gnome-core - en to gl translation catalogue (946 entries)

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME Help Pages</H3>
    <p>
    <UL>
gl: 
    <p>
    <br>
    <H3>Páxinas de Axuda de GNOME</H3>
    <p>
    <UL>

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Info Pages</H3>
    <p>
    <UL>
gl: 
    <p>
    <br>
    <H3>Páxinas Info de GNU</H3>
    <p>
    <UL>

en:  (empty)
gl:  (baleiro)

en:  Desktop
gl:  Escritorio

en:  Folder
gl:  Cartafol

en: %A %B %d
gl: %A, %d de %B

en: %A, %B %d
gl: %A, %d de %B

en: %A, %B %d %Y
gl: %A, %d de %B de %Y

en: %I:%M:%S %p
gl: %H:%M:%S

en: %a
    %b %d
gl: %a %d
    de %b

en: %a %b %d
gl: %a %d de %b

en: %b %d, %Y %H:%M
gl: %d de %b de %Y %H:%M

en: %d messages
gl: %d mensaxes

en: %d/%d messages
gl: %d/%d mensaxes

en: %l:%M %p
gl: %k:%M

en: %l:%M:%S %p
gl: %k:%M:%S

en: %s applet appears to have died unexpectedly.
    
    Reload this applet?
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it from
    the "Applets" submenu in the main menu.)
gl: Semella que a applet %s morreu antes do esperado.
    
    ¿Cargar de novo esta applet?
    
    (Se decide non reiniciala agora, pode facelo noutro momento no submenú
    "Applets" do menú principal.)

en: %s the Fish
gl: O peixe %s

en: %s the GNOME Fish Says:
gl: %s, o peixe de GNOME di:

en: %s%cScreenshot-%d.png
gl: %s%cPantalla-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s-%d.png
gl: %s%cPantalla-%s-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s.png
gl: %s%cPantalla-%s.png

en: %s%cScreenshot.png
gl: %s%cPantalla.png

en: (C) 1997-2000 the Free Software Foundation
gl: © 1997-2000 a Free Software Foundation

en: (c) 1998 the Free Software Foundation
gl: © 1998 a Free Software Foundation

en: (c) 1998-2000 the Free Software Foundation
gl: © 1998-2000 a Free Software Foundation

en: (c) 1998-2001 the Free Software Foundation
gl: © 1998-2001 a Free Software Foundation

en: (with minor help from George)
gl: (cunha pequena axuda do George)

en: ... and many more
gl: ... e moitos máis

en: 12 hour
gl: 12 horas

en: 24 hour
gl: 24 horas

en: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
gl: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Táboa de Contidos</h1>

en: <BODY>Could not load default TOC page</BODY>
gl: <BODY>Non foi posible cargar a táboa de contidos por omisión</BODY>

en: <BODY>Unknown TOC argument</BODY>
gl: <BODY>Argumento para a táboa de contidos descoñecido</BODY>

en: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Results of the substring search for the string
gl: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Resultados da busca da cadea

en: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
gl: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Táboa de Contidos</h1>

en: <body><h2>Error: file not found</h2></body>
gl: <body><h2>Erro: ficheiro non atopado</h2><body>

en: <br><B>No matches found</B>
gl: <br><B>Non se atoparon coincidencias</B>

en: <h2>GNOME Help</h2>
gl: <h2>Axuda de GNOME</h2>

en: <h2>Info Pages</h2>
gl: <h2>Páxinas Info</h2>

en: <h2>Man Pages</h2>
gl: <h2>Páxinas de Manual</h2>

en: <p>
    <br>
    <H3>Manual Pages</H3>
    <p>
    <UL>
gl: <p>
    <br>
    <H3>Páxinas de Manual</H3>
    <p>
    <UL>

en: A normal member of the session.
gl: Un membro normal da sesión.

en: A session shutdown is in progress.
gl: Estase a producir un peche de sesión.

en: A swallowed application appears to have died unexpectedly.
    Attempt to reload it?
gl: Semella que unha applicación engulida morreu antes do esperado.
    ¿Tentar cargala novamente?

en: A tasklist for the GNOME desktop environment.
    Icons by Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).
gl: Unha lista de tarefas para o ambiente de escritorio GNOME.
    Iconas por Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).

en: About GNOME
gl: Acerca de GNOME

en: About GNOME...
gl: Acerca de GNOME...

en: About the panel...
gl: Acerca do panel...

en: About...
gl: Acerca...

en: Above
gl: Enriba

en: Above other windows
gl: Por riba das outras fiestras

en: Action
gl: Acción

en: Add Startup Program
gl: Engadir programa de inicio

en: Add a new session
gl: Engadir unha nova sesión

en: Add appointement...
gl: Engadir cita...

en: Add bookmark
gl: Engadir marcador

en: Add from menu
gl: Engadir dende o menú

en: Add new item to this menu
gl: Engadir un novo elemento a este menú

en: Add this applet as a launcher to panel
gl: Engadir esta applet como un lanzador ao panel

en: Add this as drawer to panel
gl: Engadir isto como un caixón no panel

en: Add this as menu to panel
gl: Engadir isto como un menú no panel

en: Add this launcher to panel
gl: Engadir este lanzador ao panel

en: Add this program to Favorites
gl: Engadir este programa aos Favoritos

en: Add this to Favorites menu
gl: Engadir isto ao menú de Favoritos

en: Add to panel
gl: Engadir ao panel

en: Add...
gl: Engadir...

en: Adding tearoff when tearoffs are disabled
gl: Engadindo un tearoff, mais están desactivados

en: Administration
gl: Administración

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Advanced...
gl: Avanzado...

en: Alexandre Muniz
gl: Alexandre Muñiz

en: Aligned panel
gl: Panel aliñado

en: All properties...
gl: Tódalas propiedades...

en: Allow typing in a command line instead of choosing an application from the list
gl: Permitir escribir unha liña de comandos en vez de escoller unha aplicación da lista

en: Alternate editor types are not supported by gnome-edit yet.
    Please choose a standard executable editor in the gnome-edit capplet
    in the gnome control center.
gl: O gnome-edit aínda non soporta outros tipos de editores.
    Por favor, escolla un editor executable estándar na capplet de
    gnome-edit no centro de control de gnome.

en: Always started on every login.
gl: Iníciase sempre en cada login.

en: Amusements
gl: Entretementos

en: An applet is not responding to a save request.
    Remove the applet or continue waiting?
gl: Unha applet non está a responder a unha petición
    de gardar. ¿Eliminala ou seguir á espera?

en: Animation
gl: Animación

en: Animation speed
gl: Velocidade da animación

en: App
gl: Aplicación

en: Applet appearance
gl: Aparencia da applet

en: Applets (system menus)
gl: Applets (menús do sistema)

en: Application
gl: Aplicación

en: Applications
gl: Aplicacións

en: Applications menu
gl: Menú de Aplicacións

en: Are you sure you want to delete this submenu and all its contents?
gl: ¿Está seguro de que desexa borrar este submenú e todo o que contén?

en: Arrange Icons
gl: Arranxar iconas

en: Audio Settings
gl: Propiedades do son

en: Auto hide
gl: Agochar automaticamente

en: Automatically re-check menus
    for newly installed software
gl: Verificar automaticamente os menús
    se hai novo software instalado

en: Automatically save changes to session
gl: Gardar automaticamente os cambios da sesión

en: Available Programs
gl: Programas dispoñibles

en: Avoid on maximize
gl: Evitar ao maximizar

en: Avoid this panel when maximizing windows
gl: Evitar este panel ao maximizar fiestras

en: BMarks
gl: Marcadores

en: Back
gl: Atrás

en: Background
gl: Fondo

en: Background Settings
gl: Configuración do fondo

en: Background Type:
gl: Tipo de fondo:

en: Background color
gl: Cor do fondo

en: Background color:
gl: Cor do fondo:

en: Background pixmap
gl: Pixmap de fondo

en: Background pixmap does not scroll
gl: Non deslizar o pixmap de fondo

en: Background pixmap scrolls
gl: Deslizar o pixmap de fondo

en: Background should be shaded
gl: Facer o fondo sombreado

en: Background type
gl: Tipo de fondo

en: Before each update:
gl: Antes de cada actualización:

en: Behaviour
gl: Comportamento

en: Below
gl: Embaixo

en: Below other windows
gl: Debaixo das outras fiestras

en: Black on light yellow
gl: Negro sobre amarelo claro

en: Black on white
gl: Negro sobre branco

en: Blank Screen Now
gl: Pór agora a pantalla negra

en: Blinking cursor
gl: Cursor a pestanexar

en: Bookmark
gl: Marcador

en: Bookmark file
gl: Ficheiro de marcadores

en: Border width (tile only)
gl: Ancho do bordo (só mosaico)

en: Browse
gl: Buscar

en: Browse Currently Running Programs...
gl: Examinar os programas a se executar actualmente...

