pick a color
sk: Vyberte farbu

en: Pixmap
sk: Obrázok

en: Pixmap file:
sk: Obrázok:

en: Play a sound when new mail arrives
sk: Pri príchode novej pošty zahrať zvuk

en: Popdown task view automatically
sk: Zabaliť pohľad na úlohy automaticky

en: Popup menu key
sk: Kláves pre popup menu

en: Position to add the launcher to
sk: Pozícia, na ktorú pridať spúšťač

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Prelight buttons on mouseover
sk: Vysvietiť tlačidlá pri prechode myši

en: Press a key...
sk: Stlačte kláves...

en: Preview
sk: Náhľad

en: Print Screenshot
sk: Tlačiť zachytenú obrazovku

en: Print command:
sk: Príkaz na tlač:

en: Printer
sk: Tlačiareň

en: Printer Applet
sk: Aplet Tlačiareň

en: Printer name:
sk: Meno tlačiarne:

en: Printer properties
sk: Vlastnosti tlačiarne

en: Priority
sk: Priorita

en: Programs
sk: Programy

en: Programs (system menus)
sk: Programy (systémové menu)

en: Programs for Internet and networks
sk: Programy pre Internet a siete

en: Programs menu
sk: Menu Programy

en: Programs to be merged in (system menus)
sk: Programy, ktoré sa vložia (systémové menu)

en: Programs with smaller values are started before programs with higher values. The default value should be OK
sk: Programy s menšími hodnotami sú spustené pred programami s vyššími hodnotami.

en: Programs:
sk: Programy:

en: Prompt on logout
sk: Výzva pri odhlásení

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Properties...
sk: Vlastnosti...

en: Push movement (or use Shift)
sk: Presun tlačením (alebo použite Shift)

en: Put into run dialog
sk: Vložiť do dialógu Spustiť

en: Raise area grid over tasks
sk: Zdvihnúť mriežku plochy cez úlohy

en: Raise panels on mouse-over
sk: Zdvihnúť panely pri prechode myši

en: RealPlayer multimedia player
sk: Multimediálny prehrávač RealPlayer

en: Really log out?
sk: Naozaj odhlásiť?

en: Really reset all GNOME user settings for %s?
sk: Naozaj chcete zrušiť všetky používateľské nastavenia GNOME pre %s?

en: Reboot
sk: Reštartovať počítač

en: Red Hat menus
sk: Red Hat menu

en: Regular XTerm
sk: Štandardný XTerm

en: Released under the terms of the GNU Public License.
    GNOME menu editor.
sk: Vydané pod GNU General Public License.
    GNOME editor menu

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Remote IMAP-server
sk: Vzdialený server IMAP

en: Remote POP3-server
sk: Vzdialený server POP3

en: Remote-client-error occured. Remote-polling deactivated. Maybe you used a wrong server/username/password?
sk: Nastala chyba na vzdialenom klientovi. Vzdialená kontrola vypnutá. Možno ste použili nesprávne meno/heslo/server?

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove Program
sk: Odstrániť program

en: Remove applet
sk: Odstrániť aplet

en: Remove from panel
sk: Odstrániť z panelu

en: Remove this item
sk: Odstrániť túto položku

en: Remove this panel
sk: Odstrániť tento panel

en: Remove this panel...
sk: Odstániť tento panel...

en: Reread all menus
sk: Znovu načítať všetky menu

en: Rescan Desktop Devices
sk: Znovunačítať zariadenia plochy

en: Rescan Desktop Directory
sk: Znovunačítať priečinok s plochou

en: Reset all user settings
sk: Zrušiť všetky používateľské nastavenia

en: Reset and _Clear
sk: Reštartovať a _vymazať

en: Respawn
sk: Znovuspustený

en: Respawn abandoned due to failures.
sk: Znovuspustenie opustené kvôli zlyhaniam.

en: Restart Daemon
sk: Reštartovať démona

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Restore All
sk: Obnoviť všetky

en: Revert
sk: Vrátiť sa pôvodnej verzii

en: Ridiculous (128 pixels)
sk: Uletené (128 bodov)

en: Right
sk: Vpravo

en: Rotate image for vertical panels
sk: Otočiť obrázok pre vertikálne panely

en: Rotate on vertical panels
sk: Otočiť vo vertikálnych paneloch

en: Rows of Desktops
sk: Riadkov plôch

en: Rows of tasks:
sk: Riadkov úloh:

en: Run
sk: Spustiť

en: Run Program
sk: Spustiť program

en: Run button
sk: Tlačidlo Spustiť

en: Run dialog key
sk: Kláves pre dialóg Spustiť

en: Run in terminal
sk: Spustiť v termináli

en: Run...
sk: Spustiť...

