gnome-core - en to pl translation catalogue (975 entries)

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME Help Pages</H3>
    <p>
    <UL>
pl: 
    <p>
    <br>
    <H3>Strony Pomocy GNOME</H3>
    <p>
    <UL>

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Info Pages</H3>
    <p>
    <UL>
pl: 
    <p>
    <br>
    <H3>Strony GNU Info</H3>
    <p>
    <UL>

en:  (empty)
pl:  (puste)

en:  Desktop
pl:  Biurko

en: %A %B %d
pl: %A %d %B

en: %A, %B %d
pl: %A, %d %B

en: %A, %B %d %Y
pl: %A, %d %B %Y

en: %I:%M
    %p
pl: %H:%M

en: %I:%M %p
pl: %H:%M

en: %I:%M:%S %p
pl: %H:%M:%S

en: %a
    %b %d
pl: %a
    %d %b

en: %a %b %d
pl: %a %d %b

en: %b %d, %Y %H:%M
pl: %d %b, %Y %H:%M

en: %d messages
pl: %d listów

en: %d/%d messages
pl: %d/%d listów

en: %l:%M %p
pl: %k:%M

en: %l:%M:%S %p
pl: %k:%M:%S

en: %s applet appears to have died unexpectedly.
    
    Reload this applet?
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it from
    the "Applets" submenu in the main menu.)
pl: Aplet %s nieoczekiwanie sie zakończył.
    
    Czy uruchomić go ponownie?
    
    (Jeśli zrezygnujesz z ponownego uruchomienia, możesz go później uruchomić
    z podmenu "Aplety" w menu głównym)

en: %s the Fish
pl: Rybka %s

en: %s the GNOME Fish Says:
pl: Rybka %s przemawia:

en: %s%cScreenshot-%d.png
pl: %s%cZrzut_Ekranu-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s-%d.png
pl: %s%cZrzut_Okna-%s-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s.png
pl: %s%cZrzut_Okna-%s.png

en: %s%cScreenshot.png
pl: %s%cZrzut_Ekranu.png

en: (C) 1997-2000 the Free Software Foundation
pl: (c) 1997-2000 the Free Software Foundation

en: (with minor help from George)
pl: (z pewną pomocą George'a)

en: -*-fixed-medium-r-normal--14-*-*-*-*-*-*-*,*-r-*
pl: -*-fixed-medium-r-normal--14-*-*-*-*-*-*-2,*-r-*

en: -*-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*
pl: -*-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-2

en: -*-helvetica-medium-r-normal-*-8-*-*-*-*-*-*-*
pl: -*-helvetica-medium-r-normal-*-8-*-*-*-*-*-*-2

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-240-*-*-p-*-*-*
pl: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-240-*-*-p-*-*-2

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-8-*-*-*-p-*-*-*
pl: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-8-*-*-*-p-*-*-2

en: ... and many more
pl: ... i wielu innych

en: 12 hour
pl: 12-godzinny

en: 24 hour
pl: 24-godzinny

en: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
pl: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Spis treści</h1>

en: <BODY>Could not load default TOC page</BODY>
pl: <BODY>Nie można wczytać domyślnej strony TOC</BODY>

en: <BODY>Unknown TOC argument</BODY>
pl: <BODY>Nieznany argument TOC</BODY>

en: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Results of the substring search for the string
pl: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Wyniki wyszukiwania napisu

en: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
pl: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Spis treści</h1>

en: <body><h2>Error: file not found</h2></body>
pl: <body><h2>Błąd: nie odnaleziono pliku<h2></body>

en: <br><B>No matches found</B>
pl: <br><B>Nie odnaleziono wystąpień</B>

en: <h2>GNOME Help</h2>
pl: <h2>Pomoc GNOME</h2>

en: <h2>Info Pages</h2>
pl: <h2>Strony info</h2>

en: <h2>Man Pages</h2>
pl: <h2>Strony podręczników</h2>

en: <p>
    <br>
    <H3>Manual Pages</H3>
    <p>
    <UL>
pl: <p>
    <br>
    <H3>Strony podręczników</H3>
    <p>
    <UL>

en: A normal member of the session.
pl: Zwykły element sesji

en: A session shutdown is in progress.
pl: Trwa zamykanie sesji

en: A swallowed application appears to have died unexpectedly.
    Attempt to reload it?
pl: Nieoczekiwanie zakończyła się zagnieżdżona aplikacja.
    Czy spróbować uruchomić ją ponownie?

en: A tasklist for the GNOME desktop environment.
    Icons by Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).
pl: Lista zadań działająca w środowisku GNOME.
    Icons by Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
pl: AaĄąBbCcĆćDdEeĘęFfGgHhIiJjKkLlŁłMmNnŃńOoÓóPpQqRrSsŚśTtUuVvWwXxYyZzŹźŻż

en: About GNOME
pl: Informacje o GNOME

en: About GNOME...
pl: Informacje o GNOME...

en: About the panel...
pl: Informacje o panelu...

en: About...
pl: Informacje o...

en: Above
pl: Nad

en: Above other windows
pl: Nad innymi oknami

en: Action
pl: Akcja

en: Add Startup Program
pl: Dodaj program startowy

en: Add a new session
pl: Dodanie nowej sesji

en: Add appointement...
pl: Dodaj termin...

en: Add bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Add from menu
pl: Dodaj z menu

en: Add new item to this menu
pl: Dodaj nowy element do menu

en: Add this applet as a launcher to panel
pl: Dodaj aplet jako ikonę uruchomieniową do panelu

en: Add this as drawer to panel
pl: Dodaj tę szufladę do panelu

en: Add this as menu to panel
pl: Dodaj to menu do panelu

en: Add this launcher to panel
pl: Dodaj ikonę uruchomieniową do panelu

en: Add this program to Favorites
pl: Dodaj ten program do Ulubionych

en: Add this to Favorites menu
pl: Dodaj element do menu Ulubione

en: Add to panel
pl: Dodaj do panelu

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Adding tearoff when tearoffs are disabled
pl: Dodanie menu oderwanego przy wyłączonej obsłudze menu odrywanych

en: Administration
pl: Administracja

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced...
pl: Zaawansowane...

en: Aligned panel
pl: Panel wyrównywany

en: All properties...
pl: Wszystkie właściwości...

en: Allow typing in a command line instead of choosing an application from the list
pl: Pozwala na wpisywanie w wierszu poleceń zamiast wyboru aplikacji z listy

en: Alternate editor types are not supported by gnome-edit yet.
    Please choose a standard executable editor in the gnome-edit capplet
    in the gnome control center.
pl: Alternatywne typy edytorów nie są jeszcze obsługiwane przez gnome-edit.
    Należy wybrać standardowy wykonywalny edytor w Centrum Sterowania GNOME.

en: Always started on every login.
pl: Uruchamiany zawsze po zalogowaniu.

en: Amusements
pl: Zabawki

en: An applet is not responding to a save request.
    Remove the applet or continue waiting?
pl: Aplet nie odpowiada na żądanie zapisu.
    Usunąć aplet czy nadal czekać?

en: Animation
pl: Animacja

en: Animation speed
pl: Szybkość animacji

en: App
pl: Aplikacja

en: Applet
pl: Aplet

en: Applet appearance
pl: Wygląd apletu

en: Applets
pl: Aplety

en: Applets (system menus)
pl: Aplety (menu systemowe)

en: Applets:
pl: Aplety:

en: Application
pl: Aplikacja

en: Applications
pl: Aplikacje

en: Applications menu
pl: Menu aplikacji

en: Are you sure you want to delete this submenu and all its contents?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane podmenu i całą jego zawartość?

en: Arrange Icons
pl: Uporządkuj ikony

en: Audio Settings
pl: Ustawienia dźwięku

en: Audio mixer
pl: Mikser dźwięku

en: Auto hide
pl: Automatyczne

en: Automatically re-check menus
    for newly installed software
pl: Automatyczne odświeżanie menu
    dla nowo zainstalowanego oprogramowania

en: Automatically save changes to session
pl: Automatyczne zapisywanie zmian w sesji

en: Available Programs
pl: Dostępne programy

en: Avoid on maximize
pl: Pozostawianie przy maksymalizacji

en: Avoid this panel when maximizing windows
pl: Pozostawianie tego panelu przy maksymalizacji okien

en: BGNOSCROLL
pl: BEZ_PRZEWIJANIA_TŁA

en: BGSCROLL
pl: PRZEWIJANE_TŁO

en: BMarks
pl: Zakładki

en: Back
pl: Powrót

en: Background
pl: Tło

en: Background Settings
pl: Ustawienia tła

en: Background Type:
pl: Typ tła:

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Background color:
pl: Kolor tła:

en: Background pixmap
pl: Piksmapa w tle

en: Background pixmap does not scroll
pl: Piksmapa w tle bez przewijania

en: Background pixmap scrolls
pl: Przewijana piksmapa

en: Background should be shaded
pl: Przyciemnione tło

en: Background type
pl: Typ tła

en: Before each update:
pl: Przed każdym odświeżeniem:

en: Behaviour
pl: Zachowanie

en: Below
pl: Pod

en: Below other windows
pl: Pod innymi oknami

en: Black on light yellow
pl: Czarne na jasnożółtym

en: Black on white
pl: Czarne na białym

en: Blank Screen Now
pl: Wygaś ekran

en: Blinking cursor
pl: Mrugający kursor

en: Bookmark
pl: Zakładka

en: Bookmark file
pl: Plik z zakładkami

en: Border width (tile only)
pl: Szerokość ramki wokół kafla

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Browse Currently Running Programs...
pl: Wyświetl aktualnie działające programy...

en: Browse the startup hints
pl: Wyświetla porady dnia

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Bug Tracking System (www)
pl: System zgłaszania błędów (www)

en: Button type:
pl: Typ przycisku:

en: Buttons
pl: Przyciski

en: By Name
pl: Nazwa

en: By Size
pl: Rozmiar

en: By Time Last Accessed
pl: Czas ostatniego dostępu

en: By Time Last Changed
pl: Czas ostatniej zmiany

en: By Time Last Modified
pl: Czas ostatniej modyfikacji

en: By Type
pl: Typ

en: COLOR
pl: KOLOR

en: COMMAND
pl: POLECENIE

en: CORBA Exception
pl: Wyjątek Corby

en: C_olor selector...
pl: Wybór _koloru...

en: Cache file
pl: Plik cache

en: Cache size
pl: Rozmiar pliku cache

en: Can't create applet!
pl: Nie można utworzyć apletu!

en: Can't create menu, using main menu!
pl: Nie można utworzyć menu, wykorzystując menu główne!

en: Can't create the user menu directory
pl: Nie można utworzyć katalogu menu użytkownika

en: Can't execute 'About GNOME'
pl: Nie można uruchomić "Informacje o GNOME"

en: Can't execute printer command
pl: Nie można wykonać polecenia wydruku

en: Can't execute the screenshot program
pl: Nie można uruchomić programu wykonującego zrzut programu

en: Can't find an empty spot
pl: Nie można znaleźć wolnego miejsca

en: Can't find the screenshot program
pl: Nie można odnaleźć programu wykonującego zrzut programu

en: Can't get goad_id for applet, ignoring it
pl: Nie można uzyskać goad_id dla apletu. Zostanie zignorowany

en: Can't get goad_id from desktop entry!
pl: Nie można uzyskać goad_id z desktop entry!

en: Can't load entry
pl: Nie można wczytać pozycji menu

en: Can't open directory, using main menu!
pl: Nie można otworzyć katalogu, użycie głównego menu!

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel Login
pl: Anuluj

en: Cannot activate a panel object
pl: Nie można aktywować obiektu panelu

en: Cannot create an item with an empty command
pl: Nie można utworzyć elementu z pustym poleceniem

en: Cannot create object
pl: Nie można utworzyć obiektu

en: Cannot execute panel global properties
pl: Nie można uruchomić właściwości panelu

en: Cannot execute the gmc-client program,
    perhaps gmc is not installed
pl: Nie można uruchomić programu gmc-client.
    Być może gmc nie został zainstalowany

en: Cannot execute the gnome calendar,
    perhaps it's not installed.
    It is in the gnome-pim package.
pl: Nie można uruchomić kalendarza GNOME.
    Być może nie został zainstalowany pakiet
    gnome-pim.

en: Cannot execute xscreensaver
pl: Nie można uruchomić xscreesavera

en: Cannot find pixmap file %s
pl: Nie można odnaleźć pliku z piksmapą %s

en: Cannot launch gmenu!
pl: Nie można uruchomić gmenu!

en: Cannot start CORBA
pl: Nie można uruchomić Corby

en: Check for mail
pl: Sprawdzanie poczty

en: Check for mail every
pl: Sprawdzanie poczty co

en: Choose Current Session
pl: Wybierz bieżącą sesję

en: Choose an icon
pl: Wybór ikony

en: Click on the GNOME foot icon to open the
    Main Menu.  This menu contains all
    GNOME applications, tools, and commands.
pl: Kliknij ikonę stopy GNOME, aby otworzyć
    menu główne.
    Zawiera ono wszystkie aplikacje GNOME,
    narzędzia i polecenia.

en: Clicked tile
pl: Wciśnięty kafel

en: Clock
pl: Zegar

en: Clock Applet
pl: Aplet zegara

en: Clock applets
pl: Aplety zegarów

en: Clock properties
pl: Właściwości zegara

en: Clocks
pl: Zegary

en: Close All
pl: Zamknij wszystkie

en: Close drawer if a launcher inside it is pressed
pl: Zamykanie szuflady po wciśnięciu ikony uruchomieniowej wewnątrz

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Collapse
pl: Zwinięcie

en: Color
pl: Kolor

en: Color XTerm
pl: Kolorowy XTterm

en: Color Xterm
pl: Kolorowy Xterm

en: Color palette:
pl: Paleta kolorów:

en: Color scheme:
pl: Schemat kolorów:

en: Color selector
pl: Wybór koloru

en: Color to use:
pl: Wykorzystywany kolor:

en: Colors
pl: Kolory

en: Columns of Desktops
pl: Liczba kolumn pagerów

en: Command
pl: Polecenie

en: Command (optional)
pl: Polecenie (opcjonalne)

en: Command to execute when fish is clicked:
pl: Polecenie wykonywane po kliknięciu rybki:

en: Command to run before we check for mail:
pl: Polecenie uruchamiane przed sprawdzeniem poczty:

en: Confirm before killing windows
pl: Potwierdzenie przed zniszczeniem okna

en: Confirm the removal of panels with a dialog
pl: Potwierdzanie usunięcia paneli

en: Constant speed animations
pl: Animacje ruchem jednostajnym

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Continue waiting
pl: Oczekuj dalej

en: Copy date
pl: Skopiuj datę

en: Copy time
pl: Skopiuj czas

en: Could not call time-admin
    Perhaps time-admin is not installed
pl: Nie można uruchomić time-admin
    Prawdopodobnie program nie jest zainstalowany

en: Could not connect to gnome-session
pl: Nie można nawiązać połączenia z gnome-session

en: Could not connect to the session manager
pl: Nie można połączyć się z menedżerem sesji

en: Could not get directory name from path: %s
pl: Nie można pobrać nazwy katalogu ze ścieżki: %s

en: Could not get file from path: %s
pl: Nie można pobrać pliku ze ścieżki: %s

en: Could not get file name from path: %s
pl: Nie można pobrać nazwy pliku ze ścieżki: %s

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
pl: Nie można odnaleźć adresu internetowego komputera %s.
    Spowoduje to nieprawidłowe działanie GNOME.
    Usunięcie tego problemu może być możliwe poprzez
    dodanie %s do pliku /etc/hosts.

en: Could not open .order file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku .order: %s

en: Could not open .order file: %s
    %s
pl: Nie można otworzyć pliku .order: %s
    %s

en: Could not open file '%s' for writing
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" do zapisu

en: Could not remove old order file %s: %s
pl: Nie można usunąć starego pliku porządkującego %s: %s

en: Could not remove the menu item %s: %s
pl: Nie można usunąć pozycji menu %s: %s

en: Could not rename tmp file: %s to %s
    %s
pl: Nie można zmienić nazwy pliku tymczasowego %s na %s
    %s

en: Couldn't add applet
pl: Nie można dodać apletu

en: Count
pl: Ilość

en: Create a new item
pl: Tworzy nowy element

en: Create a new menu item
pl: Tworzy nowy element menu

en: Create a new submenu
pl: Tworzy nowe podmenu

en: Create launcher applet
pl: Utwórz ikonę uruchomieniową

en: Create menu item
pl: Utwórz element menu

en: Create panel
pl: Utwórz panel

en: Create swallow applet
pl: Utwórz zagnieżdżoną aplikację

en: Creates a new terminal window
pl: Tworzy nowe okno terminala

en: Current screen:
pl: Bieżący ekran:

en: Current session managed programs
pl: Programy działające w obrębie sesji

en: Custom
pl: Użytkownika

en: Custom colors
pl: Kolory użytkownika

en: Debian menus
pl: Menu Debiana

en: Debug level
pl: Poziom śledzenia

en: Default
pl: Domyślne

en: Default (from global preferences)
pl: Domyślnie (z globalnych ustawień)

en: Default movement mode
pl: Domyślny tryb przesuwania

en: Default task size:
pl: Domyślna szerokość zadania:

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete empty submenu?
pl: Usunąć puste podmenu?

en: Delete generates DEL/^H
pl: Delete generuje DEL/^H

en: Delete selected menu item
pl: Usuwa wybrany element menu

en: Delete this menu item?
pl: Usunąć wybrany element menu?

en: Depth (displacement when pressed)
pl: Głębokość (przemieszczenie przy wciśnięciu)

en: Description
pl: Opis

en: Desk Guide Alert
pl: Ostrzeżenie Desk Guide

en: Desk Guide Settings
pl: Ustawienia Desk Guide

en: Desk Guide Task View
pl: Podgląd zadań Desk Guide

en: Desk-Guide tooltip delay [ms]
pl: Opóźnienie podpowiedzi [ms]

en: Deskguide (the desktop pager)
pl: Deskguide (pager biurka)

en: Desktop
pl: Biurko

en: Desktop Height [pixels]
pl: Wysokość biurka [piksele]

en: Desktop Settings
pl: Ustawienia środowiska

en: Desktop Width [pixels]
pl: Szerokość biurka [piksele]

en: Desktop entry properties
pl: Właściwości elementu biurka

en: Desktop menu:
pl: Menu biurka:

en: Desktop name tooltip delay [ms]
pl: Opóźnienie podpowiedzi z nazwą biurka [ms]

en: Desktop:
pl: Biurko:

en: Development
pl: Programowanie

en: Development (www)
pl: Programowanie (www)

en: Disabled
pl: Nieaktywne

en: Discarded on logout and can die.
pl: Porzucany przy wylogowaniu i może zostać zakończony.