en: Browse...
gl: Buscar...

en: Bug Tracking System (www)
gl: Sistema de seguimento de erros (www)

en: Button type:
gl: Tipo de botón:

en: Buttons
gl: Botóns

en: By Name
gl: Por nome

en: By Size
gl: Por tamaño

en: By Time Last Accessed
gl: Pola última data de acceso

en: By Time Last Changed
gl: Pola última data de cambio

en: By Time Last Modified
gl: Pola última data de modificación

en: By Type
gl: Por tipo

en: COLOR
gl: COR

en: COMMAND
gl: COMANDO

en: CORBA Exception
gl: Excepción CORBA

en: C_olor selector...
gl: Selector de _cores...

en: Cache file
gl: Ficheiro de caché

en: Cache size
gl: Tamaño da caché

en: Can't create applet!
gl: ¡Non se pode crear a applet!

en: Can't create menu, using main menu!
gl: ¡Non se pode crear o menú, usando o principal!

en: Can't create the user menu directory
gl: Non se pode crear o directorio de menú do usuario

en: Can't execute 'About GNOME'
gl: Non se pode executar 'Acerca de GNOME'

en: Can't execute printer command
gl: Non se pode executar o comando da impresora

en: Can't execute the screenshot program
gl: Non se pode executar o programa de captura de pantalla

en: Can't find an empty spot
gl: Non se pode atopar un sitio baleiro

en: Can't find the screenshot program
gl: Non se atopa o programa de captura de pantalla

en: Can't get goad_id for applet, ignoring it
gl: Non se pode obter o goad_id da applet, ignorándoo

en: Can't get goad_id from desktop entry!
gl: ¡Non se pode obter o goad_id da entrada de escritorio!

en: Can't load entry
gl: Non se pode cargar a entrada

en: Can't open directory, using main menu!
gl: Non se pode abrir o directorio, usando o menú principal

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel Login
gl: Cancelar login

en: Cannot activate a panel object
gl: Non se pode activar un obxecto do panel

en: Cannot create an item with an empty command
gl: Non se pode crear un elemento cun comando baleiro

en: Cannot create object
gl: Non se pode crear o obxecto

en: Cannot execute panel global properties
gl: Non se pode executar o configurador das propiedades globais do panel

en: Cannot execute the gmc-client program,
    perhaps gmc is not installed
gl: Non se pode executar o programa gmc-client,
    se cadra o gmc non está instalado

en: Cannot execute the gnome calendar,
    perhaps it's not installed.
    It is in the gnome-pim package.
gl: Non se pode executar a axenda de gnome,
    se cadra non está instalada.
    Está no paquete gnome-pim.

en: Cannot execute xscreensaver
gl: Non se pode executar o xscreensaver

en: Cannot find pixmap file %s
gl: Non se pode atopar o ficheiro de pixmap %s

en: Cannot launch gmenu!
gl: ¡Non se pode lanzar o gmenu!

en: Cannot start CORBA
gl: Non se pode iniciar CORBA

en: Check for mail
gl: Comprobar o correo

en: Check for mail every
gl: Comprobar o correo cada

en: Choose Current Session
gl: Escoller a sesión actual

en: Choose an icon
gl: Escoller unha icona

en: Click on the GNOME foot icon to open the
    Main Menu.  This menu contains all
    GNOME applications, tools, and commands.
gl: Prema na icona do pé de GNOME para abrir
    o menú principal.  Este menú contén tódalas
    aplicacións, utilidades e comandos de GNOME.

en: Clicked tile
gl: Mosaico ao premer

en: Clock
gl: Reloxo

en: Clock Applet
gl: Applet de reloxo

en: Clock applets
gl: Applets de reloxos

en: Clock properties
gl: Propiedades do reloxo

en: Clocks
gl: Reloxos

en: Close All
gl: Pechar todas

en: Close drawer if a launcher inside it is pressed
gl: Pechar o caixón ao premer un lanzador dentro del

en: Close window
gl: Pechar fiestra

en: Collapse
gl: Esconder

en: Color
gl: Cor

en: Color XTerm
gl: Xterm a cores

en: Color Xterm
gl: Xterm a cores

en: Color palette:
gl: Paleta de cores:

en: Color scheme:
gl: Esquema de cores:

en: Color selector
gl: Selector de cor

en: Color to use:
gl: Cor a usar:

en: Colors
gl: Cores

en: Columns of Desktops
gl: Columnas de escritorios

en: Command
gl: Comando

en: Command (optional)
gl: Comando (opcional)

en: Command to execute when fish is clicked:
gl: Comando a executar ao premer no peixe:

en: Command to run before we check for mail:
gl: Comando para executar antes de comprobar o correo:

en: Confirm before killing windows
gl: Confirmar antes de matar as fiestras

en: Confirm the removal of panels with a dialog
gl: Confirmar cun diálogo a eliminación dos paneis

en: Constant speed animations
gl: Animacións de velocidade constante

en: Continue
gl: Continuar

en: Continue waiting
gl: Continuar á espera

en: Copy date
gl: Data da copia

en: Copy time
gl: Hora da copia

en: Copyright (c) 1998 Red Hat Software, Inc.
gl: Copyright © 1998 Red Hat Software, Inc.

en: Could not call time-admin
    Perhaps time-admin is not installed
gl: Non foi posible chamar ao time-admin
    Pode que non estea instalado

en: Could not connect to gnome-session
gl: Non foi posible conectarse a gnome-session

en: Could not connect to the session manager
gl: Non foi posible conectarse ao xestor de sesión

en: Could not get directory name from path: %s
gl: Non foi posible obter o nome do directorio no camiño de busca: %s

en: Could not get file from path: %s
gl: Non foi posible coller o ficheiro no camiño de busca: %s

en: Could not get file name from path: %s
gl: Non foi posible obter o nome do ficheiro no camiño de busca: %s

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
gl: Non se atopou o enderezo de Internet de %s.
    Isto impedirá que GNOME funcione correctamente.
    Pode que o problema se resolva engadindo
    %s ao ficheiro /etc/hosts.

en: Could not open .order file: %s
gl: Non foi posible abrir o ficheiro .order: %s

en: Could not open .order file: %s
    %s
gl: Non foi posible abrir o ficheiro .order: %s
    %s

en: Could not open file '%s' for writing
gl: Non foi posible abrir o ficheiro '%s' para escritura

en: Could not remove old order file %s: %s
gl: Non foi posible eliminar o ficheiro de orde antigo %s: %s

en: Could not remove the menu item %s: %s
gl: Non foi posible eliminar o elemento de menú %s: %s

en: Could not rename tmp file: %s to %s
    %s
gl: Non foi posible renomear o ficheiro temporal: %s a %s
    %s

en: Couldn't add applet
gl: Non se pode engadir a applet

en: Count
gl: Total

en: Create a new item
gl: Crear un novo elemento

en: Create a new menu item
gl: Crear un novo elemento de menú

en: Create a new submenu
gl: Crear un novo submenú

en: Create launcher applet
gl: Crear lanzador

en: Create menu item
gl: Crear un elemento de menú

en: Create panel
gl: Crear panel

en: Create swallow applet
gl: Crear applet engulida

en: Creates a new terminal window
gl: Crear unha nova fiestra de terminal

en: Current screen:
gl: Pantalla actual:

en: Current session managed programs
gl: Propiedades do Xestor de Sesións

en: Custom
gl: Personalizado

en: Custom colors
gl: Cores personalizadas

en: Debian menus
gl: Menús de Debian

en: Debug level
gl: Nivel de depuración

en: Default
gl: Por omisión

en: Default (from global preferences)
gl: Por defecto (segundo as preferencias globais)

en: Default movement mode
gl: Modo de movemento por defecto

en: Default task size:
gl: Tamaño da tarefa por defecto:

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete empty submenu?
gl: ¿Borrar submenú baleiro?

en: Delete generates DEL/^H
gl: Suprimir xera DEL/^H

en: Delete selected menu item
gl: Borrar o elemento de menú seleccionado

en: Delete this menu item?
gl: ¿Borrar este elemento de menú?

en: Depth (displacement when pressed)
gl: Profundidade (desprazamento ao premer)

en: Description
gl: Descrición

en: Desk Guide
gl: Guía de Escritorio

en: Desk Guide Alert
gl: Alerta da Guía de Escritorio

en: Desk Guide Settings
gl: Configuración da Guía de Escritorio

en: Desk Guide Task View
gl: Visualización de tarefas da Guía de Escritorio

en: Desk-Guide tooltip delay [ms]
gl: Retardo dos tooltips da Guía de Escritorio [ms]

en: Deskguide (the desktop pager)
gl: Guía de escritorio (o paxinador do escritorio)

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Desktop Height [pixels]
gl: Altura do escritorio [puntos]

en: Desktop Settings
gl: Configuración dos Escritorios

en: Desktop Width [pixels]
gl: Anchura do escritorio [puntos]

en: Desktop entry properties
gl: Propiedades da entrada do escritorio

en: Desktop menu:
gl: Menú do escritorio:

en: Desktop name tooltip delay [ms]
gl: Retardo do tooltip co nome de escritorio [ms]

en: Desktop:
gl: Escritorio:

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Development (www)
gl: Desenvolvemento (www)

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Discarded on logout and can die.
gl: Descartado ao facer logout, e pode morrer.

en: Display
gl: Aparencia

en: Display fortunes instead of hints
gl: Amosar frases do fortune no canto das suxestións

en: Display message of the day instead of hints
gl: Amosar a mensaxe do día no canto das suxestións

en: Display normal hints
gl: Amosar suxestións normais

en: Display this dialog next time
gl: Amosar este diálogo a próxima vez

en: Display tooltips with full task names
gl: Amosar tooltips cos nomes completos das tarefas

en: Distribution menu (if found):
gl: Menú da distribución (se for atopado):

en: Distribution:
gl: Distribución:

en: Divide height by number of rows
gl: Dividir a altura polo número de ringleiras

en: Divide height by number of vertical areas
gl: Dividir a altura polo número de áreas verticais

en: Divide width by number of columns
gl: Dividiela anchura polo número de columnas

en: Divide width by number of horizontal areas
gl: Dividir a anchura polo número de áreas horizontais

en: Do not shade background
gl: Fondo non sombreado

en: Do not start up shells as login shells
gl: Non iniciar as shells como shell de login

en: Do not update lastlog entry
gl: Non actualizar a entrada lastlog

en: Do not update utmp entry
gl: Non actualizar a entrada utmp

en: Do not update wtmp entry
gl: Non actualizar a entrada wtmp

en: Don't avoid on maximize
gl: Non evitar ao maximizar

en: Don't know how to activate `%s'
gl: Xeito de activar `%s' descoñecido

en: Don't scale image to fit
gl: Non redimensionar a imaxe para que encaixe no panel

en: Drawer
gl: Caixón

en: Drawer handle
gl: Tirador do caixón

en: Drawer icon
gl: Icona de caixón

en: Drawer sliding
gl: Deslizamento dos caixóns

en: E-Mail utility
gl: Xestor de correo electrónico

en: Edge panel
gl: Panel lateral

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Startup Program
gl: Editar programa de inicio

en: Edit menus...
gl: Editar menús...

en: Edit session name
gl: Editar o nome da sesión

en: Edit...
gl: Editar...

en: Emacs text editor
gl: Editor de texto Emacs

en: Enable Auto-hide
gl: Activar agochamento automático

en: Enable animations
gl: Usar animacións

en: Enable bold text
gl: Activar texto en negra

en: Enable hidebutton
gl: Mostrar os botóns para agochar

en: Enable hidebutton arrow
gl: Mostrar as frechas nos botóns para agochar

en: Enable login hints
gl: Activar as suxestións ao iniciar

en: Enable panel keybindings
gl: Activar os atallos de teclado do panel

en: Enable task grouping
gl: Permitir o agrupamento de tarefas

en: End world hunger
gl: Rematar a fame no mundo

en: Enlightenment Window Manager
gl: Xestor de fiestras Enlightenment

en: Entire menu
gl: Menú completo

en: Error during execution of chosen editor.
    
    The editor you have chosen is probably either not available,
    or is not on your current path.
gl: Erro ao executar o editor escollido.
    
    É probable que o editor que escolleu xa non estea dispoñible,
    ou non estea no camiño de busca actual.

en: Error loading document:
    
    %s
    
    You probably don't
    have this documentation
    installed on your system.
gl: Erro ao cargar o documento:
    
    %s
    
    Probablemente non ten
    esta documentación
    instalada no seu sistema.

en: Execute
gl: Executar

en: Execute a command line
gl: Executar unha liña de comandos

en: Execute this program instead of a shell
gl: Executar este programa en vez dunha shell

en: Execute this program the same way as xterm does
gl: Executar este programa do mesmo xeito que o xterm

en: Expand
gl: Expandir

en: Explicit hide
gl: Agochamento explícito

en: FONT
gl: FONTE

en: Failed to create directory
gl: Erro ao crear o directorio

en: Failed to execute command:
    %s
gl: Fallo ao executar o comando:
    %s

en: Failed to execute command:
    %s
    %s
gl: Fallo ao executar o comando:
    %s
    %s

en: Failed to load this program!
gl: ¡Fallo ao cargar este programa!

en: Fast but low quality scaling of button icons
gl: Escalado das iconas dos botóns de xeito rápido mais de calidade baixa

en: Favorites
gl: Favoritos

en: Favorites (user menus)
gl: Favoritos (menús do usuario)

en: Favorites menu
gl: Menú de favoritos

en: Favorites:
gl: Favoritos:

en: File
gl: Ficheiro

en: File %s already exists. Overwrite?
gl: O ficheiro %s xa existe. ¿Sobrescribilo?

en: File Formats
gl: Formatos de ficheiros

en: File Manager
gl: Xestor de Ficheiros

en: Fill window thumbnails with screen contents
gl: Encher os cadros das fiestras cos contidos da pantalla

en: Fish
gl: Peixe

en: Floating panel
gl: Panel flotante

en: Folder:
gl: Cartafol:

en: Follow panel size
gl: Seguir o tamaño do panel

en: Font:
gl: Fonte:

en: Fore/Background Color:
gl: Cor do texto/fondo:

en: Foreground color
gl: Cor do texto

en: Foreground color:
gl: Cor do texto:

en: Format
gl: Formato

en: Forward
gl: Adiante

en: Frames In Animation:
gl: Imaxes na animación

en: Frederic Devernay
gl: Frédéric Devernay

en: Free movement (doesn't disturb other applets) (or use Alt)
gl: Movemento libre (non interfere coas outras applets) (ou empregue Alt)

en: GEOMETRY
gl: XEOMETRÍA

en: GNOME Desktop Guide (Pager)
gl: Guía de Escritorio (Paxinador) de GNOME

en: GNOME Developers' Site
gl: Páxina web dos desenvolvedores de GNOME

en: GNOME Fish Properties
gl: Propiedades do peixe de GNOME

en: GNOME Help
gl: Axuda de GNOME

en: GNOME Help Browser allows easy access to various forms of documentation on your system
gl: O navegador de axuda de GNOME permítelle un acceso sinxelo a varias formas de documentación do sistema

en: GNOME Help Path
gl: Camiño á axuda de GNOME

en: GNOME Hints
gl: Suxestións de GNOME

en: GNOME Main Site
gl: Páxina web principal de GNOME

en: GNOME News Site
gl: Páxina web de novas de GNOME

en: GNOME Tasklist
gl: Lista de Tarefas de GNOME

en: GNOME Terminal
gl: Terminal GNOME

en: GNOME menu editor
gl: Editor de menús de GNOME

en: GNOME terminal
gl: Emulador de Terminal GNOME

en: GNOME terminal:     Miguel de Icaza (miguel@kernel.org)
gl: Terminal GNOME:     Miguel de Icaza (miguel@kernel.org)

en: GNOME was brought to you by
gl: GNOME foi feito para vostede por

en: GNU Image Manipulation Program
gl: O Programa de Edición de Imaxes de GNU

en: Games
gl: Xogos

en: Games menu
gl: Menú de Xogos

en: General
gl: Xeral

en: Geometry
gl: Xeometría

en: Gergo Erdi
gl: Gergo Érdi

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-core
gl: Falta o ficheiro glade do programa de captura de pantalla.
    Verifique a instalación de gnome-core

en: Global Preferences...
gl: Propiedades globais...