en: Running
sk: Spustený

en: Running in "Lockdown" mode.  This means your system administrator has prohibited any changes to the panel's configuration to take place.
sk: Spúšťam v móde "LockDown". To znamená, že administrátor systému zakázal zmeny nastavenia panelu.

en: SETI@home monitor
sk: Monitor pre program SETI@home

en: Save
sk: Uložiť

en: Save Current Session
sk: Uloženie aktuálneho sedenia

en: Save changes?
sk: Uložiť zmeny?

en: Save current setup
sk: Uložiť aktuálne nastavenie

en: Save current state of desktop
sk: Uložiť aktuálny stav plochy

en: Save screenshot to _desktop
sk: Uložiť zachytenú obrazovku na _plochu

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
sk: Uložiť zachytenú obrazovku do stránky WWW (uložiť do ~/public__html)

en: Saving
sk: Ukladá sa

en: Saving session details.
sk: Ukladá informácie o sedení.

en: Sawfish Window Manager
sk: Správca okien Sawfish

en: Scale image (keep proportions)
sk: Zmenšiť obrázok (zachovať pomer strán)

en: Screensaver
sk: Šetrič obrazovky

en: Screenshot
sk: Zachytenie obrazovky

en: Screenshot Print Preview
sk: Náhľad tlače zachytenej obrazovky

en: Scroll on keystroke
sk: Posunúť pri stlačení klávesy

en: Scroll on output
sk: Presunúť pri výstupe

en: Scrollback lines:
sk: Pamätať si riadkov:

en: Scrollbar position:
sk: Pozícia posuvníka:

en: Scrolling
sk: Posun

en: Select animation
sk: Výber animácie

en: Select-by-word characters:
sk: Znaky pre výber slov:

en: Session
sk: Sedenie

en: Session Chooser
sk: Výber sedenia

en: Session Manager Proxy
sk: Proxy Správcu sedenia

en: Session Name
sk: Meno sedenia

en: Session Options
sk: Možnosti sedenia

en: Session Properties
sk: Vlastnosti sedenia

en: Session Properties & Startup Programs
sk: Vlastnosti sedenia a Programy pri štarte

en: Set Time
sk: Nastaviť čas

en: Set the TERM variable
sk: Nastaviť premennú TERM

en: Set the window icon
sk: Nastaviť ikonu okna

en: Set the window title
sk: Nastaviť titulok okna

en: Settings
sk: Nastavenie

en: Shade
sk: Zabaliť

en: Shade All
sk: Zabaliť všetky

en: Shade background
sk: Tieňované pozadie

en: Show Bookmarks Window
sk: Zobrazí okno záložiek

en: Show Desk-Guide tooltips
sk: Zobrazovať rady Sprievodcu plochy

en: Show Documentation Index
sk: Zobrazí index dokumentácie

en: Show History Window
sk: Zobraziť okno histórie

en: Show [...] buttons
sk: Zobrazovať tlačidlá [...]

en: Show arrows on hide button
sk: Zobraziť šipku na tlačidlách pre skrývanie

en: Show button tiles only when cursor is over the button
sk: Zobraziť kachličky tlačidla len keď naň ukazuje kurzor

en: Show date in applet
sk: Zobraziť dátum v aplete

en: Show date in tooltip
sk: Zobraziť dátum ako radu

en: Show delay (ms)
sk: Pauza ukázania (ms)

en: Show desktop name tooltips
sk: Zobraziť radu s menom plochy

en: Show hidden tasks (HIDDEN)
sk: Zobraziť skryté úlohy (HIDDEN)

en: Show hide buttons
sk: Zobraziť tlačidlá pre skrývanie

en: Show iconified (minimized) applications
sk: Zobrazovať minimalizované (do ikony) aplikácie

en: Show iconified (minimized) applications on all desktops
sk: Zobrazovať minimalizované (do ikony) aplikácie na všetkých plochách