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Display fortunes instead of hints
pl: Wyświetlanie fortunes zamiast porad

en: Display message of the day instead of hints
pl: Wyświetlanie wiadomości dnia zamiast porad

en: Display normal hints
pl: Wyświetlanie zwykłych porad

en: Display this dialog next time
pl: Wyświetlanie porady przy następnym uruchomieniu

en: Display tooltips with full task names
pl: Wyświetlanie podpowiedzi z pełnymi nazwami zadań

en: Distribution menu (if found):
pl: Menu dystrybucji (jeśli odnalezione):

en: Distribution:
pl: Dystrybucja:

en: Divide height by number of rows
pl: Dzielenie wysokości przez liczbę pionowych obszarów

en: Divide height by number of vertical areas
pl: Dzielenie wysokości przez liczbę pionowych obszarów

en: Divide width by number of columns
pl: Dzielenie szerokości przez liczbę poziomych obszarów

en: Divide width by number of horizontal areas
pl: Dzielenie szerokości przez liczbę poziomych obszarów

en: Do not shade background
pl: Bez przyciemnienia tła

en: Do not start up shells as login shells
pl: Bez uruchamiania powłok jako startowych

en: Do not update lastlog entry
pl: Bez aktualizacji wpisu w lastlog

en: Do not update utmp entry
pl: Bez aktualizacji wpisu w utmp

en: Do not update wtmp entry
pl: Bez aktualizacji wpisu w wtmp

en: Don't avoid on maximize
pl: Bez pozostawiania przy maksymalizacji

en: Don't know how to activate `%s'
pl: Brak informacji na temat sposobu aktywacji "%s"

en: Don't scale image to fit
pl: Bez skalowania obrazu

en: Drawer
pl: Szuflada

en: Drawer handle
pl: Uchwyt szuflady

en: Drawer icon
pl: Ikona szuflady

en: Drawer sliding
pl: Wysuwanie szuflady

en: E-Mail utility
pl: Narzędzie pocztowe

en: Edge panel
pl: Panel krawędziowy

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit Startup Program
pl: Zmodyfikuj program startowy

en: Edit menus...
pl: Zmodyfikuj menu...

en: Edit session name
pl: Zmiana nazwy sesji

en: Edit...
pl: Zmień...

en: Emacs text editor
pl: Edytor tekstu Emacs

en: Enable Auto-hide
pl: Automatyczne ukrywanie

en: Enable animations
pl: Animacje

en: Enable bold text
pl: Wytłuszczony tekst

en: Enable hidebutton
pl: Przycisk ukrywania

en: Enable hidebutton arrow
pl: Strzałka na przycisku ukrywania

en: Enable login hints
pl: Wyświetlanie porad przy uruchamianiu

en: Enable multibyte support
pl: Obsługa czcionek wielobajtowych

en: Enable panel keybindings
pl: Aktywne skróty klawiszowe panelu

en: Enable task grouping
pl: Grupowanie zadań

en: End world hunger
pl: Walka z głodem na świecie

en: Enlightenment Window Manager
pl: Menedżer okien Enlightenment

en: Entire menu
pl: Całe menu

en: Ephemeris for X (Astronomy)
pl: Ephemeris dla X (atronomia)

en: Error during execution of chosen editor.
    
    The editor you have chosen is probably either not available,
    or is not on your current path.
pl: Błąd podczas wykonania wybranego edytora.
    
    Wybrany edytor jest prawdopodobnie niedostępny lub nie jest
    na bieżącej ścieżce przeszukiwań.

en: Error loading document:
    
    %s
    
    You probably don't
    have this documentation
    installed on your system.
pl: Błąd przy wczytywaniu dokumentu:
    
    %s
    
    Prawdopodobnie odpowiednia
    dokumentacja nie została
    zainstalowana w systemie.

en: Execute
pl: Wykonywanie

en: Execute a command line
pl: Udostępnia wiersz poleceń powłoki

en: Execute this program instead of a shell
pl: Wykonywanie podanego programu zamiast powłoki

en: Execute this program the same way as xterm does
pl: Wykonywanie programu tak, jak zrobiłby to xterm

en: Expand
pl: Rozwinięcie

en: Explicit hide
pl: Wymuszone

en: FONT
pl: CZCIONKA

en: Failed to create directory
pl: Nie można utworzyć katalogu

en: Failed to execute command:
    %s
pl: Wykonanie polecenia nie powiodło się:
    %s

en: Failed to execute command:
    %s
    %s
pl: Wykonanie polecenia nie powiodło się:
    %s
    %s

en: Failed to load this program!
pl: Uruchomienie programu nie powiodło się!

en: Fast but low quality scaling of button icons
pl: Szybkie skalowanie ikon przycisków (obniżające jakość)

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Favorites (user menus)
pl: Ulubione (menu użytkownika)

en: Favorites menu
pl: Menu Ulubione

en: Favorites:
pl: Ulubione:

en: File
pl: Plik

en: File %s already exists. Overwrite?
pl: Plik %s już istnieje. Nadpisać?

en: File Formats
pl: Formaty plików

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: Fill window thumbnails with screen contents
pl: Wypełnianie miniaturek okien ich zawartością

en: Fish
pl: Rybka

en: Floating panel
pl: Panel oderwany

en: Follow panel size
pl: Dopasowywanie do rozmiarów panelu

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Fore/Background Color:
pl: Kolor tekstu/tła:

en: Foreground color
pl: Kolor tekstu

en: Foreground color:
pl: Kolor tekstu:

en: Forward
pl: Naprzód

en: Frames In Animation:
pl: Liczba klatek animacji

en: Free movement (doesn't disturb other applets) (or use Alt)
pl: Swobodne przemieszczanie (nie wpływa na inne aplety) (lub użycie Alt)

en: GEOMETRY
pl: WYMIARY

en: GNOME Desktop Guide (Pager)
pl: Desktop Guide dla GNOME (Pager)

en: GNOME Developers' Site
pl: Witryna twórców GNOME

en: GNOME Fish Properties
pl: Właściwości rybki GNOME

en: GNOME Help
pl: Pomoc GNOME

en: GNOME Help Browser allows easy access to various forms of documentation on your system
pl: Przeglądarka Pomocy GNOME pozwala na łatwy dostęp do różnych form dokumentacji w systemie

en: GNOME Help Path
pl: Ścieżka Pomocy GNOME

en: GNOME Hints
pl: Porady GNOME

en: GNOME Login
pl: Logowanie GNOME

en: GNOME Main Site
pl: Główna witryna GNOME

en: GNOME News Site
pl: Witryna nowości GNOME

en: GNOME Tasklist
pl: Lista zadań GNOME

en: GNOME Terminal
pl: Terminal GNOME

en: GNOME front-end to aspell
pl: Nakładka na aspella oparta na GNOME

en: GNOME menu editor
pl: Edytor menu GNOME

en: GNOME terminal
pl: Terminal GNOME

en: GNOME terminal:     Miguel de Icaza (miguel@kernel.org)
pl: Terminal GNOME:     Miguel de Icaza (miguel@kernel.org)

en: GNOME was brought to you by
pl: GNOME został stworzony przez

en: GNU Image Manipulation Program
pl: Zaawansowany program do przetwarzania grafiki rastrowej na licencji GNU

en: Games
pl: Gry

en: Games menu
pl: Menu gier

en: General
pl: Ogólne

en: Geometry
pl: Geometria

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-core
pl: Nie można odnaleźć pliku glade programu wykonującego zrzut ekranu.
    Zweryfikuj instalację pakietu gnome-core

en: Global
pl: Ogólne

en: Global Preferences...
pl: Globalne preferencje...