en: Global main menu
gl: Menú global principal

en: Global menu
gl: Menú global

en: Global panel properties
gl: Propiedades globais do panel

en: Gnome Help Bookmarks
gl: Marcadores da axuda de GNOME

en: Gnome Help Browser
gl: Navegador de axuda de GNOME

en: Gnome Help Configure
gl: Configurar a axuda de GNOME

en: Gnome Help History
gl: Historia da axuda de Gnome

en: Gnome hint
gl: Suxestión de Gnome

en: Go to the next location in the history list
gl: Ir para a posición seguinte na lista de historia

en: Go to the previous location in the history list
gl: Ir para a posición anterior na lista de historia

en: Grab a window instead of the entire screen
gl: Capture unha fiestra en vez da pantalla completa

en: Grab key...
gl: Capturar tecla...

en: Graphical File Manager
gl: Xestor Gráfico de Ficheiros

en: Graphics
gl: Gráficos

en: Graphics menu
gl: Menú de programas para traballar con imaxes

en: Green on black
gl: Verde sobre negro

en: Gtk+ port of Vim
gl: Versión do Vim para Gtk+

en: HEIGHT
gl: ALTURA

en: Height
gl: Altura

en: Height of window
gl: Altura da fiestra

en: Help
gl: Axuda

en: Help on %s
gl: Axuda sobre %s

en: Help on Help
gl: Axuda sobre a Axuda

en: Help system
gl: Sistema de axuda

en: Hidden
gl: Agochada

en: Hide
gl: Agochar

en: Hide advanced options
gl: Agochar as opcións avanzadas

en: Hide buttons
gl: Botóns para agochar

en: Hide delay (ms)
gl: Retardo ao agochar (ms)

en: Hide the advanced controls below this button.
gl: Agochar os controis avanzados baixo este botón.

en: Hide this panel
gl: Agochar este panel

en: Hiding
gl: Agochamento

en: Hiding policy
gl: Xeito de agochamento

en: History
gl: Historia

en: History and cache
gl: Historia e caché

en: History file
gl: Ficheiro de historia

en: History size
gl: Tamaño da historia

en: Horizontal Layout
gl: Disposición horizontal

en: Huge (80 pixels)
gl: Enorme (80 puntos)

en: I've detected a panel already running.
    Start another panel as well?
    (The new panel will not be restarted.)
gl: Detectouse outro panel a se executar.
    ¿Desexa executar outro?
    (O novo panel non será reiniciado.)

en: ICON
gl: ICONA

en: Icon
gl: Icona

en: Iconify
gl: Iconificar

en: Iconify All
gl: Iconificar todas

en: If you are using Linux 2.2.x with glibc 2.1.x, this
    is probably due to incorrectly setup Unix98 ptys.
    
    Please read linux/Documentation/Changes for how to
    set them up correctly.
gl: Se está a usar Linux 2.2.x con glibc 2.1.x, isto
    é probablemente por mor dunha configuración incorrecta
    dos ptys Unix98.
    
    Por favor, lea o ficheiro linux/Documentation/Changes
    para saber como configuralos correctamente.

en: Image
gl: Imaxe

en: Image loading and display settings
gl: Configuración da carga e visualización de imaxes

en: Imlib Configuration Options
gl: Configuración da Imlib

en: In a submenu
gl: Nun submenú

en: In the menu
gl: No menú

en: Inactive
gl: Inactivo

en: Incremental update delay [ms]
gl: Retardo de actualización [ms]

en: Index
gl: Índice

en: Info Pages
gl: Páxinas Info

en: Info Path
gl: Camiño aos documentos Info

en: Inigo Serna
gl: Iñigo Serna

en: Initialize session settings
gl: Inicializar as propiedades da sesión

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
gl: Memoria insuficiente para gardar a captura de pantalla.
    Libere algúns recursos e tente de novo.

en: Integrated help system (Info, man, HTML)
gl: Sistema integrado de axuda (Info, Man, HTML)

en: Internet time
gl: Hora Internet

en: Japanese terminal emulation program
gl: Emulador de terminal Xaponés

en: KDE menu (if found):
gl: Menú de KDE (se for atopado):

en: KDE menus
gl: Menús de KDE

en: Kanji terminal
gl: Terminal Kanji

en: Keep menus in memory
gl: Manter os menús na memoria

en: Keep panels above other windows
gl: Manter os paneis por riba das outras fiestras

en: Keep panels below other windows
gl: Manter os paneis baixo as outras fiestras

en: Keep panels on the same level as other windows
gl: Manter os paneis no mesmo nivel que as outras fiestras

en: Key Bindings
gl: Atallos de teclado

en: Keyboard Bell
gl: Son do teclado

en: Keyboard Settings
gl: Configuración do teclado

en: Kill All
gl: Matar todas

en: Kill Daemon
gl: Matar daemon

en: Kill app
gl: Matar aplicación

en: Kill session
gl: Rematar sesión

en: Large (64 pixels)
gl: Grande (64 puntos)

en: Last
gl: Último

en: Launcher
gl: Lanzador

en: Launcher from menu
gl: Lanzador dende o menú

en: Launcher icon
gl: Icona de lanzador

en: Launcher properties
gl: Propiedades do lanzador

en: Launcher...
gl: Lanzador...

en: Layout
gl: Disposición

en: Left
gl: Esquerda

en: Level
gl: Nivel

en: Library Functions
gl: Funcións de biblioteca

en: Linux console
gl: Consola Linux

en: Local maildir
gl: Directorio de correo local

en: Local mailspool
gl: Directorio de caixas de correo locais

en: Location:
gl: Lugar:

en: Lock Screen
gl: Bloquear pantalla

en: Lock Screen Now
gl: Bloquear agora a pantalla

en: Lock button
gl: Botón de bloqueo

en: Lock screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Log Out
gl: Terminar sesión

en: Log out
gl: Terminar sesión

en: Log out button
gl: Botón de saída de sesión

en: Log out of GNOME
gl: Saír de GNOME

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down your computer
gl: Saír desta sesión para entrar como un usuario distinto ou para apagar o ordenador

en: Logout
gl: Terminar sesión

en: Looking up internet address for %s
gl: Buscando a dirección de Internet de %s

en: Mail check
gl: Comprobación de correo

en: Mail check Applet
gl: Applet de comprobación de correo

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
gl: A comprobación de correo avísalle cando ten novo correo na súa caixa

en: Mail check properties
gl: Propiedades da comprobación de correo

en: Mail server:
gl: Servidor de correo:

en: Mail spool file:
gl: Ficheiro de correo:

en: Mailbox
gl: Caixa de correo

en: Mailbox resides on:
gl: A caixa de correo fica en:

en: Mailcheck
gl: Caixa de correo

en: Mailing Lists (www)
gl: Listas de correo (www)

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Main menu
gl: Menú principal

en: Make buttons flush with panel edge
gl: Facer que os botóns se aliñen coa beira do panel

en: Man Pages
gl: Páxinas de manual

en: Man Path
gl: Camiño ás páxinas de manual

en: Many many others ...
gl: Moitos, moitos outros ...

en: Martin Norbaeck
gl: Martin Norbäck

en: Maximize mode
gl: Xeito de maximizar

en: Menu
gl: Menú

en: Menu editor
gl: Editor de menús

en: Menu icon
gl: Icona de menú

en: Menu panel
gl: Panel de menú

en: Menu path
gl: Camiño do menú

en: Menu properties
gl: Propiedades do menú

en: Menu type
gl: Tipo de menú

en: Menus
gl: Menús

en: Merge in system menus
gl: Combinar menús do sistema

en: Message of The Day
gl: Mensaxe do día

en: Message of the day file to use:
gl: Ficheiro coa mensaxe do día a usar:

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
gl: Milisegundos a agardar que os clientes morran (0=infinito)

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
gl: Milisegundos a agardar que os clientes se rexistren (0=infinito)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
gl: Milisegundos a agardar que os clientes respondan (0=infinito)

en: Miscellaneous
gl: Varios

en: Monitors
gl: Monitores

en: Mouse Settings
gl: Configuración do rato

en: Move
gl: Mover

en: Move down
gl: Mover para abaixo

en: Move iconified tasks to current workspace when restoring
gl: Mover as tarefas iconificadas ao escritorio actual ao restaurar

en: Move selected menu down
gl: Mover o menú seleccionado para abaixo

en: Move selected menu up
gl: Mover o menú seleccionado para arriba

en: Move up
gl: Mover para arriba

en: Multimedia applets
gl: Applets Multimedia

en: Multimedia menu
gl: Programas multimedia

en: NOSHADED
gl: NONSOMBREADO

en: NOUTMP
gl: NONUTMP

en: NOWTMP
gl: NONWTMP

en: NUMBER
gl: NÚMERO

en: Netscape browser
gl: Navegador Netscape

en: Network
gl: Rede

en: Network applets
gl: Applets de rede

en: Never allowed to die.
gl: Nunca se lle permite morrer.

en: New Folder
gl: Novo cartafol

en: New Item
gl: Novo elemento

en: New Mail
gl: Novo correo

en: New Submenu
gl: Novo submenú

en: New _Item...
gl: Novo _elemento...

en: News (www)
gl: Novas (www)

en: No 'Exec' field in entry
gl: Non hai un campo 'Exec' na entrada

en: No mail.
gl: Non ten correo.

en: No message of the day found!
gl: ¡Non se atopou a mensaxe do día!

en: No panel found
gl: Non se atopou ningún panel

en: No program selected
gl: Ningún programa seleccionado

en: No response to the %s command.
gl: Non houbo resposta ao comando %s.

en: No socket was created
gl: Non se creou ningún socket

en: No system menus found!
gl: ¡Non se atoparon menús de sistema!

en: Non-session-managed Startup Programs
gl: Programas de inicio sen xestión de sesión

en: None
gl: Ningún

en: Normal menu
gl: Menú normal

en: Normal tile
gl: Mosaico normal

en: Not enough room to write file %s
gl: Non hai espacio dabondo para escribir o ficheiro %s

en: Note: The panel will size itself to the
    largest applet in the panel, and that
    not all applets obey these sizes.
gl: Nota: O panel terá sempre o tamaño da applet
    máis grande, e non todas elas obedecen
    os tamaños indicados.

en: Number of tasks before grouping occurs
gl: Número de tarefas para que haxa agrupamento

en: OK
gl: Aceptar

en: Object created is not AppletWidget
gl: O obxecto creado non é un AppletWidget

en: Off
gl: Desactivado

en: Offset from screen edge:
gl: Desprazamento dende a beira da pantalla:

en: On the main menu
gl: No menú principal

en: One moment, reading menus...
gl: Un momento, lendo os menús...

en: Only read saved sessions from the default.session file
gl: Ler só as sesións gravadas no ficheiro default.session

en: Only show current desktop in pager
gl: Amosar só o escritorio actual no paxinador

en: Only use empty space
gl: Usar só o espacio baleiro

en: Open URL: %s
gl: Abrir URL: %s

en: Open new browser window
gl: Abrir unha nova fiestra do navegador

en: Options
gl: Opcións

en: Options for the startup hint dialog
gl: Opcións para o diálogo de axudas no inicio

en: Order
gl: Orde

en: Order:
gl: Orde:

en: Orient panel horizontally
gl: Orientar o panel horizontalmente

en: Orient panel vertically
gl: Orientar o panel verticalmente

en: Orientation
gl: Orientación

en: Override desktop height with panel size
gl: Ignorar a altura do escritorio e usar o tamaño do panel

en: Override desktop width with panel size
gl: Ignorar a anchura do escritorio e usar o tamaño do panel

en: Overwrite existing menu entry?
gl: ¿Sobrescribir a entrada de menú existente?

en: Padding between applets
gl: Marxe entre as applets

en: Padding between applets and panel border
gl: Marxe entre as applets e o bordo do panel

en: Page Title
gl: Título da páxina

en: Panel Manual...
gl: Manual do panel...

en: Panel Objects
gl: Obxectos do panel

en: Panel Position
gl: Posición do panel

en: Panel menu:
gl: Menú do panel:

en: Panel properties
gl: Propiedades do panel

en: Panel size:
gl: Tamaño do panel:

en: Panel to add the launcher to
gl: Panel onde engadir o lanzador

en: Panel treatment (GNOME compliant window managers only)
gl: Tratamento do panel (só para xestores de fiestras compatibles con GNOME)

en: Panel window level:
gl: Nivel da fiestra do panel:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Paths
gl: Camiños

en: Pause per frame (s):
gl: Pausa por imaxe (s):

en: Pick a Font
gl: Escoller unha fonte

en: Pick a color
gl: Escoller unha cor

en: Pixmap file:
gl: Ficheiro de pixmap:

en: Play a sound when new mail arrives
gl: Reproducir un son cando chega novo correo

en: Popdown task view automatically
gl: Agochar automaticamente a vista de tarefas

en: Popup menu key
gl: Tecla para despregar o menú

en: Position to add the launcher to
gl: Posición onde engadir o lanzador

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Prelight buttons on mouseover
gl: Iluminar os botóns ao sobrevoar co rato

en: Press a key...
gl: Prema unha tecla...

en: Preview
gl: Previsualización

en: Print Screenshot
gl: Imprimir a captura de pantalla

en: Print command:
gl: Comando de impresión

en: Printer
gl: Impresora

en: Printer Applet
gl: Applet de impresión

en: Printer name:
gl: Nome da impresora:

en: Printer properties
gl: Propiedades da impresora

en: Priority
gl: Prioridade

en: Program
gl: Programa

en: Programs
gl: Programas

en: Programs (system menus)
gl: Programas (menús do sistema)

en: Programs for Internet and networks
gl: Programas para Internet e redes

en: Programs menu
gl: Menú de programas

en: Programs to be merged in (system menus)
gl: Programas para combinar (menús do sistema)

en: Programs with smaller values are started before programs with higher values. The default value should be OK
gl: Os programas con valores inferiores execútanse antes que os programas con valores superiores. O valor por omisión debería funcionar ben.

en: Programs:
gl: Programas:

en: Prompt on logout
gl: Preguntar ao saír

en: Properties
gl: Propiedades

en: Properties...
gl: Propiedades...

en: Push movement (or use Shift)
gl: Movemento empurrando (ou empregue Shift)

en: Put into run dialog
gl: Pór no diálogo de execución

en: Raise area grid over tasks
gl: Elevar o enreixado das áreas por riba das tarefas

en: Raise panels on mouse-over
gl: Elevar os paneis ao sobrevoar co rato

en: Really log out?
gl: ¿Saír realmente?

en: Really reset all GNOME user settings for %s?
gl: ¿Reiniciar realmente tódalas configuracións de usuario de GNOME de %s?

en: Reboot
gl: Reiniciar

en: Red Hat menus
gl: Menús de Red Hat

en: Regular XTerm
gl: XTerm normal

en: Released under the terms of the GNU Public License.
    GNOME menu editor.
gl: Distribuído baixo os termos da Licencia Pública de GNU.
    Editor de menús de GNOME.

en: Reload
gl: Reler

en: Remote IMAP-server
gl: Servidor IMAP remoto

en: Remote POP3-server
gl: Servidor POP3 remoto

en: Remote-client-error occured. Remote-polling deactivated. Maybe you used a wrong server/username/password?
gl: Houbo un erro de cliente remoto. Desactivouse a consulta remota. Pode ser que usara un nome/contrasinal/servidor incorrecto

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove Program
gl: Quitar Programa

en: Remove applet
gl: Eliminar a applet

en: Remove from panel
gl: Quitar do panel

en: Remove this item
gl: Eliminar este elemento

en: Remove this panel
gl: Eliminar este panel

en: Remove this panel...
gl: Eliminar este panel...