en: Show menu titles
sk: Zobrazovať titulky menu

en: Show mini icons
sk: Zobrazovať miniikony

en: Show normal applications
sk: Zobrazovať normálne aplikácie

en: Show normal applications on all desktops
sk: Zobrazovať normálne aplikácie na všetkých plochách

en: Show popup menus outside of panels
sk: Zobrazovať popup menu mimo panely

en: Show shaded tasks (SHADED)
sk: Zobraziť zatienené úlohy (SHADED)

en: Show splash screen on login
sk: Ukázať úvodnú obrazovku pri prihlásení

en: Show tasklist arrow
sk: Zobraziť šípku zoznamu úloh

en: Show tasks which hide from taskbar (SKIP-TASKBAR)
sk: Zobraziť úlohy, ktoré nie sú taskbare (SKIP-TASKBAR)

en: Show tasks which hide from window list (SKIP-WINLIST)
sk: Zobraziť úlohy, ktoré nie sú na zozname úloh (SKIP-WINLIST)

en: Shut Down
sk: Vypnúť počítač

en: Silence terminal bell
sk: Terminálový zvonček potichu

en: Sink tasklist into panel
sk: Zapustiť zoznam úloh do panelu

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size (pixels)
sk: Veľkosť (body)

en: Size and Position
sk: Veľkosť a pozícia

en: Sliding panel
sk: Kĺzajúci panel

en: Small (36 pixels)
sk: Malé (36 bodov)

en: Software (www)
sk: Softvér (www)

en: Solid background
sk: Plné pozadie

en: Sort Submenu
sk: Utriediť podmenu

en: Sort Submenu _Recursive
sk: Utriediť podmenu _rekurzívne

en: Sort _Recursive
sk: Utriediť _rekurzívne

en: Sort selected submenu
sk: Utriedi vybrané podmenu

en: Special
sk: Špeciálne

en: Special Files
sk: Špeciálne súbory

en: Special icon
sk: Špeciálna ikona

en: Specifies font name
sk: Špecifikuje meno písma

en: Specifies the geometry for the main window
sk: Špecifikuje rozmery hlavného okna

en: Specify a session name to load
sk: Špecifikuje meno sedenia, ktoré chcete načítať

en: Standard
sk: Štandardný

en: Standard (48 pixels)
sk: Štandardné (48 bodov)

en: Start Session
sk: Štart sedenia

en: Start in fortune mode
sk: Začať v móde fortune

en: Start in hint browsing mode
sk: Začať v móde prehliadania rád

en: Start in motd mode
sk: Začať v móde správy dňa

en: Start in session login mode (used from gsm)
sk: Začať v móde z prihlásenia sedenia (použité z gsm)

en: Start up shells as login shells
sk: Spúštať shell ako prihlasovací

en: Start with default programs
sk: Spustiť so štandardnými programami

en: Started but has not yet reported state.
sk: Spustený, ale ešte nehlásil stav.

en: Starting
sk: Spúšťa sa

en: Starting GNOME
sk: Spúšťam GNOME

en: Starting GNOME: %s
sk: Spúšťam GNOME: %s

en: Starting GNOME: done
sk: Spúšťam GNOME: hotovo

en: Startup Command
sk: Príkaz pre program pri štarte

en: Startup Hint
sk: Rada pri štarte

en: Startup Programs
sk: Programy pri štarte

en: State
sk: Stav

en: State not reported within timeout.
sk: Stav nebol nahlásený v časovom limite

en: Status dock
sk: Stavový priestor

en: Stick
sk: Prilepiť

en: Stick All
sk: Prilepiť všetky

en: Stretch image (change proportions)
sk: Zmenšiť obrázok (zmeniť pomer strán)

en: Style
sk: Štýl

en: Style:
sk: Štýl:

en: SuSE menus
sk: SuSE menu

en: Swallowed app...
sk: Pohltená aplikácia...

en: Swap Delete/Backspace
sk: Vymeniť Delete/Backspace

en: Switch horizontal/vertical position of tasklist arrow
sk: Prepínať vertikálnu/horizontálnu pozíciu šípky zoznamu úloh

en: Switched movement (or use Ctrl)
sk: Prepínaný presun (alebo použite Ctrl)

en: System
sk: Systém

en: System Calls
sk: Systémové volania

en: System Monitors (Processor, Diskspace, Memory, etc.)
sk: Systémové monitory (Procesor, Disk, Pamäť, atď.)