en: Global main menu
pl: Globalne menu główne

en: Global menu
pl: Menu globalne

en: Global panel properties
pl: Globalne ustawienia panelu

en: Gnome Help Bookmarks
pl: Zakładki Pomocy GNOME

en: Gnome Help Browser
pl: Przeglądarka pomocy GNOME

en: Gnome Help Configure
pl: Konfiguracja Pomocy GNOME

en: Gnome Help History
pl: Historia Pomocy GNOME

en: Gnome hint
pl: Porada GNOME

en: Go to the next location in the history list
pl: Przejdź do kolejnej lokacji na liście historii

en: Go to the previous location in the history list
pl: Idź do poprzedniej lokacji na liście historii

en: Grab a window instead of the entire screen
pl: Zrzucenie obrazu okna zamiast całego ekranu

en: Grab key...
pl: Przechwyć klawisz...

en: Graphical File Manager
pl: Graficzny interfejs użytkownika

en: Graphics
pl: Grafika

en: Graphics menu
pl: Menu grafiki

en: Green on black
pl: Zielone na czarnym

en: Gtk+ port of Vim
pl: Wersja Vima oparta na GTK+

en: HEIGHT
pl: WYSOKOŚĆ

en: Height
pl: Wysokość

en: Height of window
pl: Wysokość okna

en: Help
pl: Pomoc

en: Help on %s
pl: Pomoc na temat %s

en: Help on Help
pl: Pomoc na temat Pomocy

en: Help system
pl: System pomocy

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide advanced options
pl: Ukryj zaawansowane opcje

en: Hide buttons
pl: Przyciski ukrywania

en: Hide delay (ms)
pl: Opóźnienie przed ukryciem (ms)

en: Hide menubar
pl: Ukryj pasek menu

en: Hide the advanced controls below this button.
pl: Ukrywa zaawansowane opcje, umieszczone poniżej tego przycisku.

en: Hide this panel
pl: Ukrywa ten panel

en: Hiding
pl: Ukrywanie

en: Hiding policy
pl: Ukrywanie panelu

en: History
pl: Historia

en: History and cache
pl: Historia i cache

en: History file
pl: Plik historii

en: History size
pl: Rozmiar historii

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Horizontal Layout
pl: Układ poziomy

en: Huge (80 pixels)
pl: Wielki (80 pikseli)

en: I've detected a panel already running.
    Start another panel as well?
    (The new panel will not be restarted.)
pl: Wykryto uruchomiony panel.
    Czy uruchomić kolejny panel?
    (Nowy panel nie będzie zrestartowany)

en: ICON
pl: IKONA

en: Icon
pl: Ikona

en: Iconify
pl: Minimalizuj

en: Iconify All
pl: Minimalizuj szystkie

en: If the SHELL environment variable is empty, or
    there is no specified in the passwd file for your user,
    one of these problems need to be corrected for the
    to run.
pl: Aby możliwe było uruchomienie, należy naprawić jeden z
    problemów - brak podanego programu powłoki w pliku passwd
    dla bieżącego użytkownika lub pusta zmienna środowiskowa
    SHELL.

en: If you are using Linux 2.2.x with glibc 2.1.x, this
    is probably due to incorrectly setup Unix98 ptys.
    
    Please read linux/Documentation/Changes for how to
    set them up correctly.
pl: Jeśli używasz Linuksa w wersji jądra 2.2.x z glibc 2.1.x, jest
    to prawdopodobnie spowodowane niewłaściwym ustawieniem
    pseudoterminali (PTY) zgodnych ze standardem Unix98.
    Przeczytaj dokumentację dostarczoną z jądrem systemu
    (linux/Documentation/Changes), aby dowiedzieć się, jak
    utworzyć właściwą konfigurację.

en: Image
pl: Obraz

en: Image loading and display settings
pl: Opcje wczytywania i wyświetlania obrazów

en: Imlib Configuration Options
pl: Opcje konfiguracyjne biblioteki imlib

en: In a submenu
pl: W podmenu

en: In the menu
pl: W menu

en: Inactive
pl: Nieaktywny

en: Incremental update delay [ms]
pl: Opóźnienie przyrostowego odświeżania [ms]

en: Index
pl: Indeks

en: Info Pages
pl: Strony Info

en: Info Path
pl: Ścieżka info

en: Initialize session settings
pl: Inicjuj ustawienia sesji

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
pl: Brak pamięci na zapisanie zrzutu ekranu.
    Zwolnij pewne zasoby i spróbuj ponownie.

en: Integrated help system (Info, man, HTML)
pl: Zintegrowany system pomocy (info, man, HTML)

en: Internet time
pl: Czas internetowy

en: Japanese terminal emulation program
pl: Japoński program emulacji terminala

en: KDE menu (if found):
pl: Menu KDE (jeśli odnalezione):

en: KDE menus
pl: Menu KDE

en: Kanji terminal
pl: Terminal kanji

en: Keep menus in memory
pl: Przechowywanie menu w pamięci

en: Keep panels above other windows
pl: Umieszczanie paneli nad innymi oknami

en: Keep panels below other windows
pl: Umieszczanie paneli pod innymi oknami

en: Keep panels on the same level as other windows
pl: Umieszczanie paneli na poziomie innych okien

en: Key Bindings
pl: Skróty klawiszowe

en: Keyboard Bell
pl: Dzwonek klawiatury

en: Keyboard Settings
pl: Ustawienia klawiatury

en: Kill All
pl: Usuń wszystkie

en: Kill Daemon
pl: Usuń demona

en: Kill app
pl: Usuń aplikację

en: Kill session
pl: Usuń sesję

en: Large (64 pixels)
pl: Duży (64 piksele)

en: Last
pl: Ostatnio

en: Launcher
pl: Ikona uruchomieniowa

en: Launcher from menu
pl: Ikona uruchomieniowa z menu

en: Launcher icon
pl: Ikona uruchomieniowa

en: Launcher properties
pl: Właściwości ikony uruchomieniowej

en: Launcher...
pl: Ikona uruchomieniowa...

en: Layout
pl: Układ

en: Left
pl: Lewa

en: Level
pl: Poziom

en: Library Functions
pl: Funkcje biblioteczne

en: Linux console
pl: Konsola Linux

en: Local maildir
pl: Lokalny katalog z pocztą

en: Local mailspool
pl: Lokalna poczta

en: Location:
pl: Lokacja:

en: Lock Screen
pl: Zabezpiecz ekran

en: Lock Screen Now
pl: Zabezpiecz ekran

en: Lock button
pl: Przycisk Zabezpiecz

en: Lock screen
pl: Zabezpiecz ekran

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
pl: Zabezpiecza ekran, pozwalając na chwilowe odejście od komputera

en: Log Out
pl: Koniec pracy

en: Log out
pl: Zakończ sesję

en: Log out button
pl: Przycisk Koniec pracy

en: Log out of GNOME
pl: Kończy sesję GNOME

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down your computer
pl: Kończy bieżącą sesję, pozwalając na zalogowanie się innemu użytkownikowi lub na wyłączenie komputera

en: Logout
pl: Koniec sesji

en: Looking up internet address for %s
pl: Wyszukiwanie adresu internetowego komputera %s

en: Mail check
pl: Monitor poczty

en: Mail check Applet
pl: Monitor poczty - aplet

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
pl: Monitor poczty powiadamia o pojawieniu się nowej poczty w skrzynce

en: Mail check properties
pl: Właściwości monitora poczty

en: Mail server:
pl: Serwer pocztowy:

en: Mail spool file:
pl: Plik z pocztą:

en: Mailbox
pl: Skrzynka pocztowa

en: Mailbox resides on:
pl: Umiejscowienie skrzynki pocztowej:

en: Mailcheck
pl: Monitor poczty

en: Mailing Lists (www)
pl: Listy dyskusyjne (www)

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Make buttons flush with panel edge
pl: Zrównanie przycisków z krawędzią panelu

en: Man Pages
pl: Strony podręczników

en: Man Path
pl: Ścieżka man

en: Many many others ...
pl: Wielu, wielu innych...

en: Maximize mode
pl: Tryb maksymalizacji

en: Menu editor
pl: Edytor menu

en: Menu icon
pl: Ikona menu

en: Menu panel
pl: Panel - menu

en: Menu path
pl: Ścieżka menu

en: Menu properties
pl: Właściwości menu

en: Menu type
pl: Typ menu

en: Menus
pl: Menu

en: Merge in system menus
pl: Dołączone menu systemowe

en: Message of The Day
pl: Wiadomość dnia

en: Message of the day file to use:
pl: Plik z wiadomością dnia:

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
pl: Czas (w milisekundach) oczekiwania na zakończenie klientów (0=bez ograniczenia)

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
pl: Czas oczekiwania (w milisekundach) na zarejestrowanie się klientów (0=bez ograniczenia)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
pl: Czas (w milisekundach) oczekiwania na odpowiedź klientów (0=bez ograniczenia)