en: Reread all menus
gl: Reler tódolos menús

en: Rescan Desktop Devices
gl: Reler os dispositivos do escritorio

en: Rescan Desktop Directory
gl: Reler o directorio do escritorio

en: Reset all user settings
gl: Reiniciar tódalas configuracións de usuario

en: Reset and _Clear
gl: Reiniciar e _limpar

en: Respawn
gl: Reexecutar

en: Respawn abandoned due to failures.
gl: Reexecución abandonada por mor dalgún erro.

en: Restart Daemon
gl: Reiniciar daemon

en: Restore
gl: Restaurar

en: Restore All
gl: Restaurar todas

en: Revert
gl: Reverter

en: Ridiculous (128 pixels)
gl: Xigante (128 puntos)

en: Right
gl: Dereita

en: Rotate image for vertical panels
gl: Xirar a imaxe nos paneis verticais

en: Rotate on vertical panels
gl: Xirar nos paneis verticais

en: Rows of Desktops
gl: Ringleiras de escritorio

en: Rows of tasks:
gl: Ringleiras de tarefas:

en: Run
gl: Executar

en: Run Program
gl: Executar programa

en: Run button
gl: Botón de executar

en: Run dialog key
gl: Tecla para o diálogo de execución

en: Run in terminal
gl: Executar nun terminal

en: Run...
gl: Executar...

en: Running
gl: A se executar

en: Running in "Lockdown" mode.  This means your system administrator has prohibited any changes to the panel's configuration to take place.
gl: Executando en modo limitado.  Isto significa que o administrador do seu sistema prohibiu que se realicen modificacións na configuración do panel.

en: SHADED
gl: SOMBREADO

en: SOLID
gl: SÓLIDO

en: Save
gl: Gardar

en: Save Current Session
gl: Garda-la sesión actual

en: Save changes?
gl: ¿Gardar os cambios?

en: Save current setup
gl: Gardar a configuración actual

en: Save screenshot to _desktop
gl: Gardar a captura de pantalla no _escritorio

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
gl: Gardar a captura de pantalla na páxina _web (en ~/public__html)

en: Saving
gl: Gardando

en: Saving session details.
gl: Gardando os detalles da sesión.

en: Sawfish Window Manager
gl: Xestor de fiestras Sawfish

en: Scale image (keep proportions)
gl: Redimensionar a imaxe (manter a proporción)

en: Screensaver
gl: Protector de pantalla

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: Screenshot Print Preview
gl: Previsualización da impresión da captura de pantalla

en: Scroll on keystroke
gl: Voltar ao premer unha tecla

en: Scroll on output
gl: Voltar se hai saída na pantalla

en: Scrollback lines:
gl: Liñas de deslizamento para atrás:

en: Scrollbar position:
gl: Posición da barra de deslizamento:

en: Scrolling
gl: Deslizamento

en: Select animation
gl: Seleccionar animación

en: Select-by-word characters:
gl: Caracteres separadores de palabras:

en: Session
gl: Sesión

en: Session Chooser
gl: Escolla de sesión

en: Session Manager Proxy
gl: Proxy do xestor de sesión

en: Session Name
gl: Nome da sesión

en: Session Options
gl: Opcións da sesión

en: Session Properties
gl: Propiedades da sesión

en: Set Time
gl: Establecer a hora

en: Set the TERM variable
gl: Establecer a variable TERM

en: Set the window icon
gl: Establecer a icona da fiestra

en: Set the window title
gl: Establecer o título da fiestra

en: Settings
gl: Configuración

en: Shade
gl: Enrolar

en: Shade All
gl: Enrolar todas

en: Shade background
gl: Fondo sombreado

en: Show Bookmarks Window
gl: Amosar a fiestra dos marcadores

en: Show Desk-Guide tooltips
gl: Amosar os tooltips da Guía de Escritorio

en: Show Documentation Index
gl: Amosar o índice da documentación

en: Show History Window
gl: Amosar a fiestra da historia

en: Show [...] buttons
gl: Amosar botóns con [...]

en: Show arrows on hide button
gl: Amosar frechas nos botóns para agochar

en: Show button tiles only when cursor is over the button
gl: Amosar os mosaicos do botón só cando o cursor está por riba del

en: Show date in applet
gl: Amosar a data na applet

en: Show date in tooltip
gl: Amosar a data no tooltip

en: Show delay (ms)
gl: Retardo ao amosar (ms)

en: Show desktop name tooltips
gl: Amosar os tooltips cos nomes de escritorio

en: Show hidden tasks (HIDDEN)
gl: Amosar as tarefas agochadas (HIDDEN)

en: Show hide buttons
gl: Amosar os botóns para agochar

en: Show iconified (minimized) applications
gl: Mostrar as aplicacións iconificadas (minimizadas)

en: Show iconified (minimized) applications on all desktops
gl: Mostrar as tarefas iconificadas (minimizadas) de tódolos escritorios

en: Show menu titles
gl: Amosar os títulos dos menús

en: Show mini icons
gl: Amosar iconas pequenas

en: Show normal applications
gl: Mostrar as aplicacións normais

en: Show normal applications on all desktops
gl: Mostrar as aplicacións normais de tódolos escritorios

en: Show popup menus outside of panels
gl: Amosar os menús popup fóra dos paneis

en: Show shaded tasks (SHADED)
gl: Amosar as tarefas enroladas (SHADED)

en: Show splash screen on login
gl: Mostrar unha pantalla de presentación ao entrar

en: Show tasklist arrow
gl: Mostrar a frecha da lista de tarefas

en: Show tasks which hide from taskbar (SKIP-TASKBAR)
gl: Amosar as tarefas agochadas da barra de tarefas (SKIP-TASKBAR)

en: Show tasks which hide from window list (SKIP-WINLIST)
gl: Amosar as tarefas agochadas da lista de fiestras (SKIP-WINLIST)

en: Shut Down
gl: Apagar

en: Silence terminal bell
gl: Silenciar o son do terminal

en: Sink tasklist into panel
gl: Introducir a lista de tarefas no panel

en: Size
gl: Tamaño

en: Size (pixels)
gl: Tamaño (puntos)

en: Size and Position
gl: Tamaño e posición

en: Sliding panel
gl: Panel deslizante

en: Small (36 pixels)
gl: Pequeno (36 puntos)

en: Solid background
gl: Fondo sólido

en: Sort Submenu
gl: Ordenar submenú

en: Sort Submenu _Recursive
gl: Ordenar submenú _recursivamente

en: Sort _Recursive
gl: Ordenar _recursivamente

en: Sort selected submenu
gl: Ordenar o submenú seleccionado

en: Special
gl: Especial

en: Special Files
gl: Ficheiros especiais

en: Special icon
gl: Icona especial

en: Specifies font name
gl: Indica o nome da fonte

en: Specifies the geometry for the main window
gl: Indica a xeometría da fiestra principal

en: Specify a session name to load
gl: Indica o nome de sesión para iniciar

en: Standard
gl: Estándar

en: Standard (48 pixels)
gl: Normal (48 puntos)

en: Start Session
gl: Iniciar sesión

en: Start in fortune mode
gl: Comezar co fortune

en: Start in hint browsing mode
gl: Comezar co visualizador de suxestións

en: Start in motd mode
gl: Comezar coa mensaxe do día

en: Start in session login mode (used from gsm)
gl: Comezar en modo de login na sesión (usado polo gsm)

en: Start up shells as login shells
gl: Iniciar as shells como shell de login

en: Start with default programs
gl: Comezar cos programas por omisión

en: Started but has not yet reported state.
gl: Iniciouse pero aínda non informou do estado.

en: Starting
gl: Iniciando

en: Starting GNOME
gl: Iniciando GNOME

en: Starting GNOME: %s
gl: Iniciando GNOME: %s

en: Starting GNOME: done
gl: Iniciando GNOME: feito

en: Startup Command
gl: Comando de inicio

en: Startup Hint
gl: Axudas no Inicio

en: Startup Programs
gl: Programas de inicio

en: State
gl: Estado

en: State not reported within timeout.
gl: Non se informou do estado antes do tempo de expiración.

en: Status dock
gl: Taboleiro de estado

en: Stick
gl: Pegar

en: Stick All
gl: Pegar todas

en: Stretch image (change proportions)
gl: Alongar a imaxe (cambiar as proporcións)

en: Style
gl: Estilo

en: Style:
gl: Estilo:

en: SuSE menus
gl: Menús de SuSE

en: Swallowed app...
gl: Aplicación engulida...