en: System menu
sk: Systémové menu

en: Szabolcs 'Shooby' Ban
sk: Szabolcs 'Shooby' Bán

en: TCLASS
sk: TRIEDAT

en: TERMNAME
sk: MENOTERM

en: TITLE
sk: TITULOK

en: Take screenshot key
sk: Kláves pre zachytenie obrazovky

en: Take window screenshot key
sk: Kláves pre zachytenie obsahu obrazovky

en: Tasklist
sk: Zoznam úloh

en: Tasklist height is dynamic
sk: Premenlivá výška zoznamu úloh

en: Tasklist height is fixed
sk: Pevná výška zoznamu úloh

en: Tasklist height:
sk: Výška zoznamu úloh:

en: Tasklist properties
sk: Vlastnosti zoznamu úloh

en: Tasklist width is dynamic
sk: Premenlivá šírka zoznamu úloh

en: Tasklist width is fixed
sk: Pevná šírka zoznamu úloh

en: Tasklist width is that of longest title
sk: Šírka zoznamu úloh je podľa najdlhšieho titulku

en: Tasklist width:
sk: Šírka zoznamu úloh:

en: Tasklist: Unable to create applet widget
sk: Zoznam úloh: Nemôžem vytvoriť prvok apletu

en: Tasks
sk: Úlohy

en: Terminal
sk: Terminál

en: Terminal Class:
sk: Trieda terminálu:

en: Terminal class name
sk: Meno triedy terminálu

en: Terminal emulation program
sk: Emulátor terminálu

en: Text based web browser
sk: Textový prehliadač WWW

en: Text only
sk: Len text

en: The Animation Filename:
sk: Meno súboru s animáciou:

en: The Battery
sk: Betérie

en: The GIMP
sk: GIMP

en: The GNOME Fish Applet
sk: Aplet GNOME Ryba

en: The GNOME Panel
sk: GNOME panel

en: The GNOME terminal emulation program.
sk: GNOME Emulátor terminálu.

en: The Panel
sk: Panel

en: The argument is a url to add, not a .desktop file
sk: Argument je pridávané URL, nie súbor .desktop

en: The clock applet gives your panel a lightweight and simple display of the date and time
sk: Aplet Hodiny jednoducho a nenáročne zobrazuje dátum a čas na Vašom paneli.

en: The directory /tmp/orbit-%s is not owned
    by the current user, %s.
    Please correct the ownership of this directory.
sk: Priečinok /tmp/orbit-%s nevlastní aktuálny
    používateľ, %s.
    Prosím, opravte vlastníka tohoto priečinku.

en: The error was: %s
sk: Chyba bola: %s

en: The menu entry must have a filename
sk: Položka menu musí mať meno súboru

en: The menu item must have a name
sk: Položka menu musí mať meno

en: The printer applet lets you easily drag files to be printed via a print command
sk: Aplet Tlačiareň umožňuje jednoducho tlačiť upustením súboru.

en: The program may be slow, stopped or broken.
sk: Program je možno pomalý, zastavený alebo pokazený.

en: The session name already exists
sk: Takéto meno sedenia už existuje

en: The session name cannot be empty
sk: Meno sedenia nesmie byť prázdne

en: The startup command cannot be empty
sk: Príkaz pre program pri štarte nesmie byť prázdny

en: The system administrator has disallowed modification of the panel configuration
sk: Administrátor systému nedovolil zmenu nastavenia panelu.

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
sk: Voda potrebuje vymeniť!
    (Pozrite na dnešný dátum)

en: There has been an error while trying to log in.
    
    %s
sk: Nastala chyba pri pokuse o odhlásenie.
    
    %s

en: There was a problem registering the panel with the GOAD server.
    The panel will now exit.
sk: Nastal problém pri registrovaní panelu u GOAD servru.
    Panel teraz skončí.

en: This Month
sk: Tento mesiac

en: This Week
sk: Tento týždeň

en: This applet has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using this applet, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
sk: Tento aplet nie je nijako ale nijako užitočný. Iba čo zaberá miesto na disku a čas kompilácie, a ak je aktívny, zaberá vzácne miesto na paneli a v pamäti. Ak niekoho nájdete, kto používa tento aplet, okamžite ho pošlite na psychiatrické vyšetrenie.