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Monitors
pl: Monitory

en: Motif CD player w/ CDDB support
pl: Motifowy odtwarzacz CD z obsługą CDDB

en: Mouse Settings
pl: Ustawienia myszy

en: Move
pl: Przesuń

en: Move down
pl: Przesuń w dół

en: Move iconified tasks to current workspace when restoring
pl: Przenoszenie zminimalizowanych zadań na bieżące biurko przy przywracaniu

en: Move selected menu down
pl: Przesuwa wybrane menu w dół

en: Move selected menu up
pl: Przesuwa wybrane menu w górę

en: Move up
pl: Przesuń w górę

en: Multimedia applets
pl: Aplety multimedialne

en: Multimedia menu
pl: Menu multimediów

en: NOSHADED
pl: BEZ_PRZYCIEMNIENIA

en: NUMBER
pl: LICZBA

en: Netscape browser
pl: Przeglądarka Netscape

en: Network
pl: Sieć

en: Network applets
pl: Aplety sieciowe

en: Never allowed to die.
pl: Nigdy nie może zostać zakończony.

en: New Folder
pl: Nowy folder

en: New Item
pl: Nowy element

en: New Mail
pl: Nowa poczta

en: New Submenu
pl: Nowe podmenu

en: New _Item...
pl: Nowy _element...

en: News (www)
pl: Nowinki (www)

en: No 'Exec' field in entry
pl: Brak wpisu "Exec" w elemencie

en: No mail.
pl: Brak poczty.

en: No message of the day found!
pl: Nie odnaleziono wiadomości dnia!

en: No panel found
pl: Nie odnaleziono panelu

en: No program selected
pl: Nie wybrano programu

en: No response to the %s command.
pl: Brak odpowiedzi na polecenie %s.

en: No socket was created
pl: Nie utworzono gniazd

en: No system menus found!
pl: Nie odnaleziono menu systemowego!

en: Non-session-managed Startup Programs
pl: Programy startowe poza zarządzaniem sesją

en: None
pl: Brak

en: Normal
pl: Zwykły

en: Normal menu
pl: Zwykłe menu

en: Normal tile
pl: Zwykły kafel

en: Not enough room to write file %s
pl: Brak miejsca na zapisanie pliku %s

en: Note: The panel will size itself to the
    largest applet in the panel, and that
    not all applets obey these sizes.
pl: Uwaga: panel dopasuje swój rozmiar do
    największego apletu w panelu, a nie
    wszystkie aplety uznają ten rozmiar.

en: Number of tasks before grouping occurs
pl: Liczba zadań po której nastąpi grupowanie

en: Object created is not AppletWidget
pl: Otworzony obiekt to nie AppletWidget

en: Off
pl: Wyłączony

en: Offset from screen edge:
pl: Odległość od krawędzi ekranu

en: On the main menu
pl: W głównym menu

en: One moment, reading menus...
pl: Analizowanie menu...

en: Only read saved sessions from the default.session file
pl: Odczyt tylko zapisanych sesji z pliku default.session (domyślna sesja)

en: Only show current desktop in pager
pl: Tylko bieżące biurko

en: Only use empty space
pl: Wykorzystanie tylko wolnego miejsca

en: Open IM (input method)
pl: Open IM (metoda wejściowa)

en: Open URL: %s
pl: Otwórz URL: %s

en: Open new browser window
pl: Otwórz nowe okno przeglądarki

en: Options
pl: Opcje

en: Options for the startup hint dialog
pl: Opcje okna z poradą dnia

en: Order
pl: Kolejność

en: Order:
pl: Kolejność:

en: Orient panel horizontally
pl: Ułożenie poziome

en: Orient panel vertically
pl: Ułożenie pionowe

en: Orientation
pl: Ułożenie

en: Override desktop height with panel size
pl: Zmniejszanie wysokości biurka o rozmiar panelu

en: Override desktop width with panel size
pl: Zmniejszanie szerokości biurka o rozmiar panelu

en: Overwrite existing menu entry?
pl: Nadpisać istniejącą pozycję menu?

en: PIXMAP
pl: PIKSMAPA

en: Padding between applets
pl: Wyściółka pomiędzy apletami

en: Padding between applets and panel border
pl: Wyściółka pomiędzy apletami i krawędzią panelu

en: Page Title
pl: Tytuł strony

en: Panel Manual...
pl: Podręcznik panelu...

en: Panel Objects
pl: Obiekty panelu

en: Panel Position
pl: Położenie panelu

en: Panel menu:
pl: Menu panelu:

en: Panel properties
pl: Właściwości panelu

en: Panel size:
pl: Rozmiar panelu:

en: Panel to add the launcher to
pl: Dodaj ikonę uruchomieniową do panelu

en: Panel treatment (GNOME compliant window managers only)
pl: Traktowanie panelu (dotyczy menedżerów okien zgodnych z GNOME)

en: Panel window level:
pl: Poziom okna panelu:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Paths
pl: Ścieżki

en: Pause per frame (s):
pl: Czas oczekiwania pomiędzy klatkami (s):

en: Pick a Font
pl: Wybór czcionki

en: Pick a color
pl: Wybór koloru

en: Pixmap
pl: Piksmapa

en: Pixmap file:
pl: Plik z piksmapą:

en: Play a sound when new mail arrives
pl: Odtwarzanie dźwięku po nadejściu listu

en: Popdown task view automatically
pl: Automatyczne ukrywanie podglądu zadań

en: Popup menu key
pl: Klawisz menu podręcznego

en: Position to add the launcher to
pl: Pozycja ikony uruchomieniowej

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Prelight buttons on mouseover
pl: Podświetlanie przycisków po przemieszczeniu na nie wskaźnika

en: Press a key...
pl: Przyciśnij klawisz...

en: Preview
pl: Podgląd

en: Print Screenshot
pl: Wydrukuj zrzut ekranu

en: Print command:
pl: Polecenie drukowania:

en: Printer
pl: Drukarka

en: Printer Applet
pl: Aplet drukarki

en: Printer name:
pl: Nazwa drukarki:

en: Printer properties
pl: Właściwości drukarki

en: Priority
pl: Priorytet

en: Programs
pl: Programy

en: Programs (system menus)
pl: Programy (menu systemowe)

en: Programs for Internet and networks
pl: Programy do pracy w sieci i w Internecie

en: Programs menu
pl: Menu Programy

en: Programs to be merged in (system menus)
pl: Programy dołączane (menu systemowe)

en: Programs with smaller values are started before programs with higher values. The default value should be OK
pl: Programy z przypisanymi mniejszymi wartościami są uruchamiane przed tymi z większymi. Domyślna wartość zwykle jest odpowiednia.

en: Programs:
pl: Programy:

en: Prompt on logout
pl: Potwierdzanie przed wylogowaniem

en: Properties
pl: Właściwości

en: Properties...
pl: Właściwości...

en: Push movement (or use Shift)
pl: Przemieszczanie z przepchnięciem (lub użycie Shift)

en: Put into run dialog
pl: Umieść w oknie uruchamiania programu

en: Raise area grid over tasks
pl: Rysowanie siatki ponad zadaniami

en: Raise panels on mouse-over
pl: Wysuwanie paneli po przemieszczeniu na nie wskaźnika

en: RealPlayer multimedia player
pl: Multimedialny odtwarzacz RealPlayer

en: Really log out?
pl: Rzeczywiście zakończyć sesję?

en: Really reset all GNOME user settings for %s?
pl: Czy rzeczywiście odświeżyć wszystkie ustawienia GNOME dla użytkownika %s?

en: Reboot
pl: Ponowne uruchomienie

en: Red Hat menus
pl: Menu Red Hata

en: Regular XTerm
pl: Zwykły XTerm

en: Released under the terms of the GNU Public License.
    GNOME menu editor.
pl: Rozpowszechniany na warunkach licencji GNU GPL.
    Edytor menu GNOME.

en: Reload
pl: Przeładuj

en: Remote IMAP-server
pl: Zdalny serwer IMAP

en: Remote POP3-server
pl: Zdalny serwer POP3

en: Remote-client-error occured. Remote-polling deactivated. Maybe you used a wrong server/username/password?
pl: Wystąpił błąd zdalnego klienta. Zdalne odpytywanie zostało zdeaktywowane. Być może użyto niepoprawnej nazwy serwera, nazwy użytkownika lub hasła.