en: Swap Delete/Backspace
gl: Trocar Suprimir/Borrar

en: Switch horizontal/vertical position of tasklist arrow
gl: Mudar a posición horizontal/vertical da frecha da lista de tarefas

en: Switched movement (or use Ctrl)
gl: Movemento trocando a posición (ou empregue Ctrl)

en: System
gl: Sistema

en: System Calls
gl: Chamadas ao sistema

en: System Monitors (Processor, Diskspace, Memory, etc.)
gl: Monitores de sistema, etc ...

en: System menu
gl: Menú de Sistema

en: Szabolcs 'Shooby' Ban
gl: Szabolcs 'Shooby' Bán

en: TCLASS
gl: CLASE-T

en: TERMNAME
gl: NOMETERM

en: TITLE
gl: TÍTULO

en: TRANSPARENT
gl: TRANSPARENTE

en: Take screenshot key
gl: Tecla para facer unha captura de pantalla

en: Take window screenshot key
gl: Tecla para facer unha captura de fiestra

en: Tasklist
gl: Lista de tarefas

en: Tasklist height is dynamic
gl: A altura da lista de tarefas é dinámica

en: Tasklist height is fixed
gl: A altura da lista de tarefas é fixa

en: Tasklist height:
gl: Altura da lista de tarefas:

en: Tasklist properties
gl: Propiedades da lista de tarefas

en: Tasklist width is dynamic
gl: A anchura da lista de tarefas é dinámica

en: Tasklist width is fixed
gl: A anchura da lista de tarefas é fixa

en: Tasklist width is that of longest title
gl: A anchura da lista de tarefas é a do título máis longo

en: Tasklist width:
gl: Anchura da lista de tarefas:

en: Tasklist: Unable to create applet widget
gl: Lista de tarefas: Non se pode crear o widget da applet

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Terminal Class:
gl: Clase de terminal:

en: Terminal class name
gl: Nome da clase do Terminal

en: Terminal emulation program
gl: Emulador de terminal GNOME

en: Text only
gl: Só texto

en: The Animation Filename:
gl: Nome do ficheiro coa animación:

en: The Battery
gl: A batería

en: The GIMP
gl: O GIMP

en: The GNOME Fish Applet
gl: A applet do peixe de GNOME

en: The GNOME Panel
gl: O panel de GNOME

en: The GNOME terminal emulation program.
gl: O emulador de terminal de GNOME.

en: The Mysterious GEGL
gl: O misterioso GEGL

en: The Panel
gl: O panel

en: The Squeaky Rubber Gnome
gl: O Gnomo de Goma

en: The argument is a url to add, not a .desktop file
gl: O argumento é un url, non un ficheiro .desktop

en: The clock applet gives your panel a lightweight and simple display of the date and time
gl: A applet do reloxo dálle ao seu panel un sinxelo e lixeiro método de visualizar a data e a hora

en: The directory /tmp/orbit-%s is not owned
    by the current user, %s.
    Please correct the ownership of this directory.
gl: O directorio /tmp/orbit-%s non é posuído
    polo usuario actual, %s.
    Por favor, corrixa o dono deste directorio.

en: The error was: %s
gl: O erro foi: %s

en: The menu entry must have a filename
gl: A entrada de menú ten que ter un nome de ficheiro

en: The menu item must have a name
gl: O elemento de menú ten que ter un nome

en: The printer applet lets you easily drag files to be printed via a print command
gl: A applet de impresión permítelle soltar ficheiros facilmente para imprimilos mediante un comando de impresión

en: The program may be slow, stopped or broken.
gl: O programa pode ser lento, estar parado ou estragado.

en: The session name already exists
gl: O nome de sesión xa existe

en: The session name cannot be empty
gl: O nome da sesión non pode estar baleiro

en: The startup command cannot be empty
gl: O comando inicial non pode estar baleiro

en: The system administrator has disallowed modification of the panel configuration
gl: O administrador do sistema deshabilitou a modificación da configuración do panel

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
gl: ¡A auga quere cambiada!
    (Mire a data de hoxe)

en: There has been an error while trying to log in.
    
    %s
gl: Houbo un erro ao tentar entrar no sistema.
    
    %s

en: There was a problem registering the panel with the GOAD server.
    The panel will now exit.
gl: Houbo un problema ao rexistrar o panel co servidor GOAD.
    O panel sairá agora.

en: This Month
gl: Este mes

en: This Week
gl: Esta semana

en: This applet has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using this applet, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
gl: Esta applet non serve para nada. Só ocupa espacio no disco e tempo de compilación, e ao executala ocupa tamén un precioso espacio de panel e de memoria. Se alguén for atopado usando esta applet, deberíaselle facer un exame psiquiátrico.

en: This change conflicts with an existing menu item
gl: Este cambio entra en conflicto cun elemento de menú xa existente

en: This change conflicts with an existing menu item.
    No two menu items in a submenu can have the same name.
gl: Este cambio entra en conflicto cun elemento de menú xa existente.
    Dous elementos de menú nun submenú non poden ter o mesmo nome.

en: This launch icon does not specify a program to run
gl: Esta icona de lanzamento non indica ningún programa para executar

en: This program is responsible for launching other applications, embedding small applets within itself, world peace, and random X crashes.
gl: Este programa é responsable de lanzar outras aplicacións, embeber pequenas applets, a paz no mundo e erros aleatorios en X.

en: Thumb Nails
gl: Reduccións

en: Tiles enabled
gl: Mosaico activado

en: Time Format
gl: Formato da hora

en: Timed out on sending session save to an applet
gl: Esgotouse o tempo de espera enviando a petición de gardar sesión a unha applet

en: Tiny (24 pixels)
gl: Anano (24 puntos)

en: Title of application to swallow
gl: Título da aplicación a engulir

en: To desktop
gl: Ao escritorio

en: Today
gl: Hoxe

en: Toggles whether or not the keyboard is grabbed by the terminal.
gl: Permite que o terminal capture o teclado.

en: Toggles whether or not the menubar is displayed.
gl: Amosa/Agocha a barra de menú.

en: Tomas Oegren
gl: Tomas Ögren

en: Tools for software development
gl: Utilidades para o desenvolvemento de aplicacións

en: Tooltip/Name
gl: Tooltip/Nome

en: Tooltips enabled
gl: Activar os tooltips

en: Top left corner's position: X
gl: Posición da esquina superior esquerda: X

en: Top of applet menus
gl: Inicio dos menús de applets

en: Top of system menus
gl: Inicio dos menús do sistema

en: Top of system merge menus
gl: Inicio dos menús do sistema para combinar

en: Top of user menus
gl: Inicio dos menús do usuario

en: Transparent
gl: Transparente

en: Transparent background
gl: Fondo transparente

en: Trash
gl: Lixo

en: Try
gl: Tentar

en: Try again
gl: Tente de novo

en: Try to avoid overlapping panels
gl: Tentar evitar os paneis sobrepostos

en: Try to create the terminal with the TerminalFactory
gl: Tentar crear a terminal coa TerminalFactory

en: Try to start a TerminalFactory
gl: Tentar iniciar unha TerminalFactory

en: Type
gl: Tipo

en: Ultra Tiny (12 pixels)
gl: Minúsculo (12 puntos)

en: Unable to create file: %s
gl: Non se pode crear o ficheiro: %s

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
gl: Non se pode crear a información de png.
    Probablemente ten unha versión errónea da libpng no seu sistema

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
gl: Non se pode crear o ficheiro:
    "%s"
    Verifique os permisos no directorio superior

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
gl: Non se pode inicializar a estructura png.
    Probablemente ten unha versión errónea da libpng no seu sistema

en: Unable to retrieve GNOME installation directory
gl: Non se pode obter o directorio da instalación de GNOME

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
gl: Non se pode establecer a información de png.
    Probablemente ten unha versión errónea da libpng no seu sistema

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
gl: Non se pode facer unha captura de pantalla no escritorio actual.

en: Unaffected by logouts but can die.
gl: Non lle afectan os logouts, pero pode morrer.