en: This change conflicts with an existing menu item
sk: Táto zmena je v konflikte s už existujúcou položkou menu

en: This change conflicts with an existing menu item.
    No two menu items in a submenu can have the same name.
sk: Táto zmena je v konflikte s už existujúcou položkou menu.
    Žiadne dve položky menu v podmenu nesmú mať rovnaké meno.

en: This launch icon does not specify a program to run
sk: Táto spúštacia ikona neuvádza, ktorý program spustiť

en: This program is responsible for launching other applications, embedding small applets within itself, world peace, and random X crashes.
sk: Tento program je zodpovedný za spúšťanie iných aplikácií, vkladanie malých apletov do seba, mier vo svere a za rôzne spadnutia X.

en: Thumb Nails
sk: Miniatúry

en: Tiles enabled
sk: Povoliť kachličky

en: Time Format
sk: Formát času

en: Timed out on sending session save to an applet
sk: Vypršal limit pri posielaní ukladania sedenia apletu

en: Tiny (24 pixels)
sk: Drobné (24  bodov)

en: Title of application to swallow
sk: Titulok aplikácie pre pohltenie

en: To desktop
sk: Na plochu

en: Today
sk: Dnes

en: Toggles whether or not the keyboard is grabbed by the terminal.
sk: Prepína, či je alebo nie je klávesnica zachytávaná terminálom.

en: Toggles whether or not the menubar is displayed.
sk: Prepína, či je alebo nie je menu zobrazené

en: Tomas Oegren
sk: Tomas Ögren

en: Tools for software development
sk: Nástroje pre vývoj softvéru

en: Tooltip/Name
sk: Rada/Meno

en: Tooltips
sk: Rady

en: Tooltips enabled
sk: Rady povolené

en: Top left corner's position: X
sk: Pozícia ľavého horného rohu: X

en: Top of applet menus
sk: Vrchol menu apletov

en: Top of system menus
sk: Vrchol systémového menu

en: Top of system merge menus
sk: Vrchol vkladaného systémového menu

en: Top of user menus
sk: Vrchol používateľského menu

en: Translucent
sk: Priesvitné

en: Transparent
sk: Priesvitné

en: Transparent background
sk: Priesvitné pozadie

en: Trash
sk: Odpad

en: Try
sk: Skúsiť

en: Try again
sk: Skúsiť znovu

en: Try to avoid overlapping panels
sk: Zabraňovať prekrývaniu panelov

en: Try to create the terminal with the TerminalFactory
sk: Pokúsi sa vytvoriť terminál pomocou TerminalFactory

en: Try to start a TerminalFactory
sk: Pokúsiť sa spustiť TerminalFactory

en: Type
sk: Typ

en: Ultra Tiny (12 pixels)
sk: Extra drobné (12 bodov)

en: Unable to create file: %s
sk: Nemôžem vytvoriť súbor: %s

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
sk: Nepodarilo sa vytvoriť štruktúru png.
    Asi máte nesprávnu verziu libpng vo vašom systéme.

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súbor:
    "%s"
    Prosím, overte práva pre rodičovský priečinok.

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
sk: Nepodarilo sa inicializovať štruktúru png.
    Asi máte nesprávnu verziu libpng vo vašom systéme.

en: Unable to retrieve GNOME installation directory
sk: Nepodarilo sa získať inštalačný priečinok GNOME

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
sk: Nepodarilo sa nastaviť informácie o png.
    Asi máte nesprávnu verziu libpng vo vašom systéme.

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
sk: Nepodarilo sa zachytiť obrázok aktuálnej plochy.

en: Unaffected by logouts but can die.
sk: Odhlásenie ho neovplyvňuje, ale môže skončiť.

en: Unix time
sk: Unixový čas

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unshade
sk: Rozbaliť

en: Unshade All
sk: Rozbaliť všetky

en: Unstick
sk: Odlepiť

en: Unstick All
sk: Odlepiť všetky

en: Update lastlog entry
sk: Obnovovať informáciu lastlog

en: Update utmp entry
sk: Obnovovať informáciu utmp

en: Update wtmp entry
sk: Obnovovať informáciu wtmp

en: Use --login by default
sk: Používať štandardne --login

en: Use GMT
sk: Používať GMT

en: Use custom icon for panel button
sk: Použiť vlastnú ikonu pre tlačidlo panelu

en: Use dialog boxes
sk: Použiť dialógy

en: Use large icons
sk: Použiť veľké ikony

en: User Commands
sk: Používateľské príkazy

en: Username:
sk: Meno používateľa:

en: Utilities
sk: Pomôcky

en: Utilities menu
sk: Menu pomôcok

en: Utility
sk: Nástroje

en: Utility applets
sk: Aplety - Nástroje

en: Vertical
sk: Vertikálne

en: Vertical Layout
sk: Vertikálne rozloženie

en: Video player
sk: Prehrávač videa

en: Vietnamese terminal
sk: Vietnamský terminál

en: Vietnamese terminal emulation program
sk: Emulátor vietnamského terminálu

en: Visibility
sk: Viditeľnosť

en: Wait abandoned due to conflict.
sk: Čakanie opustené kvôli konfliktu.

en: Waiting to start or already finished.
sk: Čaká na štart, alebo už skončil.

en: Wanda the GNOME Fish
sk: GNOME ryba menom Wanda

en: Warning! Unsaved changes will be lost!
    Proceed?
sk: Varovanie! Neuložené zmeny budú stratené!
    Pokračovať?

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against usage of wanda for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sk: Varovanie: Príkaz vyzerá, že má zmysel.
    Keďže tento aplet je úplne na nič, asi tento príkaz nechcete použiť.
    Výrazne doporučujeme nepoužívať aplet wanda na niečo,
    čo by ho urobilo "praktickým" alebo použiteľným.

en: When a panel is removed, the panel and its
    applet settings are lost. Remove this panel?
sk: Keď je panel odstránený, jeho a nastavenia jeho
    apletov sú stratené. Odstrániť tento panel?

en: When clicked:
sk: Pri kliknutí:

en: When new mail arrives:
sk: Keď príde pošta spustiť:

en: Which tasks to show
sk: Ktoré úlohy zobrazovať

en: White on black
sk: Biela na čiernom

en: Whoops! for some reason we can't add to the panel
sk: Aj! z nejakého dôvodu nemôžem pridať do panelu

en: Width
sk: Šírka

en: Width of window
sk: Šírka okna

en: Will run '%s'
sk: Spustím '%s'

en: Window Manager
sk: Správca okien

en: Window Manager Workarounds
sk: Obchádzanie Správcu okien

en: Window manager changes active area on all desktops
    (FVWM, Sawfish)
sk: Správca okien mení aktívnu plochu na všetkých plochách
    (FVWM, Sawfish)

en: Window manager expects pager to modify area+desktop properties directly
    (Enlightenment, FVWM)
sk: Správca okien očakáva, že stránkovač mení vlastnosti oblasti/plochy priamo
    (Enlightenment, FVWM)

en: Window manager moves decoration window instead
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)
sk: Správca okien presúva okraje okien
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)

en: With pixmap arrow
sk: Bez obrázku šipky

en: Without pixmap
sk: Bez obrázku

en: WordPerfect for Linux
sk: WordPerfect pre Linux

en: X Color Selector
sk: Výber farieb X Window

en: X position of window
sk: x-ová pozícia okna

en: Y position of window
sk: y-ová pozícia okna

en: You already have a status dock on the panel. You can only have one
sk: V paneli už máte stavový priestor. Môžete mať iba jeden.

en: You are not running a GNOME Compliant
    Window Manager. GNOME support by the 
    window manager is strongly recommended
    for proper Desk Guide operation.
sk: Nepoužívate správcu okien, ktorý podporuje GNOME.
    Pre správne fungovanie Sprievodcu plochy je výrazne
    doporučovaný správca okien s podporou GNOME.

en: You can not delete a top level submenu.
sk: Nemôžete zmazať vrchné podmenu.

en: You can only have one menu panel at a time.
sk: V jednom momente môžete mať iba jeden menu panel.

en: You can't add an entry to that submenu.
    You do not have the proper permissions.
sk: Do tohto priečinku nemôžete pridať položku.
    Nemáte dostatočné práva.

en: You cannot remove your last panel.
sk: Nemôžete odstrániť posledný panel.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
sk: Nemáte nainštalované fortune alebo ste neuviedli program pre jeho použitie.
    