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove Program
pl: Usuń program

en: Remove applet
pl: Usuń aplet

en: Remove from panel
pl: Usuń z panelu

en: Remove this item
pl: Usuń ten element

en: Remove this panel
pl: Usuń ten panel

en: Remove this panel...
pl: Usuń ten panel...

en: Reread all menus
pl: Ponowny odczyt wszystkich menu

en: Rescan Desktop Devices
pl: Odśwież ikony urządzeń

en: Rescan Desktop Directory
pl: Odśwież katalog biurka

en: Reset all user settings
pl: Odświeżenie ustawień użytkownika

en: Reset and _Clear
pl: Zresetuj i _wyczyść

en: Respawn
pl: Powstający

en: Respawn abandoned due to failures.
pl: Odtworzenie przerwane wskutek wystąpienia błędów.

en: Restart Daemon
pl: Uruchom ponownie demona

en: Restore
pl: Przywróć

en: Restore All
pl: Przywróć wszystkie

en: Revert
pl: Cofnij

en: Ridiculous (128 pixels)
pl: Potężny (128 pikseli)

en: Right
pl: Prawa

en: Rotate image for vertical panels
pl: Obracanie obrazu przy ułożeniu pionowym

en: Rotate on vertical panels
pl: Obracanie przy pionowym ułożeniu panelu

en: Rows of Desktops
pl: Liczba wierszy pagerów

en: Rows of tasks:
pl: Liczba wierszy zadań:

en: Run
pl: Uruchom

en: Run Program
pl: Uruchomienie programu

en: Run button
pl: Przycisk Uruchom

en: Run dialog key
pl: Klawisz okna uruchamiania

en: Run in terminal
pl: Uruchomienie w terminalu

en: Run...
pl: Uruchom...

en: Running
pl: Uruchomiony

en: Running in "Lockdown" mode.  This means your system administrator has prohibited any changes to the panel's configuration to take place.
pl: Praca w trybie "Zablokowanym". Oznacza to, że administrator zablokował możliwość uaktywniania jakichkolwiek zmian w konfiguracji panelu.

en: SETI@home monitor
pl: Monitor SETI@home

en: SHADED
pl: PRZYCIEMNIENIE

en: SOLID
pl: JEDNOLITE

en: Save
pl: Zapisz

en: Save Current Session
pl: Zapis bieżące sesji

en: Save changes?
pl: Zapisać zmiany?

en: Save current setup
pl: Zapis bieżących ustawień

en: Save current state of desktop
pl: Zapisuje bieżący stan środowiska

en: Save screenshot to _desktop
pl: Zapisz zrzutu na _biurko

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
pl: Zapisz zrzutu na stronę _www (zapis w ~/public__html)

en: Saving
pl: Zapisujący

en: Saving session details.
pl: Zapisujący ustawienia sesji.

en: Sawfish Window Manager
pl: Menedżer okien Sawfish

en: Scale image (keep proportions)
pl: Skalowanie obrazu (proporcjonalnie)

en: Screensaver
pl: Wygaszacz ekranu

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Screenshot Print Preview
pl: Podgląd wydruku zrzutu ekranu

en: Scroll on keystroke
pl: Przewijanie przy naciśnięciu klawisza

en: Scroll on output
pl: Przewijanie przy wypisaniu znaku

en: Scrollback lines:
pl: Liczba pamiętanych wierszy:

en: Scrollbar position:
pl: Położenie paska przewijania:

en: Scrolling
pl: Przewijanie

en: Select animation
pl: Animacja

en: Select-by-word characters:
pl: Znaki należące do słowa przy zaznaczaniu:

en: Session
pl: Sesja

en: Session Chooser
pl: Wybór sesji

en: Session Manager Proxy
pl: Pośrednik menedżera sesji

en: Session Name
pl: Nazwa sesji

en: Session Options
pl: Opcje sesji

en: Session Properties
pl: Właściwości sesji

en: Session Properties & Startup Programs
pl: Ustawienia sesji i programy startowe

en: Set Time
pl: Ustaw czas

en: Set the TERM variable
pl: Ustawia zmienną środowiskową TERM

en: Set the window icon
pl: Ustawiaia ikonę okna

en: Set the window title
pl: Ustawia tytuł okna

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Shade
pl: Zwiń

en: Shade All
pl: Zwiń wszystkie

en: Shade background
pl: Przyciemnienie tła

en: Show Bookmarks Window
pl: Wyświetlanie okna z zakładkami

en: Show Desk-Guide tooltips
pl: Wyświetlanie podpowiedzi dla Desk-Guide

en: Show Documentation Index
pl: Wyświetl indeks dokumentacji

en: Show History Window
pl: Wyświetlanie okna historii

en: Show [...] buttons
pl: Wyświetlanie przycisków [...]

en: Show arrows on hide button
pl: Strzałki na przyciskach ukrywania

en: Show button tiles only when cursor is over the button
pl: Wyświetlanie kafli na przyciskach tylko, gdy są wskazywane przez wskaźnik

en: Show date in applet
pl: Data wewnątrz apletu

en: Show date in tooltip
pl: Data w podpowiedzi

en: Show delay (ms)
pl: Opóźnienie przed wyświetleniem (ms)

en: Show desktop name tooltips
pl: Wyświetlanie nazwy biurka w okienku podpowiedzi

en: Show hidden tasks (HIDDEN)
pl: Zadania ukryte (HIDDEN)

en: Show hide buttons
pl: Przyciski ukrywania

en: Show iconified (minimized) applications
pl: Wyświetlanie zminimalizowanych aplikacji

en: Show iconified (minimized) applications on all desktops
pl: Wyświetlanie zminimalizowanych zadań na wszystkich biurkach

en: Show menu titles
pl: Wyświetlanie nagłówków menu

en: Show mini icons
pl: Wyświetlanie małych ikon

en: Show normal applications
pl: Wyświetlanie zwykłych aplikacji

en: Show normal applications on all desktops
pl: Wyświetlanie zwykłych zadań na wszystkich biurkach

en: Show popup menus outside of panels
pl: Wyświetlanie wyskakujących menu poza obszarem paneli

en: Show shaded tasks (SHADED)
pl: Zadania zwinięte (SHADED)

en: Show splash screen on login
pl: Wyświetlanie ekranu początkowego przy uruchamianiu

en: Show tasklist arrow
pl: Wyświetlanie strzałki listy zadań

en: Show tasks which hide from taskbar (SKIP-TASKBAR)
pl: Zadania nie uwzględnione na pasku zadań (SKIP-TASKBAR)

en: Show tasks which hide from window list (SKIP-WINLIST)
pl: Zadania nie uwzględnione na liście okien (SKIP-WINLIST)

en: Shut Down
pl: Wyłączenie systemu

en: Silence terminal bell
pl: Cichy dzwonek terminala

en: Sink tasklist into panel
pl: Wtopienie listy zadań w panel

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size (pixels)
pl: Rozmiar (piksele)

en: Size and Position
pl: Rozmiar i położenie

en: Sliding panel
pl: Panel ślizgający się

en: Small (36 pixels)
pl: Mały (36 pikseli)

en: Software (www)
pl: Oprogramowanie (www)

en: Solid background
pl: Jednolite tło

en: Sort Submenu
pl: Sortuj podmenu

en: Sort Submenu _Recursive
pl: Sortuj podmenu _rekurencyjnie

en: Sort _Recursive
pl: Sortuj _rekurencyjnie

en: Sort selected submenu
pl: Sortuje wybrane podmenu

en: Special
pl: Specjalne

en: Special Files
pl: Pliki specjalne

en: Special icon
pl: Ikona specjalna

en: Specifies font name
pl: Określa nazwę czcionki

en: Specifies the geometry for the main window
pl: Określa wymiary głównego okna

en: Specify a session name to load
pl: Określa nazwę sesji do odczytu

en: Standard
pl: Standardowe

en: Standard (48 pixels)
pl: Standardowy (48 pikseli)

en: Start Session
pl: Rozpocznij sesję

en: Start in fortune mode
pl: Rozpoczynanie w trybie fortune

en: Start in hint browsing mode
pl: Rozpoczynanie w trybie przeglądania porad

en: Start in motd mode
pl: Rozpoczynanie w trybie wiadomości dnia

en: Start in session login mode (used from gsm)
pl: Rozpoczynanie w trybie logowania sesji

en: Start up shells as login shells
pl: Uruchamianie powłok jako startowych

en: Start with default programs
pl: Rozpoczęcie z domyślnymi programami

en: Started but has not yet reported state.
pl: Uruchomiony, lecz nie zgłosił jeszcze stanu.

en: Starting
pl: Uruchamiany

en: Starting GNOME
pl: Uruchamianie GNOME

en: Starting GNOME: %s
pl: Uruchamianie GNOME: %s

en: Starting GNOME: done
pl: Uruchamianie GNOME: gotowe

en: Startup Command
pl: Polecenie startowe

en: Startup Hint
pl: Porada dnia

en: Startup Programs
pl: Programy startowe

en: State
pl: Stan

en: State not reported within timeout.
pl: Nie zgłosił stanu w określonym czasie.

en: Status dock
pl: Dok stanu

en: Stick
pl: Przyklej

en: Stick All
pl: Przyklej wszystkie

en: Stretch image (change proportions)
pl: Rozciąganie obrazu (nieproporcjonalnie)

en: Style
pl: Styl

en: Style:
pl: Styl:

en: SuSE menus
pl: Menu SuSE

en: Swallowed app...
pl: Zagnieżdżona aplikacja...

en: Swap Delete/Backspace
pl: Zamienione Delete/Backspace

en: Switch horizontal/vertical position of tasklist arrow
pl: Wyświetlanie strzałki listy zadań na przeciwnym końcu

en: Switched movement (or use Ctrl)
pl: Przemieszczanie z zamianą (lub użycie Ctrl)

en: System Calls
pl: Wywołania systemowe

en: System Monitors (Processor, Diskspace, Memory, etc.)
pl: Monitory systemu (procesor, przestrzeń dyskowa, pamięć, itp.)