en: Unix time
gl: Hora Unix

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unshade
gl: Desenrolar

en: Unshade All
gl: Desenrolar todas

en: Unstick
gl: Despegar

en: Unstick All
gl: Despegar todas

en: Update lastlog entry
gl: Actualizar a entrada lastlog

en: Update utmp entry
gl: Actualizar a entrada utmp

en: Update wtmp entry
gl: Actualizar a entrada wtmp

en: Use --login by default
gl: Usar --login por omisión

en: Use GMT
gl: Usar GMT (Hora universal)

en: Use custom icon for panel button
gl: Usar icona personalizada para o botón no panel

en: Use dialog boxes
gl: Usar caixas de diálogo

en: Use large icons
gl: Usar iconas grandes

en: User Commands
gl: Comandos de usuario

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Utilities
gl: Utilidades

en: Utilities menu
gl: Menú de Utilidades

en: Utility
gl: Utilidades

en: Utility applets
gl: Applets de utilidades de GNOME

en: Vertical Layout
gl: Disposición vertical

en: Vietnamese terminal
gl: Terminal vietnamita

en: Vietnamese terminal emulation program
gl: Emulador de terminal vietnamita

en: Visibility
gl: Visibilidade

en: WIDTH
gl: ANCHURA

en: Wait abandoned due to conflict.
gl: Espera abandonada por mor dun conflicto.

en: Waiting to start or already finished.
gl: Esperando a que se inicie, ou xa rematado.

en: Wanda the GNOME Fish
gl: Wanda, o peixe de GNOME

en: Warning! Unsaved changes will be lost!
    Proceed?
gl: Aviso. Os cambios non gardados perderanse
    ¿Continuar?

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against usage of wanda for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
gl: Aviso: Semella que o comando fai algo realmente útil. Xa que
    esta applet non vale para nada, pode que non queira facer iso.
    O uso de Wanda para algo que faga a applet "práctica" ou útil
    está totalmente desaconsellado.

en: When a panel is removed, the panel and its
    applet settings are lost. Remove this panel?
gl: Cando se elimina un panel, a súa configuración
    e a das applets pérdense. ¿Eliminalo realmente?

en: When clicked:
gl: Ao premer:

en: When new mail arrives:
gl: Cando chega novo correo:

en: Which tasks to show
gl: Que tarefas mostrar

en: White on black
gl: Branco sobre negro

en: Whoops! for some reason we can't add to the panel
gl: ¡Ups! por algunha razón, non se pode engadir nada ao panel

en: Width
gl: Anchura

en: Width of window
gl: Anchura da fiestra

en: Will run '%s'
gl: Executará '%s'

en: Window Manager
gl: Xestor de fiestras

en: Window Manager Workarounds
gl: Arranxos para os xestores de fiestras

en: Window manager changes active area on all desktops
    (FVWM, Sawfish)
gl: O xestor de fiestras muda a área activa en tódolos
    escritorios (FVWM, Sawfish)

en: Window manager expects pager to modify area+desktop properties directly
    (Enlightenment, FVWM)
gl: O xestor de fiestras agarda que o paxinador modifique as propiedades de
    área e escritorio directamente (Enlightenment, FVWM)

en: Window manager moves decoration window instead
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)
gl: O xestor de fiestras move a decoración da fiestra
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)

en: With pixmap arrow
gl: Cunha frecha

en: Without pixmap
gl: Sen imaxe

en: X position of window
gl: Posición X da fiestra

en: Y position of window
gl: Posición Y da fiestra

en: You already have a status dock on the panel. You can only have one
gl: Xa ten un taboleiro de estado no panel. Só pode existir un

en: You are not running a GNOME Compliant
    Window Manager. GNOME support by the 
    window manager is strongly recommended
    for proper Desk Guide operation.
gl: Non está a executar un xestor de fiestras
    compatible con GNOME. Recoméndase soporte
    de GNOME polo xestor de fiestras para un
    correcto funcionamento da Guía de Escritorio.

en: You can not delete a top level submenu.
gl: Non pode borrar un submenú de nivel superior.

en: You can only have one menu panel at a time.
gl: Só pode ter un panel de menú ao mesmo tempo.

en: You can't add an entry to that submenu.
    You do not have the proper permissions.
gl: Non pode engadir unha entrada a ese submenú.
    Non ten os permisos necesarios.

en: You cannot remove your last panel.
gl: Non pode eliminar o último panel.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
gl: Non ten o fortune instalado ou non indicou ningún programa para executar.
    
    Vaia ao diálogo de propiedades do peixe.

en: You do not have fortune installed.
gl: Non ten instalado o programa fortune.

en: You have mail.
gl: Ten correo.

en: You have new mail.
gl: Ten novo correo.

en: You have switched the class of this window. Do you
     want to reconfigure this window to match the default
    configuration of the new class?
gl: Trocou a clase desta fiestra. ¿Desexa reconfigurala
    para que corresponda cos valores por omisión
    da nova clase?

en: You may wait for it to respond or remove it.
gl: Pode agardar a que responda ou eliminalo.

en: You must supply a single argument with the .desktop file or url to use
gl: Ten que fornecer un único argumento co ficheiro .desktop ou o url

en: You've chosen to disable the startup hint.
    To re-enable it, choose "Startup Hint"
    in the GNOME Control Center
gl: Desactivou as suxestións de inicio.
    Para reactivalas, escolla "Suxestións ao iniciar"
    no Centro de Control de GNOME

en: Your GNOME Fish's Name:
gl: Nome do seu peixe GNOME:

en: Your session has been saved
gl: A súa sesión foi gardada

en: Your version of libICE has a bug which causes gnome-session
    to not function correctly.
    
    If you are on Solaris, you should either upgrade to Solaris patch
    #108376-16 or use the libICE.so.6 from the original Solaris 7.
    Copy the file into /usr/openwin/lib.  (Thanks go to Andy Reitz
    for information on this bug).
    
    Your GNOME session will terminate after closing this dialog.
gl: A súa versión da libICE ten un erro que provoca que gnome-session
    non funcione correctamente.
    
    Se está traballando en Solaris, deberá aplicar o parche #108376-16
    de Solaris, ou usar a libICE.so.6 do Solaris 7 orixinal. Copie o
    ficheiro en /usr/openwin/lib. (Gracias a Andy Reitz pola información
    sobre este erro).
    
    A sesión de GNOME rematará tras pechar este diálogo.

en: Zvt terminal widget:     Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)
gl: Widget de terminal Zvt:  Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)

en: _Add Bookmark
gl: _Engadir marcador

en: _Back
gl: _Atrás

en: _Bookmarks
gl: _Marcadores

en: _Close terminal
gl: _Pechar terminal

en: _Delete...
gl: _Borrar...

en: _Forward
gl: A_diante

en: _Hide menubar
gl: _Agochar a barra de menú

en: _History
gl: _Historia

en: _Index
gl: Í_ndice

en: _New Submenu...
gl: _Novo submenú...

en: _New Window
gl: _Nova fiestra

en: _New terminal
gl: _Novo terminal

en: _Open in browser
gl: _Abrir no navegador

en: _Print screenshot...
gl: _Imprimir a captura de pantalla...

en: _Reload
gl: _Reler

en: _Reset Terminal
gl: _Reiniciar o terminal

en: _Save screenshot to file:
gl: _Gardar a captura de pantalla ao ficheiro:

en: _Secure keyboard
gl: Teclado _seguro

en: _Show menubar
gl: _Amosar a barra de menú

en: _Sort
gl: _Ordenar

en: _Sort Submenu
gl: _Ordenar submenú

en: _View
gl: _Ver

en: _Window
gl: _Fiestra

en: and finally, The Knights Who Say ... NI!
gl: e finalmente, Os Cabaleiros que din ... NI!

en: clock/hourformat=12
gl: clock/hourformat=24

en: creating user directory: %s
gl: creando directorio de usuario: %s

en: menu wasn't created
gl: non se creou o menú

en: minutes
gl: minutos

en: seconds
gl: segundos

en: the GNOME menu editor
gl: Editor de menús GNOME

en: unable to create user directory: %s
gl: non se pode crear o directorio de usuario: %s

en: unable to remove .order file: %s
gl: non se pode borrar o ficheiro .order: %s

en: untitled
gl: sen_título

en: untitled.desktop
gl: sen_título.desktop