    Prosím, nastavte si vlastnosti ryby.

en: You do not have fortune installed.
sk: Nemáte nainštalované fortune.

en: You have mail.
sk: Máte poštu.

en: You have new mail.
sk: Máte novú poštu.

en: You have switched the class of this window. Do you
     want to reconfigure this window to match the default
    configuration of the new class?
sk: Zmenili ste triedu tohto okna. Chcete
    prekonfigurovať toto okno tak, aby zodpovedalo štandardnej
    konfigurácii novej triedy?

en: You may wait for it to respond or remove it.
sk: Môžete naň počkať alebo ho odstrániť.

en: You must supply a single argument with the .desktop file or url to use
sk: Musíte zadať ako jediný argument súbor .desktop alebo url

en: You've chosen to disable the startup hint.
    To re-enable it, choose "Startup Hint"
    in the GNOME Control Center
sk: Zvolili ste zákaz rád pri spustení.
    Ak ich budete chcieť znovu povoliť, vyberte
    "Rady pri spustení" v Ovládacom centre GNOME.

en: Your GNOME Fish's Name:
sk: Meno Vašej GNOME ryby:

en: Your session has been saved
sk: Vaše sedenie bolo uložené

en: Your version of libICE has a bug which causes gnome-session
    to not function correctly.
    
    If you are on Solaris, you should either upgrade to Solaris patch
    #108376-16 or use the libICE.so.6 from the original Solaris 7.
    Copy the file into /usr/openwin/lib.  (Thanks go to Andy Reitz
    for information on this bug).
    
    Your GNOME session will terminate after closing this dialog.
sk: Vaša verzia libICE obsahuje chybu, ktorá spôsobuje nefunkčnosť gnome-session
    
    Ak používate Solaris, buď použite patch pre Solaris #108376-16
    alebo použite libICE.so.6 z originálneho Solarisu 7.
    Jednoducho tento súbor skopírujte do /usr/openwin/lib.
    (Vďaka Andymu Reitzovi za informáciu o tejto chybe).
    
    Po zatvorení tohoto dialógu bude vaše GNOME sedenie ukončené.

en: Zvt terminal widget:     Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)
sk: Prvok Zvt terminal:     Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)

en: _Add Bookmark
sk: _Pridať záložku

en: _Back
sk: _Dozadu

en: _Bookmarks
sk: _Záložky

en: _Close terminal
sk: _Zavrieť terminál

en: _Delete...
sk: _Vymazať...

en: _Forward
sk: _Dopredu

en: _Hide menubar
sk: _Skryť menu

en: _History
sk: _História

en: _New Submenu...
sk: _Nové podmenu...

en: _New Window
sk: _Nové okno

en: _New terminal
sk: _Nový terminál

en: _Open in browser
sk: _Otvoriť prehliadač

en: _Print screenshot...
sk: _Tlačit obsah obrazovky...

en: _Reload
sk: _Znovu načítať

en: _Reset Terminal
sk: _Reštartovať terminál

en: _Save screenshot to file:
sk: _Uložiť zachytenú obrazovku do súboru:

en: _Secure keyboard
sk: _Zabezpečiť klávesicu

en: _Show menubar
sk: _Ukázať menu

en: _Sort
sk: _Utriediť

en: _Sort Submenu
sk: _Utriediť podmenu

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Window
sk: _Okno

en: and finally, The Knights Who Say ... NI!
sk: a nakoniec, Rytieri, ktorý hovoria ... NI!

en: can't find real path
sk: Nepodarilo sa nájsť skutočnú cestu

en: clock/hourformat=12
sk: clock/hourformat=24

en: creating user directory: %s
sk: vytváram používateľský priečinok: %s

en: directory utility
sk: Nástroj pre priečinky

en: fixed
sk: pevná šírka

en: gaspell Spell Checker
sk: Kontrola pravopisu gaspell

en: man9
sk: Kernel

en: mann
sk: Nové

en: menu wasn't created
sk: menu nebolo vytvorené

en: minutes
sk: minút

en: rxvt terminal
sk: Terminál rxvt

en: seconds
sk: sekúnd

en: the GNOME menu editor
sk: Menu editor GNOME

en: unable to create user directory: %s
sk: nemôžem vytvoriť používateľský priečinok: %s

en: unable to remove .order file: %s
sk: nemôžem odstrániť súbor s triedením: %s

en: untitled
sk: Bez mena

en: untitled.desktop
sk: bezmena.desktop

en: xbm/xpm image browser
sk: Prehliadač obrázkov xbm/xpm

en: xemacs text editor
sk: Textový editor xemacs

en: xv image viewer
sk: Zobrazovač obrázkov xv