en: System menu
pl: Menu systemowe

en: Szabolcs 'Shooby' Ban
pl: Szabolcs "Shooby" Ban

en: TCLASS
pl: KLASA_TERMINALA

en: TERMNAME
pl: NAZWA_TERMINALA

en: TITLE
pl: TYTUŁ

en: TRANSPARENT
pl: PRZEZROCZYSTE

en: Take screenshot key
pl: Klawisz wykonujący zrzut ekranu

en: Take window screenshot key
pl: Klawisz wykonujący zrzut okna

en: Tasklist
pl: Lista zadań

en: Tasklist height is dynamic
pl: Zmienna wysokość listy zadań

en: Tasklist height is fixed
pl: Stała wysokość listy zadań

en: Tasklist height:
pl: Wysokość listy zadań

en: Tasklist properties
pl: Właściwości listy zadań

en: Tasklist width is dynamic
pl: Zmienna szerokość zadania

en: Tasklist width is fixed
pl: Stała szerokość zadania

en: Tasklist width is that of longest title
pl: Ustalanie szerokości na podstawie najdłuższego tytułu

en: Tasklist width:
pl: Szerokość listy zadań:

en: Tasklist: Unable to create applet widget
pl: Lista zada: Nie można utworzyć widgetu apletu

en: Tasks
pl: Zadania

en: Terminal Class:
pl: Klasa terminala:

en: Terminal class name
pl: Nazwa klasy terminala

en: Terminal emulation program
pl: Program emulacji terminala

en: Text based web browser
pl: Tekstowa przeglądarka WWW

en: Text only
pl: Tylko tekst

en: The Animation Filename:
pl: Nazwa pliku z animacją:

en: The Battery
pl: Baterie

en: The GIMP
pl: GIMP

en: The GNOME Fish Applet
pl: Rybka GNOME - aplet

en: The GNOME Panel
pl: Panel GNOME

en: The GNOME terminal emulation program.
pl: Program emulacji terminala GNOME

en: The Mysterious GEGL
pl: Tajemniczy GEGL

en: The Panel
pl: Panel

en: The Squeaky Rubber Gnome
pl: Piszczący gumowy GNOME

en: The argument is a url to add, not a .desktop file
pl: Argument nie jest plikiem .desktop, lecz URL-em do dodania

en: The clock applet gives your panel a lightweight and simple display of the date and time
pl: Prosty wyświetlacz daty i czasu dla panelu GNOME

en: The directory /tmp/orbit-%s is not owned
    by the current user, %s.
    Please correct the ownership of this directory.
pl: Właścicielem katalogu /tmp/orbit-%s nie jest
    bieżący użytkownik, %s.
    Skoryguj prawa dostępu do tego katalogu.

en: The error was: %s
pl: Błąd: %s

en: The menu entry must have a filename
pl: Pozycja menu musi mieć przypisaną nazwę pliku

en: The menu item must have a name
pl: Pozycja menu musi mieć nazwę

en: The printer applet lets you easily drag files to be printed via a print command
pl: Aplet drukarki pozwala na drukowanie plików z wykorzystaniem metody przeciągnij-i-upuść

en: The program may be slow, stopped or broken.
pl: Program może pracować wolno, być zatrzymany lub zawierać błędy.

en: The session name already exists
pl: Sesja o tej nazwie już istnieje

en: The session name cannot be empty
pl: Nawa sesji nie może być pusta

en: The startup command cannot be empty
pl: Polecenie startowe nie może być puste

en: The system administrator has disallowed modification of the panel configuration
pl: Administrator systemu zablokował możliwość modyfikacji konfiguracji panelu

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
pl: Należy zmienić wodę!
    (Spójrz na dzisiejszą datę)

en: There has been an error while trying to log in.
    
    %s
pl: Wystąpił błąd podczas próby zalogowania się.
    
    %s

en: There was a problem registering the panel with the GOAD server.
    The panel will now exit.
pl: Wystąpił problem przy rejestracji panelu w serwerze GOAD.
    Panel teraz teraz się zamknie.

en: This Month
pl: W tym miesiącu

en: This Week
pl: W tym tygodniu

en: This applet has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using this applet, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
pl: Aplet ten nie spełnia żadnych funkcji. Zabiera on tylko miejsce na dysku,  czas poświęcony na kompilację, miejsce na panelu i kawał pamięci (mógłby się więc nazywać Aplet Winblows ;).

en: This change conflicts with an existing menu item
pl: Zmiana koliduje z istniejącą pozycją menu

en: This change conflicts with an existing menu item.
    No two menu items in a submenu can have the same name.
pl: Zmiana koliduje z istniejącym elementem menu.
    Dwa elementy menu nie mogą mieć tej samej nazwy.

en: This launch icon does not specify a program to run
pl: Ta ikona uruchomieniowa nie określa programu do uruchomienia

en: This program is responsible for launching other applications, embedding small applets within itself, world peace, and random X crashes.
pl: Program ten jest odpowiedzialny za uruchamianie innych aplikacji, zagnieżdżanie w sobie małych apletów, pokój na świecie oraz losowe pady X-ów.

en: Thumb Nails
pl: Miniaturki

en: Tiles enabled
pl: Wyświetlanie kafli

en: Time Format
pl: Format Czasu

en: Timed out on sending session save to an applet
pl: Przekroczony czas oczekiwania na zapis stanu przez aplet

en: Tiny (24 pixels)
pl: Najmniejszy (24 piksele)

en: Title of application to swallow
pl: Nazwa uruchamianej aplikacji

en: To desktop
pl: Na biurko

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Toggles whether or not the keyboard is grabbed by the terminal.
pl: Uaktywnia lub deaktywuje przejmowanie klawiatury przez terminal.

en: Toggles whether or not the menubar is displayed.
pl: Uaktywnia lub deaktywuje wyświetlanie paska menu.

en: Tools for software development
pl: Narzędzia do tworzenia programów

en: Tooltip/Name
pl: Tekst podpowiedzi/Nazwa

en: Tooltips
pl: Podpowiedzi

en: Tooltips enabled
pl: Wyświetlanie podpowiedzi

en: Top left corner's position: X
pl: Pozycja lewego górnego narożnika: X

en: Top of applet menus
pl: Wierzchołek menu użytkownika

en: Top of system menus
pl: Wierzchołek menu systemowego

en: Top of system merge menus
pl: Wierzchołek dołączonego menu systemowego

en: Top of user menus
pl: Wierzchołek menu użytkownika

en: Translucent
pl: Przezroczyste

en: Transparent
pl: Przezroczyste

en: Transparent background
pl: Przezroczyste tło

en: Trash
pl: Kończący

en: Try
pl: Wypróbuj

en: Try again
pl: Spróbuj ponownie

en: Try to avoid overlapping panels
pl: Unikanie pokrywania się paneli

en: Try to create the terminal with the TerminalFactory
pl: Próba stworzenia terminalu z użyciem TerminalFactory

en: Try to start a TerminalFactory
pl: Próbuje uruchomić TerminalFactory

en: Type
pl: Typ

en: Ultra Tiny (12 pixels)
pl: Maluteńki (12 pikseli)

en: Unable to create file: %s
pl: Nie można utworzyć pliku: %s

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
pl: Nie można stworzyć informacji png.
    Prawdopodobnie w systemie zainstalowana jest niewłaściwa wersja libpng

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
pl: Nie można stworzyć pliku:
    "%s"
    Upewnij się, że uprawnienia do katalogu nadrzędnego są właściwe

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
pl: Nie można zainicjować struktury png.
    Prawdopodobnie w systemie zainstalowana jest niewłaściwa wersja libpng

en: Unable to retrieve GNOME installation directory
pl: Nie można uzyskać katalogu z instalacją GNOME

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
pl: Nie można ustawić informacji png.
    Prawdopodobnie w systemie zainstalowana jest niewłaściwa wersja libpng

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
pl: Nie można pobrać zrzutu zawartości bieżącego biurka.

en: Unaffected by logouts but can die.
pl: Nienaruszany przez wylogowanie, lecz może zostać zakończony.

en: Unix time
pl: Czas Unix

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unshade
pl: Rozwiń

en: Unshade All
pl: Rozwiń wszystkie

en: Unstick
pl: Odklej

en: Unstick All
pl: Odklej wszystkie

en: Update lastlog entry
pl: Aktualizacja wpisu w lastlog

en: Update utmp entry
pl: Aktualizacja wpisu w utmp

en: Update wtmp entry
pl: Aktualizacja wpisu w wtmp

en: Use --login by default
pl: Domyślnie używanie opcji --login

en: Use GMT
pl: Czas GMT

en: Use custom icon for panel button
pl: Wykorzystanie ikony użytkownika dla przycisku panelu

en: Use dialog boxes
pl: Wykorzystanie okien dialogowych

en: Use large icons
pl: Duże ikony

en: User Commands
pl: Polecenia Użytkownika

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Utilities
pl: Narzędzia

en: Utilities menu
pl: Menu narzędzi

en: Utility
pl: Narzędzia

en: Utility applets
pl: Aplety narzędziowe

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Vertical Layout
pl: Układ pionowy

en: Video player
pl: Odtwarzacz filmów

en: Vietnamese terminal
pl: Terminal wietnamski

en: Vietnamese terminal emulation program
pl: Wietnamski program emulacji terminala

en: Visibility
pl: Wyświetlanie zadań

en: WIDTH
pl: SZEROKOŚĆ

en: Wait abandoned due to conflict.
pl: Oczekiwanie przerwane wskutek wystąpienia konfliktu.

en: Waiting to start or already finished.
pl: Oczekujący na uruchomienie lub już zakończony

en: Wanda the GNOME Fish
pl: Wanda jest rybką GNOME

en: Warning! Unsaved changes will be lost!
    Proceed?
pl: Uwaga! Nie zapisane zmiany zostaną utracone!
    Kontynuować?

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against usage of wanda for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
pl: Uwaga: Podane polecenie wydaje się robić coś użytecznego.
    Ponieważ aplet ten jest z założenia całkowicie bezużyteczny,
    najprawdopodobniej nie chcesz tego naprawdę zrobić.
    Zdecydowanie odradzamy wykorzystywanie Wandy do czegokolwiek,
    co można uznać za przydatne lub choć trochę użyteczne.

en: When a panel is removed, the panel and its
    applet settings are lost. Remove this panel?
pl: Po usunięciu panelu przepadają ustawienia
    jego i jego apletów. Czy usunąć ten panel?

en: When clicked:
pl: Po kliknięciu:

en: When new mail arrives:
pl: Kiedy nadejdzie poczta:

en: Which tasks to show
pl: Wyświetlanie zadań

en: White on black
pl: Białe na czarnym

en: Whoops! for some reason we can't add to the panel
pl: Niestety. Z jakiegoś powodu nie można dodać do panelu

en: Width
pl: Szerokość

en: Width of window
pl: Szerokość okna

en: Will run '%s'
pl: Zostanie wykonane polecenie "%s"

en: Window Manager
pl: Menedżer okien

en: Window Manager Workarounds
pl: Specyficzne ustawienia dla menedżerów okien

en: Window manager changes active area on all desktops
    (FVWM, Sawfish)
pl: Zmiana aktywnego obszaru przez menedżera okien na wszystkich biurkach
    (FVWM, Sawfish)

en: Window manager expects pager to modify area+desktop properties directly
    (Enlightenment, FVWM)
pl: Menedżer okien oczekuje od pagera bezpośredniej modyfikacji wyboru obszarów i biurek
    (Enlightenment, FVWM)

en: Window manager moves decoration window instead
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)
pl: Przemieszczanie dekoracji zamiast okna
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)

en: With pixmap arrow
pl: Ze strzałką

en: Without pixmap
pl: Bez strzałki

en: WordPerfect for Linux
pl: WordPerfect dla Linuksa

en: X Color Selector
pl: Wybór koloru X

en: X position of window
pl: Pozioma pozycja okna

en: XbmBrowser
pl: Przeblądarka xbm

en: Y position of window
pl: Pionowa pozycja okna

en: You already have a status dock on the panel. You can only have one
pl: Na panelu już istnieje dok stanu i może on być tylko jeden

en: You are not running a GNOME Compliant
    Window Manager. GNOME support by the 
    window manager is strongly recommended
    for proper Desk Guide operation.
pl: Nie jest uruchomiony Menedżer Okien zgodny z Gnome.
    Jest on wymagany, aby Desk Guide mógł pracować poprawnie.

en: You can not delete a top level submenu.
pl: Nie można usunąć podmenu na głównym poziomie.

en: You can only have one menu panel at a time.
pl: Jednocześnie może być uruchomiony tylko jeden panel - menu.

en: You can't add an entry to that submenu.
    You do not have the proper permissions.
pl: Nie można dodać elementu do podmenu.
    Brak praw dostępu.

en: You cannot remove your last panel.
pl: Nie można usunąć ostatniego panelu.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
pl: W systemie nie jest zainstalowany program fortune lub nie określono uruchamianego programu.
    
    Skorzystaj z okna właściwości rybki.

en: You do not have fortune installed.
pl: Fortune nie jest zainstalowane w systemie

en: You have mail.
pl: W skrzynce oczekuje poczta.

en: You have new mail.
pl: Nadeszła nowa poczta.

en: You have switched the class of this window. Do you
     want to reconfigure this window to match the default
    configuration of the new class?
pl: Zmieniono klasę okna. Czy chcesz je przekonfigurowac, aby
    zastosować do niego nową domyślną konfigurację klasy?

en: You may wait for it to respond or remove it.
pl: Możesz czekać na jego odpowiedź lub usunąć go.

en: You must supply a single argument with the .desktop file or url to use
pl: Należy podać jeden argument z plikiem .desktop lub wykorzystanym URL-em

en: You've chosen to disable the startup hint.
    To re-enable it, choose "Startup Hint"
    in the GNOME Control Center
pl: Wyświetlanie porad przy starcie zostało wyłączone.
    Ponownie ich włączenie możliwe jest w Centrum Sterowania GNOME,
    w sekcji Porady GNOME

en: Your GNOME Fish's Name:
pl: Imię twojej rybki GNOME:

en: Your session has been saved
pl: Sesja została zapisana

en: Your version of libICE has a bug which causes gnome-session
    to not function correctly.
    
    If you are on Solaris, you should either upgrade to Solaris patch
    #108376-16 or use the libICE.so.6 from the original Solaris 7.
    Copy the file into /usr/openwin/lib.  (Thanks go to Andy Reitz
    for information on this bug).
    
    Your GNOME session will terminate after closing this dialog.
pl: Wersja libICE zainstalowana w systemie zawiera błąd, który
    powoduje niepoprawne działanie gnome-session.
    
    Jeśli GNOME działa w systemie Solaris, należy uaktualnić system
    do łatki #108376-16 lub wykorzystać libICE.so.6 z Solarisa 7.
    Plik powinien zostać skopiowany do katalogu /usr/openwin/lib.
    (Podziękowania dla Andy'ego Reitza za informacje o tym błędzie).
    
    Bieżąca sesja GNOME zostanie zakończona po zamknięciu tego okna.

en: Zvt terminal widget:     Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)
pl: Widget terminala zvt:     Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)

en: _Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: _Back
pl: _Powrót

en: _Bookmarks
pl: _Zakładki

en: _Close terminal
pl: _Zamknij okno terminala

en: _Delete...
pl: _Usuń...

en: _Forward
pl: _Naprzód

en: _Hide menubar
pl: _Ukryj pasek menu

en: _History
pl: _Historia

en: _Index
pl: _Indeks

en: _New Submenu...
pl: _Nowe podmenu...

en: _New Window
pl: _Nowe okno

en: _New terminal
pl: _Nowy terminal

en: _Open in browser
pl: _Otwórz w przeglądarce

en: _Print screenshot...
pl: Wy_drukowanie zrzutu ekranu...

en: _Reload
pl: P_rzeładuj

en: _Reset Terminal
pl: Z_resetuj terminal

en: _Save screenshot to file:
pl: _Zapis zrzutu do pliku:

en: _Secure keyboard
pl: _Zabezpieczenie klawiatury

en: _Show menubar
pl: _Wyświetlanie paska menu

en: _Sort
pl: _Sortuj

en: _Sort Submenu
pl: _Sortuj podmenu

en: _View
pl: _Widok

en: _Window
pl: O_kno

en: and finally, The Knights Who Say ... NI!
pl: i w końcu, rycerze, którzy powiedzieli ... NIE!

en: can't find real path
pl: nie można odnaleźć rzeczywistej ścieżki

en: clock/hourformat=12
pl: clock/hourformat=24

en: creating user directory: %s
pl: tworzenie katalogu użytkownika: %s

en: directory utility
pl: Narzędzie do pracy z katalogami

en: gaspell Spell Checker
pl: Program do sprawdzania pisowni gaspell

en: menu wasn't created
pl: Nie utworzono menu

en: minutes
pl: minut

en: rxvt terminal
pl: Terminal rxvt

en: seconds
pl: sekund

en: the GNOME menu editor
pl: Edytor menu GNOME

en: unable to create user directory: %s
pl: nie można utworzyć katalogu użytkownika: %s

en: unable to remove .order file: %s
pl: Nie można usunąć pliku .order: %s

en: untitled
pl: beznazwy

en: untitled.desktop
pl: beznazwy.desktop

en: xbm/xpm image browser
pl: Przeglądarka obrazów xbm/xpm

en: xemacs text editor
pl: Edytor tekstowy xemacs

en: xv image viewer
pl: Przeglądarka obrazów xv
